Opelclub Fórum
DTI straca vykon/tah vo vysokych otrackach, neviem si rady..

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
patriknet
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.10.2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 9:29 am    Predmet: DTI straca vykon/tah vo vysokych otrackach, neviem si rady.. Odpovedať s citátom

Ahojte, poradil by mi niekto?

Mam Vectru B, motor 2.0 DTI (X20DTH) 74kw 16v, ten isty motor je aj v Astre a Zafire, podobny motor je aj 2.2.

Motor taha pekne zospodu a az do cca 3000ot/min je podla mna tah/vykon pekny. ale potom akoby pomalicky tah sttracal, nie skokom, ale proste taha menej a menej, az do cca 4000. Napriklad na stvorku nevytocim viac ako 4000, na patku tak 3500. Maximalka auta je tak 170 (papierovo 190). Sedel som v inej vectre aj astre a zafire s tym istym motorom, kazde z tychto aut malo plynuly zatah od cca 1500 az po cca 4500. Je to 16v takze vzduchu ma dost aj vo vysokych otackach, takze ten priebeh tahu je celkom logicky. Motor ma papierovo maximalny vykon pri 4300 ot. Vsetky tieto fakta vravia za to ze ten motor by mal proste plynulo tahat az do tych 4300. A moj motor nejako ztraca tah v otackach Sad okolo 4000 uz len huci a netaha.

Uz sa tomu venujem pomerne dlho, ale k dalej som sa nedostal, preto ak by niekto pomohol budem mu velmi vdacny.

Este popisem co som vsetko skusal/urobil:
- mam novu vahu vzduchu
- novy katalizator
- vycistene sanie (pokial som sa dostal, az k ventilom to neslo, no zas nejako velmi zanesene to aj tak nebolo)
- vymenene podtlakove hadicky, zmeral som podtlak, pumpa dava 0.92, v systeme je 0,84 (kazdy solenoid si vezme cca 0,2).
- mam OPCOM, skusal som ovladanie virivycg klapiek, EGR, obtoku turba, vsetko zda sa funguje ako ma...

...tak to je asi popis celej problematiky, ,,..
ak by ste mali niekto napad, dajte mi prosim vediet, velmi rad by som sa podal dalej.

Vopred dakujem
Patrik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group