Opelclub Fórum
Pár much v elektrice

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
potutel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 9:32 pm    Predmet: Pár much v elektrice Odpovedať s citátom

Zdravím Vás "Opláci" v sobotu jsem si dotáhl Vectru, po faceliftu a ted ji davam do kupy ...je krasna, karoserie bezvadna jen mam problem v elektrice....abych zacal, tak mam digi klimu, ale u nastaveni vikonu, mi nesviti ukazatel hodnoty ventilatoru, myslim ze je tam rozmezi 1-9.....respektive neni podsvicen, jen ukazuje cislo, to bude nejspis jen zarovka ci dioda..nwm co tam je, problem je v tom, ze klima sice topi, ale ventilator nefouka, teplo do kabiny dostanu jen naporem vzduchu. Tlacitko ECO take nefunguje, to by mohlo mit spojitost s tou klimou myslim. Nasvateni intenzity svitivosty palubovky, regulace vysky svetlometu, predni i zadni mlhovky nejdou, indikace zaplych svetel na palubovce. To vse nejde. Mohla by byt v haji ta ovladaci konzole co je vlevo pod volantem ? Zapnou svetla mi jdou, jak normal tak potkavaci, ale zadna kontrolka mi neoznami, ze je to zaple nebo vyple. Celkem by se sikl nejaky servisni manual nebo schemata. Navíc při dnešní projíždce mi probliklo hlavní vnitřní osvětlení a sjedou mi budíky uplně na nulu jak tachač tak otačkoměr, palivomer, po chvili (2km) to samo naskocilo. Vcera jsem menil baterku tak nevim. Jinak predesle zavady trvaji uz od koupe vozu. To co jsem koukal v predeslych postech, tak tam chybi plno schemat pro motor X20DHT. Nebo jestli je to stejne. Netusim a proto se obracim na Vas jako novacek u "Oplaku" ) Předem Vám děkuji za jakoukoliv reakci a případnou pomoc Kdyžtak se ptejte a problémy budu blíže specifikovat. S pozdravem Potutel !
_________________
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 9:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj

indikace zaplych svetel na palubovce

Toto tvoje auto na tamochetri ani nema.
Cize mas o problem menej..
V prvom rade by som prekontroloval vsetky poistky, a pozrel ci ti nezateka do interieru.. kedze ti preblikla lampicka.. mal som ten isty problem... bola to voda pri soferovych nohach.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
potutel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 9:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, v aute je uplne sucho, pojistky jsem kontroloval 2x(pro jistotu) a stale nic. Cca pred 5 min jsem byl se psem a ze spod auta koukal 2pinovy konektor, z pohledu zepredu na motor, tak na leve strane, ale nevim jestli je to od mlhovky nebo od nejakeho cidla. Tam by melo byt cidlo pro stav eploty vody nebo neco takoveho co jsem cetl. To by mohlo i teoreticky vsechny problemy odstranit ze ? Smile zkrat Smile Doufam, ze nebudu muset kvuli nandani konektoru sundavat cely predni naraznik, garaz nemam a venku je kosa a hnus Very Happy
_________________
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 9:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vobec netusim co to moze byt. bodlo by foto.. Smile
Ci to odstrani vsetky problemy, to pochybujem.. Ziarovku v kureni ti to nevymeni..
a to ze ti nejde ventilator kurenia.. skus ho vybrat, premej ci ide don vobec stava, a skus samotny ventilator napojit niekde na daky zdroj, ci je vobec dobry.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
potutel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok. Dekuji a zitra vyzkousim. Pak napisu co jsem zjistil. treba budou uhliky v haji nebo nejakej kabel v prdeli Very Happy nekde zkrat...na to sazim Very Happy
_________________
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozne je vsetko.. pozri aku ma volu potom hriadelka motorceka.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2012 10:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako si kontroloval poistky? Musíš merákom a zároveň skontroluj, či ti ku všetkým poistkám ide šťava.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
potutel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St Dec 05, 2012 5:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no,kontroloval ciste vizualne...kazdou jsem vyndal a koukl jestli neni prerusena...jeste to tedy zkusim promerit...hned jak prijdu z prace se na to vrhnu.
_________________
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St Dec 05, 2012 9:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne tiež na VB nešiel ventilátor, rozobrali sme to, skotrolovali a všetko ok.
Štava tam bola a ventilátor sa roztočil po pripojení na baterku.
Teda sme to naspäť poskladali, že to budem musieť vyriešiť nejako inak. Sadnem do auta, nefúka. Tak som ešte rozobral vnútorné ovládanie digiklímy a prestriekal kontoxom tie pätice.
Prídem domov a ono to začalo fúkať. Potom sa mi stalo, že to sem tam vypadlo, ale keď som prešiel po dilatácii na moste chytilo sa to. Teda to bol nejaký kontakt, ale kde? Mali sme to potom ešte raz rozobraté, paticu z ventulátora som vytiahol zasunul / vytiahol zasunul a odvtedy to zatiaľ neprerušilo a ide to stále.
--
Kto vie...ak budeš mať dobrý motorček, tak to môže byť aj niečo podobné. Asi som moc nepomohol, ale vieš aj túto variantu, aká môže byť
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
potutel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št Dec 06, 2012 6:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim, tak jsem vcera rozebiral. zacal jsem ve 4 a skoncil v 11 Very Happy zatim jen spatne vysledky.
za 1, k ventilatoru je opravdu krasny pristup. promerili jsme ho, napichli na primo a nic. nejspis je v haji. nemuze to byt v ridici jednotce klimy? protoze na privodu je stava furt, tak je to rizeny kostrou? docela by se hodilo nejaky podrobnejsi schema.
za 2, nema nekdo prosim komplet el. schema? manual co kde presne je? tak nejak od vsecho kdyby se dalo sehnat, bylo by snazsi dohledat opravu.
za 3, vsechny pojistky jsme promerili a jsou v poho.
za 4, konektor co mi visel pod autem na levy strane z pohledu na motor, je od mlhovky, nemuzu ho zapojit, protoze na mlhovce chybi patice, jaky to muze mit nasledek na aute? asi ho zalepim el.paskou, aby mi neco nezkratovalo.


uz jen vyresit svetla, podsviceni palubovky,mlhovky a pamet radia.
_________________
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group