Opelclub Fórum
Synchronizácia motorčekov nast. výšky svetlometov Corsa C

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Sep 11, 2011 12:53 pm    Predmet: Synchronizácia motorčekov nast. výšky svetlometov Corsa C Odpovedať s citátom

Za krátko ma čaká kontrola STK, a tak si pomaly testujem auto, aby bolo všetko OK. Včera, keď sa už skorej stmieva, a konečne si vidím svetlo predomnou, som si všimol ako mi fungujú motorčeky nastavovania výšky svetlometov. Keď potočím koliečkom zo základnej nulovej polohy na tretiu, teda najnižšiu, tak najprv mi klesne hrana svetla/tmy na protilahlej stene o pár cm na ľavom svetlomete, pravý stojí v základnej polohe. Keď sa zastaví ľavý, rozbehne sa pravý, klesne o viac cm (kedže pravý svieti vždy vyššie), až cca po úroveň ľavého, a keď ho takmer dobehne na rovnakej úrovni, ďalej už klesajú spolu do najnižšej polohy, ľavý nižšie, pravý zastane kus vyššie (rozdiel ako v základnej polohe - čo je myslím dobre). Keď ich nastavím z najnižšej polohy do základnej (teda nulovej), tak idú oba naraz pekne hore. Keď takýto pokus opakujem, deje sa to stále rovnako.

Má to tak byť? Pretože na Corse B mi išli vždy oba naraz aj dole, aj hore.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Sep 11, 2011 8:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo zla kabelaz, alebo motorcek s vetchou kondiciou
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Sep 11, 2011 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne to na Vectre aj VW chodí spolu.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Feb 27, 2012 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže s odstupom času mi motorček prestal fungovať, správal sa tak, že síce vrčal, ale svetlomet sa nenaklápal, prípadne až po dlhšom čase. Pripájam teda pár postrehov, ako to teda celé skončilo, keď som sa tomu pozrel na zúbok.

Oddelil som zadný plastový kryt na tlmenom svetlomete, a uvidel som pod žiarovkou motorček. Vyzeralo to asi takto:



Rozmýšľal som, ako ho vybrať von... po chvíli som na to prišiel:
1) Odkrútiť 2x T 20.
2) Motorček vytiahnuť (pozor na odpojenie nastavovacieho kolíka v parabole)
3)Odpojiť konektor na motorčeku
4) Demontovať zadný kryt na motorčeku, aby sme sa dostali dovnútra.

Po demontovaní jeho zadného krytu sa nám naskytne takýto pohľad:



Vyzerá to vcelku jednoducho.

Pre lepšie pochopenie nedostatku som zapol svetlá, a menil polohu naklopenia svetlometov, a pozoroval, čo sa deje s motorčekom, prípadne jeho prevodmi. Zistil som, ze motorček sa krúti, ale prevody prešmykujú, prípadne sa točia raz jedným smerom, raz druhým. Demontoval som ozubené kolieska, a pozrel, či nie sú na nich vylámané zuby. Našťastie neboli, tak som to celé zložil, zakrytoval, zamontoval do svetlometu, vyskúšal meniť naklopenie svetlometu, a zrazu všetko fungovalo. Kde nastala teda chyba netuším, pravdepodobne asi nesedeli dobre do seba ozubené kolieska.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin1976
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.04.2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St Máj 30, 2012 9:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne robia motorčeky nasledovné: Výškové nastavenie svetiel mám natočené na "0". Zapnem svetlá a motorčeky začnú unavene vrčať, nerovnomerne prerušovane, každý po svojom. Keď prepnem nastavenie na "3", tak pekne rovnomerne zrýchlia akoby sa nastavili do polohy a znova si pomaly vrčia po svojom. Koliesko vrátim do polohy "0", znova pekne ožijú a hneď aj stíchnu. A je kľud. Takže pri zapnutí svetiel mám nacvičený úkon 0-3-0. Pokiaľ však nabehnem na nejakú nerovnosť a auto troška poskočí (napríklad železničné priecestie), tak motorčeky zase začnú hrkotať, vrčať.. Ešte som to nerozoberal, keďže som sa venoval iným prácam na aute. A tu je vlastne moja otázka: Chystám sa na STK a chcel by som vedieť, či to výškové nastavenie je povinné mať, alebo to môžem odstaviť, zablendovať, nepoužívať. Či stačí iba základné nastavenie polohy svetlometov "na pevno". Mne osobne to chýbať nebude, využil som to len raz na Corse-D, keď som viezol cez 400kg dlažby.. Twisted Evil
_________________
Opel Corsa-C 1,0 12V (2002)


Naposledy upravil martin1976 dňa St Máj 30, 2012 9:30 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Máj 30, 2012 9:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, na STK je to kontrolovane.
Zjavne mas problem s motorcekmi, teda ich dobehom, co je krajna pozicioa, kedy sa motorcek uplne naklopi, alebo vrati do povodnej polohy... asi bude problem v dobehovom kontakte. Robi ti to na oboch motorcekoch sucasne? Otestojes to tak, ze odpojis jeden, vyskusas, odpojis druhy a vyskusas, na ktorom to bude vrcat, ten je zly. Este si zisti, ked to budes chciet nejak opravovat, ci mas demontovatelny motorcek vo svetlach, alebo je tam napevno, kde ho budes musiet pri pčipqenej vymene zo svetla vyrezat ... za predpokladu, ze sa bavime o Corse C, ktoru mas v podpise.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin1976
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.04.2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St Máj 30, 2012 9:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je to na Corse-C. Občas hrkoce jeden, potom druhý, niekedy naraz.. Keď prepnem polohu, tak sa chytia (ožijú) obidva naraz a potom si znova hrkocú ako sa ktorému zachce. Neviem ako sú tam tie motorčeky uchytené, to musím najbližšie preskúmať. Asi cez víkend na to pozriem a dám vedieť.
_________________
Opel Corsa-C 1,0 12V (2002)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Máj 30, 2012 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno ti preskakuju v motorceku ozubene kolieska ... ako moj pripad. Treba to rozobrat, a pozriet ci tam nieco nie je ulomene, pripadne len vyskocene z ozubenia ... aj vyssie na fotke vidno, ze su tie ozubenia urobene ako z makoveho kvetu.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Jún 12, 2012 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Najnovsie zistenie mam take, ze tie ozubene kolieska mozu presmykovat. Opravit to si nedokazem predstavit. Zohnal som si teda novy (i ked pouzivany) originalny motorcek.

Poruchu motorceka som natocil na video.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin1976
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.04.2012
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut Jún 12, 2012 11:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte som to nemal rozobraté, ale mám z toho obavy. Keď bude najhoršie, tak budem musieť asi kupovať nový motorček. Dúfam, že nie celé svetlá..
_________________
Opel Corsa-C 1,0 12V (2002)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 7:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked nie je demontovatelny, da sa vyrezat, a dat nahrada montovatelna. Jeden druh svetlometov je taky, ktory sa pouzival v Corsach C, kde bol motorcek zaliaty v plaste.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mat
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.05.2011
Príspevky: 121
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 10:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar
nevie mi niekto vysvetlit preco niekedy mi svieti kontrolka nastavenia svetiel?mam automat.nastavovanie v tme vidim ked ich
zapnem ze sa nastavuju ,ta kontrolka po par km zhasne
_________________
Opel signum 3,2 V6 155kW
Z32SE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group