Opelclub Fórum
Moje problemy na Astricke 1.8 GTC

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
GingerteaGTC
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2012
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 4:59 pm    Predmet: Moje problemy na Astricke 1.8 GTC Odpovedať s citátom

Takze pani, viem ze som to asi nemal davat do jednej temy ale pride mi to velmi prakticke tak vyskusam. ak sa to zmaze tak to nejak rozhodim.
Moje problemy nie su nejak strasne ale rad by som ich vyriesil. Ak mi niekto poradi s akymkolvek problemom budem veeelmi rad.

PROBLEM 1. Neda sa mi zamknut auto manualne klucikom (zamknu sa mi len dvere vodica a zvysok zostane odomknuty)
PROBLEM 2. Okno vodica sa sice da zatvorit, ale to okno sa vytlaca trosku nerovnomerne a tym padom sa neda zatvorit naraz kedze sa vracia spat. Moja otazka v tomto pripade znie ci je to nejak po rozobrati lahko nastavitelne(samozrejme nie lamou ako som ja co sa aut tyka:) alebo to mam nechat na servis?
PROBLEM 3. Zadny ostrekovac nejde. S tym ze ked sa snazim zaplavit vodou z ostrekovaca zadne okno po nejakej chvilke mi zacne striekat ostrekovac na predne okno. (je pravdepodobne ze je tam nieco zapchate vytvori sa podtlak a strieka predny? ci je tato uvaha totalna blbost?) Mal som to uz rozobrate ale iba odtial odkial to ma striekat. tam je to vsetko v pohode.
PROBLEM 4. Smerovka do prava niekedy nefrci v druhej polohe. blikne raz a tos vse. Ale vyhodim ju na dalsej zakrute a vsetko je ok.
PROBLEM 5. Neda sa nastartovat tak 1x z 15-20 s tym ze tam blika ta zlta kontrolka s tym "klucom krizom cez ikonku auta". Niekedy sa to stane aj 2x po sebe.
PROBLEM 6. Asi tak 5x od Jula mi neslo zapnut tempomat. Az po naslednom vynuti a nastartovani motora to frcalo.
PROBLEM 7. Zasuvka, resp zapalovac nezostavam po zatlaceni v tej polohe a treba ho tam drzat, aby sa to zahrialo. Myslite ze tam mozem kupit nejaku universal zasuvku z ebayu?
PROBLEM 8. Akym sposobom mozem prist na to kde je chyba ked nejde zadny reprak za vodicom?

No a kedysi davnejsie ked som to kupoval mi v opli povedali ze tam je niekde v pristrojovke maly prud ci co.. Smile Moze to byt teoreticky sposobene tym ze tam predosly majitel dal namontovat zosilovac a basaky a niekto to zapojil nejak cudne?

Mozno by som uvital niekoho kto by mi urobil kompletny check, nech jazdim bez obav.. Smile

Ale inak more than happy. 10 000km za nami a nedoliata ani kvapka oleja a ani ziadne ine naklady okrem tycky stabilizatora a 750l benzinu Very Happy Cize pre mna Opel 4ever. Smile

Vopred dakujem za akukolvek pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 5:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, predpokladam ze Astra H
To s tym tempomatom - mas podla vsetkeho CIM modul na odchode.. Ten mozes sposobovat aj ten problem zo smerovkou.
Co sa tyka ostrekovaca, pozrel by som ci neni zalomena hadicka v husom krku co ide do 5. dveri.. A iste by som spravil aj pri tych dverach kde ti nehra reprak.. skontrolovat ci su tam neni polamane kable v husom krku co ide do dveri..
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
GingerteaGTC
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2012
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 5:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to bolo fakt rychle.. Smile Je to H-cko a 3dverove. Idem zajtra s kamaratom do samoopravovne, tak ten ostrekovac pozrieme podla tvojho navodu

Ohladom tej CIM. Moze sa stat ze zrazu nenastartujem ani na 100ty krat, alebo to zhorsenie budem citit postupne. A moze odchadzajuca riadiaca jednotka sposobit poskodenie aj niecoho ineho co by ma mohlo mrziet?
Resp. odporucas vymenit ihned alebo cakat na zhorsenie? Ta cena nie je az taka tragicka aj ked v opli radi povedia menej a potom zrazu 2-nasobok..

aaa dakujem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 5:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, kvoli cimu sa zrazu moze stat, ze nenastartujes.
Ci ho menit hned, alebo nie, tak to by napovedala az diagnostika.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
GingerteaGTC
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2012
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 9:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze diagnostiku mame za sebou..

MODULE/ECU:
Low speed CAN Bus Configuration - Mismatch

Vehicle DTC information:
Cruise control
CIM (Steering Column Mode)
B3794 Symptom 08
Cruise Control "Set" Switch Circuit
Resistance range/performance

DTC status: not present

a este su tu nejake riadiace moduly, vsetky 71.6 a tam je
engine controls dtc p1616 sym 00 Popis: CIM
engine controls dtc p1614 sym 50 popis: Wrong Transponder Key
vehicle dtc p0615 sym 06 popis: Starter replay cicuit low voltage

ale tak toto su uz asi informacie s ktorymi mi asi nepomozes a asi ta ani nechcem zatazovat tym aby si nieco zistoval. Ale ak z tohto nieco pre teba vyplyva bez nejakej dalsej investigacie budem rad ak z tohto vyvodis nejaky zaver..

dakujem a pekny vecer[/img]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale to je iba načítanie DTC nie diagnostika
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 10:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

K bodu 6: Tempomat sa nezapne ak si predtým (od naštartovania) nestlačil brzdový pedál.
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2012 10:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Napis skadial si, a ked tak, sa dohodni so Signumom na diagnostike...
Na poriadnej diagnostike!
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
GingerteaGTC
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2012
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pani vsetkym vam dakujem za vase rady a prispevky.. tu diagnostiku urcite poriesim ale asi az v januari. a ked vyriesim ten ostrekovac tak dam vediet kde bola chyba teda ak vas to zaujima.. Smile

vsetkym vam prajem prijemne predvianocne obdobie Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 10:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, dakujeme.. aj tebe...
Jasne, podel sa s nami o tvoje skusenosti.. Wink
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mazzi
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 17.12.2010
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 6:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte sa divím, že ti nikto nič nenapísal k problému 1 Very Happy. Je to v manuále. Kľúčom zamykáš len núdzovo...porucha elektriky a pod.
Ľavé kľúčom a v pravých máš otvor pri zámku kde strčíš kľúč a dvere sa zaistia. Kufor automaticky keď nemáš elektriku, tak neotvoríš a jediné, čo sa takto nedá zamknúť je nádrž.
Keď máš všetko v poriadku, tak zamykaj tlačidlom na palubovke. Pri otvorených spolujazdcových dverách.
_________________
Astra GTC 1.8 103kW r.2006 powered by LPG
OP-COM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 10:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mazzi máš pravdu Very Happy
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
GingerteaGTC
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2012
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So Dec 15, 2012 3:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tie dvere su pre mna haluz.. nechapem preco to neurobili normalne ze manulane mozem zamknut vsetky dvere.. trosku nedomyslene.. ale tak co uz.

Dobra sprava.. vcera som bol v samooprave. Ostrekovac mi uz sice nejde vobec.. Very Happy ale aspon viem kde je problem. Bolo to cerpadlo ktore striekalo naraz z oboch otvorov bez rozdielu na to kde bol zapojeny +/-. Problem nastal pri vrateni cerpadla.. Kedze to uz niekto mal pred nami rozobrate tak tam bol natrepany silikon aby to nepretekalo a my sme tu moznost nemali. Takze v nadrzke sa neudrzi ani deci.. Very Happy Nevadi. Nasiel som origos cerpadlo za 10Libier + mi este chyba tesnenie medzi nadrzkou a cerpadlom ktore je tam rozflakane na kasu.

Ale co bolo pozitivne na vcerajsku bola oprava okna. (v celku strasidelne ked to clovek rozobera. Smile ale system velmi jednoduchy. Neviem ako ale nejak sa posunuli srouby ktore je vidiet cez dva male montazne otvory na vrchu dveri, resp. dole cez velky otvor ked je okno zosunute. Tak sa dali namiesto podla "povodneho otlacenia" a vsetko frci tak jak ma. Si ani neviete predstavit ake to bolo utrpenie.. strach pred kazdym vjazdom do garaze Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Dec 18, 2012 12:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dosteloval si listu v ktorej chodi okno a kompenzoval tak opotrebovanie vodiacej drahy ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
GingerteaGTC
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2012
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po Jan 07, 2013 1:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim ze ohladom toho opotrebenia nemas pravdu. Okno som dal uz cca 20x hore-dole a stale to frci, takze verim ze ti to budem moct potvrdit aj pri 100-om zosunuti okna.. Smile

Ohladom toho cerpadla ostrekovaca. Kupil som nakoniec ostrekovac na Ford ktory bol lacnejsi o 12euri od toho co bol akoze na astru v autokelly a funguje. Kupil som v opli tesnenie ktore je medzi nadrzkou a cerpadlom(asi 4e) a vsetko hra jak ma.. Zase striekame.. Very Happy

Este k tomu vymeneny kabinovy filter.. radost zit.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group