Opelclub Fórum
DPF regeneracia / tajne menu
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Cesťák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2012
Príspevky: 16
Bydlisko: Kutná Hora

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 4:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeff Napísal:
Denbike Napísal:
Treba ho dať odtraniť a bude pokoj dal som ho preč a je dobre bez neho.


Zdravím Ta a je to v pohode? Pred 5 dnami som kupil Vectru C 1.9 cdti a zacala mi svietit kontrolka a bol som na diagnostike a tam mi povedali ze je treba ta regenaracia, ale bohuzial nemal som tu moznost to dostat niekam kde viem ist vkuse nad 2000 otacok a nad 50 Km za hodinu, existuje aj ina moznost? alebo dat to odstranit, ako kde cca co to stoji? Diky za radu.


Umí to udělat i mechoši v servisu. jak nevím, ale v diag nastaví regeneraci a nechají běžet motor či co. Já se zrovna dnes divil, že mi po 60.000 poprvé bliká kontrolka žhavení a volal jsem servisákovi. On mě upozornil, že jsem u něj dlouho nebyl, jinak bych to vůbez nezaregistroval.

Jinak kamarád má TOYOTu a jednou se mnou natankoval u TESCO. Každých cca 10km regeneroval a ten hulán za námi, až jsem se bál. Vyjeli jsme nádrž (spotřeba stoupla o 2l/100km), natankovali premium od AGIP a od té doby nic. V servisu mu řekli, že byla špatná nafta.
_________________
Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE
Vectra C Karavan Cosmo Z30DT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 12:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A preto ak nejazdím extrémne dlhé trasy, tak si kúpim atmosferický benzín a mám pokoj. DPF filter je najväčšia slabina dnešných dieslov. Ale nech len tam je, aspoň nedýchame tie sadze. Nakoniec bude benzínové auto raz znamenať lacnejšie vozenie ako dieslové a ani spotreba nebude podstatná, lebo benzínové nebude také problematické. Náklady na auto nie sú len palivo = diesel spotrebuje 4l /100 km a benzín 6, ale aj servis. Keď sa mi bude stále babrať filter pevných častíc, tak aj spotreba 3,5L/na 100 km mi bude málo platná.

A poniektorí si nedajú poradiť, aby nekupovali jazdený diesel, alebo nový, keď ho nepotrebujú. Oni vidia len malú spotrebu na papieri a veľkú silu, ale že budú jazdiť denne 7 + 7 km do práce a 1x za rok na dovolenku, tak to im nevadí. takto si zadovážia jeden veeeľky problém.
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prisne vzate by za manipulaciu s DPF mali byt tie auta vyradene z premavky.

som fanusikom ekologickych rieseni, zial nie vsetky su naozaj ekologicke.
je za tym aj politika
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group