Opelclub Fórum
vynechavanie motora pocas chladnych dni

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
monika kaňuchová
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.11.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2012 8:06 am    Predmet: vynechavanie motora pocas chladnych dni Odpovedať s citátom

prosim o radu ... mam Opel Astra Caravan 1.4 G 2002 16V ... kazdu zimu po nastupe chladnych a vlhkych dni sa deje to iste, t.j. po 5 km jazdy motor strati otacky, zacne sa triast motor, ide ako na 3 valce a zacne blikat kontrolka poruchy motora ... skusali sme vymenit alebo prehodit sviecky, vymenili sme zapalovaciu listu, diagnostika (univerzalna) stale ukazovala poruchu zapalovania na 3. valci ... okrem toho sme mali dost dlho deravy vyfuk, tak sme ho v aprili vymenili (stredna a zadna cast) ... prisli zaroven teplejsie dni a problem sa stratil a diagnostika uz cele leto neukazovala ziadne problemy ... boli sme na dlhsich jazdach a vsetko OK ... zaciatkom novembra po ochladeni sa problem ukazal opat. Co s tym? Moze byt chybna lambda sonda alebo katalyzator? Problem ma ocividne suvis s nizkou teplotou tesp. vyssou vlhkostou. dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2012 5:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

AHoj, tak reagujem.. Napis skadial si, odporucim ti niekoho, na riadnu diagnostiku.. nie daku UNI co vie citat len chyby.. Ono diagnostika neni len o vycitani pamäti zavad..
Treba sa pozret aj na hodnoty samotnych snimacov a pod.. cize LIVE DATA, ci uz za stojateho auta, ale aj za jazdy.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2012 7:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som to videl na pridierajúce sa ventily vo vodítkach hlavy valalcov doporočujem ako prvú vec naliať do paliva prísadu a ísť sa s autom pekne ho prevetrať. Ideálne max. na 3 rýchlostný stupeň a otáčky motora skoro po omedzovač samozrejme za predpokladu ,že na aute niesu staré rozvody resp. pred ich výmenou. Nejedno auto takto ožilo Cool
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
monika kaňuchová
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.11.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2012 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za prve rady ...
lokalita Vranov nad Topľou
rozvody boli menene pri 127.000 km a teraz ma auto 223.000 km
skusali sme natankovat lepsi benzin SHELL (najma pred dlhsou jazdou do Corvatska apod.), ale inak tankujem SLOVNAFT a jazdim na kratsie trasy do 50 km ...
este doplnim, ze v roku 2008 sme si po prvych priznakoch uvedenych problemov dali urobit diagnostiku v Opel servise Presov za 1000 SK ... bez protokolu alebo ineho vystupu z testu nam nasledne poradili vymenit EGR ventil za 6 000 SK ... tak sme suhlasili, ale po case sa problem objavil opat ... teraz od nas pytaju 100 EUR za test resp. zlavu ak si dame u nich opravit auto ... neverim im ani slovo ...
tie "pridrete" ventily sa mozu prejavovat viac v zimnom obdobi ?? ako to suvisi??
dakujem ...monika
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2012 10:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Auto jazdí častejšie studené a viac sa vytvárajú karbónové usadeniny, resp. sa nemajú možnosť spáliť.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2012 11:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keďže rozvody boli menené pred skoro 100000km tak v žiadnom prípade neskúšajte metódu ktorú som opisoval vyššie !!!
interval výmeny rozvodov máte prešvihnutý o 6000km
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
monika kaňuchová
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.11.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Nov 27, 2012 6:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, prvorada je vymena rozvodov a potom mozme skusit prevetrat motor vo vysokych otackach ...
stale mi to vsak akosi nesedi (aj ked nie som expertka na motory), a sice: problemy s motorom nastanu vzdy v chladnom pocasi, ked sa motor zohreje a zaroven pri zvyseni rychlosti nad 60 km/h ... nikdy nie pri studenom starte, rozbehu alebo pocas prvych 5 km alebo napr. pocas pomalej jazdy v mestskych uliciach ...
proste sa zda akoby problem mal suvis s prisunom studeneho vzduchu do tepleho motora, co sa deje pri vyssej rychlosti a/alebo pri nizsej vonkajsej teplote ...
napr. dnes rano mi zacalo triast motorom po tradicnych 5 km z domu pri vyjazde z obce, kde dupnem viac na plyn, ale popoludni pri navrate domov (kez uz vonku nebolo tak chladno ako rano) islo auto opat bez problemov
pri jednej z davnejsich navstev v Opel servise mi povedali (len matne si spominam), ze by bolo dobre cosi do motora pridat (??) na predlzenie drahy prichadzajuceho vzduchu, aby sa mal cas viac ohriat ... len neviem ci by to skutocny problem len neodsunulo na neskor a nezväcsilo, ak su problemom tie ventily alebo nieco ine ...
sorry za dlhsie citanie ... a dik za pripadne reakcie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: St Nov 28, 2012 9:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pracujem vo VT a mam diagnostiku OP Com. Mozem sa ti na to pozriet. Napis mi na soba cislo do SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2012 2:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial nie je zjavny problem so zapalovanim alebo vstrekovanim na danom valci, tak to co pisal Signum
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group