Opelclub Fórum
nefunkcna klima vebe 2.0 dth

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ttrsto
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.08.2012
Príspevky: 29
Bydlisko: revuca teraz italia

PríspevokZaslal: Po Sep 10, 2012 7:08 pm    Predmet: nefunkcna klima vebe 2.0 dth Odpovedať s citátom

zdravim mam este otasku na funkcnost klimi.ked som kupil auto chlapik mi povedal ze klima nefunguje preto ze niesu pozapajane trubky. nechal som to tak no odstupom casu som to chcel dokoncit.zistil som vsak ze mi tam chyba predni chladic pre klimu a vent.pre istotu som zohnal vsetky komponenti len vnutorni radiator v plastoch v aute som nechal.ostatne som pozapajal chladic vonkajsi ,vent,trubky az po chladic pod ovladanim klimi.moja otaska ako sa da odskusat klima bez freonu naskolko som v zahranici a dokoncim to az doma.su tam nejake rele alebo tep poistky na tom vonkajsom ventilatore?dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Sep 10, 2012 7:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zakladna tesnost dusikom - v kazdom klimaservise.
alebo skusit vakuovat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ttrsto
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.08.2012
Príspevky: 29
Bydlisko: revuca teraz italia

PríspevokZaslal: Po Sep 10, 2012 7:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa hlavne jedna o ele casti.kedy sa ma zapinat ven a ci ma nejake ochrani.za ven som si isti lebo boli vymontovane z auta ktoremu fungovala klima.ja som to len prehodil len som si nie isti ci na momoj aute niesu vyhodene nejake ochrany?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Sep 10, 2012 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

su tam snimace, relatka, riadiaca jednotka chladenia.
to je kumst otestovat aj pre elektrikara
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2012 7:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

zakladna otazka ci v aute bola klima a majitel len odmontoval niektore jej casti alebo nebola a dorabal ju...
klimu ako taku riadi jednotka chladenia, na nu je napojenych niekolko snimacov a rele - vsetko sa da najst v el. schemach
klimu riadia snimace: tlaku na chladici, kompresore, teploty na vyparniku, tiez vonkajsi snimac teploty, rele riadia elktromagneticku spojku klimy, ventilator sahary, vnutorny ventilator
zacal by som tym ze klimu natlakujes (dusik) tym zistis ci je niekde nejaka netesnost
ak budes mat klimu na 100% tesnu, mozes do nej napustit chladivo s olejom
co neviem ako otestovat je kompresor a jeho elmag. spojka - mozno sa zopne aj s dusikom
ostatne elektricke casti otestujes s diagnostikou, len klima musit byt plna na to aby sa dala vobec pustit (snimace musia indikovat tlak)
snad som nenapisal blbosti Smile
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2012 8:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tak.. chcelo by to vidiet, co vsetko tam je, a co vsetko chyba.. Ked mi posles do SS VIN, viem ti pozret, ci bolo auto vyrobene z klimatizaciou, alebo nie.. ci ju tam niekto iba dorabal, a nedokoncil...
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ttrsto
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.08.2012
Príspevky: 29
Bydlisko: revuca teraz italia

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2012 5:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

auto bolo vyrobene aj s klimou lebo som tam mel este stary kommpresor aj s vedenim a aj na stitku pod kufrom je orginal nemecky pisane ze je tam.za ostatne suciastky som si isti lebo ja som ich odmonoval a dovtedy ta klima fungovala.niesom si isti iba za vnutorny chladic lebo ten stal minimalne 4 az 5 rokov zapojeny len na stare trubky. vydym ze ja tu s tim asi nic nespravim a necham to asi na odbornikov.aj tak dik vsetkym ale ked mate na vektru nejake ele schemi kde by som to mohol stiahnut tak by ma to potesilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2012 6:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zakladny elektricky test by mohol byt taky, ze das dole konektor z tlakoveho snimaca na klime.
tam premostis kontakty nizkeho tlaku.
pri beziacom motore ak zapne klimu sa maju:
a) rozbehnut ventilatory
b) cvaknut spojka kompresora
c) tocit stred kompresora
ale nenechaj to dlho bezat

to by mohlo fungovat aj sdusikom
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: St Sep 12, 2012 11:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

prense ako pise iurai, daj to natlakovat dusikom a skus pustit na 5sec, ak sa vsetko rozbehne ako je napisne, klima ti pojde
ak nie, nechaj to natlakovane a mozes sa hrat s elektrikou a zistovat kde je chyba...
tak po tyzdni dvoch skontroluj ci ti neklesol tlak s dusikom, ak klesol hladaj miesto kde to fuci...
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group