Opelclub Fórum
Trhanie motora Z22SE (2.2 16V) kolisanie otacok len na LPG

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
igori86
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.02.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St Sep 26, 2012 9:03 am    Predmet: Trhanie motora Z22SE (2.2 16V) kolisanie otacok len na LPG Odpovedať s citátom

Zdravim, chcem sa opytat niekolko otazok, po prestudovani fora zistil som ze su tu ludia co sa viznaju vo veciach.
Namontoval som LPG asi vo februari tohto roku a uz sa zberam treti raz na nastavovanie lebo asi tak 4000 km mi to ide dobre a potom za objavi trhanie motora pri normalnej jazde aj z tempomatom nema rovnomerny chod.Pri rozbehu tiez na okolo 3000 otacok akokeby vynechalo vstrekovanie, tak zasekne-jednoducho netaha ako by mal. Este som zabudol poviedat ze mi svieti celi cas kontrolka motora celi cas od ako zacne toto vsetko robit. Po nastaveni nesvieti az po nejakych 3000km, ked sa ten stav zhorsi tak to trhanie v jazdeni sa zvisi a kontrolka zacne blikat kim neprepnem na benzin, ale svietit ostane ale ide dobre...
A volnobeh kolise ked odoberiem plin tak to klesne zakolise a potom sa to nejak ustali. to kolisanie sa mi obcas stane aj na benzine ale v pomere 9:1. Vsetko toto mi robi zle ale len na LPG.
Stava sa to vecinou ked je motor uz zohriaty. menil som sviecky vycistil EGR poobzeral sanie zda si mi vpohode. su veci co by sa dali este pozriet ako krokovi motor a vycistit kompletne sanie ale odradza ma to ze na benzine to ide dobre tak hadam nije to problem .
mechanik co mi robil LPG je clovek co mi ani len dovolit pozerat sa ked to nastavuje nedovoli a ani mi nepovie co je z tim... neviem co mam robit. Ked mi niekto pomoze isiel by som na diagnostiku tu v BA. Do toho LPG sa velmi babrat nechcem mam tam 2 roky zaruku... je to sach-mat pozicia za mna asi.
Za pravopisne chyby prepacte, som zahranicy slovak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 26, 2012 9:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade to chce diagnostiku a potom asi seriózneho človeka, ktorý ti ten plyn korektne nastaví.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Pi Sep 28, 2012 11:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

1. mne kontrolka svieti len ked idem po dialnici nad 120km/h cca nad 3400ot, ale nie vzdy, to mi zacalo robit hned ako som odisiel z montaze LPG.
Po 2000km som bol na kontrole, niečo prestavil, tak doteraz cca 5800km raz svieti a raz nie. Vravel mi technik ze ta chyba by tam nemal byt, cislo nepamatam, ale u mna je to chudobna zmes, a robilo to aj pri feldach. Ale chydobna zmes nie je. Chyba ze sa da vymazat v RJ, lebo ze stale je naprogramovana ze sa vstrekuje benzin, a plyn nejako neregistruje ze tam je. Vravel ze mam tomu pridat, tak som aj spravil, ziadny vplyv na jazdu to nemalo. Tak si to nevsimam aj ked to ma podvedome vplyv.
2. trhanie motora je u LPG bezne, plyn je o nieco slabsi a potrebuje tah, cize potrebujes na jazdu otacky, mne to robilo ked som siel z Certovice dolu kopcom na 3° okolo 50km/h tak som len trosku pridal a ok. Povedal to aj dalsi nezavysle clovek co mal plyn, Takze neviem ako ostatni co maju tempomat a plyn ci im to robi abo ide v poriadku (ja tempo nemam), ale ak ides plynule tak sa to stane ze trha. Mozno by to chcelo dat sytejsiu zmes, neviem, ale o to by stupla spotreba.
Plyn je plyn, tak ako je slabsia akceleracia tak isto je slabsi pri plynulej jazde, ale nie vzdy, to z mojej skusenosti

PS: mne otacky pekne drzi aj na volnobehu aj ked idem plynulo, fakt niekedy spravi ze mi trha s autom ze ako keby vynechalo vstrekovanie, ale pridam plyn a uz je dobre
PS2: v TN Beron, velmi dobra montazna dielna LPG, akurat som tam nikdy nebol, kedze sa tam na montaz objednava a mn azabudli 2x zapisat tak som sa na nich vykaslal, ale ze su odbornici, tak nakoniec som robil 2x v Brezne (raz felda a teraz vebe) a spokojnost
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marosko031
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.09.2011
Príspevky: 59
Bydlisko: Palarikovo

PríspevokZaslal: Pi Sep 28, 2012 7:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

caute....no lubo neviem,,,, trhanie motara na LPG mne az take normalne nepripada.Tiez mam Elpigas a stratu na vykone,pri akceleracii ani pri samotnej jazde som nezaznamenal vobec.Jedine mi slabucko trhne ked sa studeny motor prepne na LPG.Mal som problem s LPG a to sa prejavilo tym ze som citil slabulinke trhanie bud pri plynulej jazde alebo ked som radil smerom hore z nizsich otacok-bol chybny jeden vstrek LPG,opravili to za 5 minut.Aku mas spotrebu plynu na tej 1.6-ke?
_________________
Opel Vectra B facelift,1.6 16V LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: topolcany

PríspevokZaslal: Pi Sep 28, 2012 8:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ono treba upraviť aj signal z lambdy dava sa k tomu taky oblbovak ale nikdy to nepojde dobre ani na benzin ani na plyn ja som mal CNG ale vyhodil som to preč tolko mi to zožralo nervov.bud čiste len benzin alebo čiste plyn spolu to nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marek5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.03.2012
Príspevky: 182
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi Sep 28, 2012 9:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak neviem ja mam na tomto motore lpg a ide bez problemov!!! naozaj ani jeden problem som s tym nemal.mam na tom spravene asi 3000 km.mam tam solaris.
_________________
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw moja prvaaaa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Ne Sep 30, 2012 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nevravim ze je to normalne ked je to pravidelne, mne to spravi len raz za cas, a neviem ci zalezi, ked je napr vlhky vzduch.
No posledne som dlhsi cas nic nepocitil
"marosko" spotrebu som mal na benzine 7,5+- a LPG 8,5+- dlhodoby priemer
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
igori86
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.02.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Okt 12, 2012 8:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No mam po tretom servisi na LPG od ako som ho namontoval. Vraj ye sa to rozladilo tim ze mi tam nasiel sporadicku chybu vraj vypadava niekedy zapalovanie... co aj asi mozem potvrdit lebo aj na benzine sa niekedy stane ze na volnobehu ako keby zatrhol motor... neviem cim to je ak niekto vie co to moze byt poradte.
Vraj mozno cievka zapalovania, sviecky mam nove.
Inac ked budem v buducne chciet nech vynulujem chyby v RJ tim ze skratujem kable na baterky alebo necham na noc odpojenu moze to mat nejaky vpliv aj na nastavenie plinu tj. RJ jednotky plynu? kedze je to napojene na istu baterku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 11:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes mi zacalo tak trhat motorom, ako keby vynechali 2 valce, potom isli a zas vynechali dalsie, ...ze som vobec nezrychloval ani na 2ke ani na 3ke. A to mi akurat preplo do LPG, tak som hned manualne prepol na benzin a islo vsetko v poriadku, za chvilku som dal s5 na LPG a už islo ako hodinky.
co to mohlo byt, nieco ako si mal ty? alebo ine?

edit1: mozno u teba by bolo dobre vymenit zapalovacie kable, ked ti to robi aj na benzine., inac neviem co ti v servise vraveli a robili, ale nemozu povedat ze sa to rozladilo, to povie len amater, kde ti robili LPG?

edit2: volal som kde mi montovali LPG tak ako sa vonku ochladilo tak trhanie auta robi ze nie je zohriaty motor, studeny motor ma problem ist na LPG, tak musim nechat dlhsie manualne benzin a potom prepnut do LPG. Potom mam prist a zvysi mi teplotu na prepnutie na LPG

marosko031 a ty mas aku spotrebu? teraz som mal 9,5 ale to som mal 2 trasy 85km a 21dni furikovanie len po meste do prace 5km a z prace 5km + co treba
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marosko031
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.09.2011
Príspevky: 59
Bydlisko: Palarikovo

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj...ja som mal teraz zlu lambda sondu tak spotreba stupla o cca 0,5-1L.Inac pred tym take dlhsie trasy 50 km-vé bola spotreba 7,5-8L.Inac to co ty opisujes tak takych 9,kludne aj tych 0,5 navyse ako mas ty.A to s tym prepinanim plynu,som na tom podobne....pred letom som si dal znizit aj ja teplotu prepinania na LPG na 25,som chcel ze to tak necham aj na zimu, napriek tomu ze mi chlapik v dielni vravel ze to mam prist potom zmenit na 35.Aj to pojdem veru,je to malo,auto nejde hned pekne a plynulo,citi to....
_________________
Opel Vectra B facelift,1.6 16V LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 7:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja si to dam na 40°C a budem mat pokoj cely rok, v lete sa na 30 zohreje za 1,5km takze spotrebu nemusim ratat a v zime je lepsie ked dlhsie ide na benzine
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.03.2012
Príspevky: 182
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2012 12:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak aj u mna by nieco bolo.ked nastartujem auto a stojim na mieste tak po prepnuti na lpg sa trosku zacne auto chviet a trosku mi kolisu otacky ale len trosku povedzme 700-800.ale dnes sami stalo toto.trasa asi 20km cca 18 na lpg.auto som zaparkoval a po asi pol hodinke sa vratil nastartoval.skoda nevsimol som si ci uz sa auto preplo na lpg no asi hej lebo po polhodine ma inokedy prepne asi po 10 sekundach na lpg.zaradil som 1 stlacil spojku a zrazu mi zacali otacky kolisat asi v rozmedzi 500-900 mozno az 1000 auto sa samozrejme chvelo viac ako inokedy.vzdy pri vyskoceni otacok silnejsie zavibrovalo a po asi 2 -3 sekundach spadli.neviem co to sposobuje auto ide inac normalne niekedy ho vytacam 4500-5500 otacok a motor taha a taha,taktiez ked sa prepne za jazdy ani len netrhne proste nic krasne hladko ho prepne problem je len pri stati na mieste.
_________________
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw moja prvaaaa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group