Opelclub Fórum
Havária: Stav, skúsenosti, popis čo sa udialo
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
omegav6
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.06.2012
Príspevky: 350

PríspevokZaslal: Št Aug 23, 2012 5:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

asi netreba komentovat.. kazdy sudny clovek si na niekoho kto leti v obci 180 s pasaziermi v aute spravi nazor sam.. snad len ze cim slabsie auto tym vacsi idiot za volantom Smile podakujte panne marii bohorodicke, ze vam dala sancu sa z toho poucit a dalej zit..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Aug 23, 2012 8:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

omegav6 Napísal:
... snad len ze cim slabsie auto tym vacsi idiot za volantom Smile ...
Myslel si skor aky pan, take auto (jazda), nie?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Št Aug 23, 2012 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

je to o ludoch nie o autach,kto ako jazdi
ja jazdim aj na premiovych znackach ako keby som isiel na svojom starom kadette Wink
nechcem machrovat 2 000 000 km bez nehody za 20 rokov praxe Embarassed
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Pi Aug 24, 2012 7:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubec, presne. Neprekračujem rýchlosť v obci a meste. Mesto patrí ľuďom a hocikedy ti môže vybehnúť dieťa, či chodec. Ver tomu, aj tebe kebyže niekto zrazí dieťa, či rodinu, hneď by si ho šiel preraziť za každý prekročený kilometer. Treba si uvedomiť to, že ak chceš šantiť a robiť somariny, tak choď na slovakiaring, tuningzraz, či za mesto a obec, kde to je prehľadné a tak, aby si neohrozoval ostatných. Nie je problém sa myslím vybrať a poprehnať na prehľadnej ceste, keď nie je premávka skoro ráno či večer aj cez limit. Myslím si, že takých ciest sa dá najsť a nanajvyš si rozmlátiš vlastnú hubu, či chytíš pokutu. Závodníci do mesta nepatria! Akurát, potom by tomu dotyčnému nenarástlo ego o 5cm v gatiach, lebo by ho za mestom nikto nevidel ako on vie dupať na plyn.
A nebolo cieľom urážať, skôr klepnúť na strunu na zamyslenie pre tých čo si nevážia ľudské životy.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Pi Aug 24, 2012 8:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ale nepisem o blazneni v meste. 5km prekrocis hocikedy, ani nevies ako. Staci ist z kopca. Ak sa potrebujes zaradit, aby si nezavadzal, tak pridas. Atd. Moje budiky 5km ani neukazuju.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Pi Aug 24, 2012 8:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja skúsenosť je taká aj s astrou G aj J v porovnaní s GPS a ukazovateľmi rýchlosti v meste, že ak ideš cca 55-56 podľa tacho máš 50km reálnych. Takže ak aj prekročíš podľa tacho o tých 5-6km s kopca furt si v tolerancii reálnych 50+5. Preto som písal, že ak niekoho namerajú s 55 a viac, musí mať už na takáči cca 60 a viac. Takže to už je vedomé. To zaradenie, zas je rozdiel mesto kde je dvojprudovka dialnica a dvojprudovka trebars NR centrum, či LV centrum. V tom druhom prípade fakt hocikto ti môže vliezť do cesty, keďže sú tam školy a obchody na okolo. Zase výpadovky by mali byť podľa mňa upravené tak ako je to v LV smerom na Šahy, že sa na tú časť cesty dopravnou značkou zvýši rýchlosť na 70 či 80km. Toto je môj názor a preto som proti vodičom čo prekročujú o 5km. Lebo tam to už je na 90%vedomé a vedome ohrozujú ostatných.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Pi Aug 24, 2012 8:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre, dobre, nemusíš sa tu teraz hrať na poctivého Wink

Proste ako píše Ľubo, každý prekročí rýchlosť v meste/obci, či sa ti to páči, alebo nie. A tvrdiť môžeš čo len chceš Cool
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Pi Aug 24, 2012 8:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehrám sa na poctivého. "Poctivý" sedia v parlamente Very Happy .Aj ja prekročím rýchlosť, no mimo obce, mesta, tak ako som písal, keď neohrozujem ostatných. Skratka moje vnútorné zásady, pravidlá, ktorými sa riadim. Snažím sa byť tolerantný na cestách. I keď mnohokrát ma to stojí kopec nadávok, nakoľko za tie posledné 3roky som toho odjazdil viac a všímám si tých "blbcov" viac na cestách.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KFL
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.07.2010
Príspevky: 155
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi Aug 24, 2012 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

xaviersa Napísal:
Človek čo prekročí v obci, či meste rýchlosť viac ako o 5km/h nepatrí za volant a vodičák by mu mali zobrať na doživotie.

Prajem vela zdaru pri dodrziavani pravidiel. A nezabudni sa obcas pozriet aj na cestu, lebo stale cumiet na tachometer tiez nie je dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 4:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

xaviersa Napísal:
Lubec, presne. Neprekračujem rýchlosť v obci a meste. Mesto patrí ľuďom a hocikedy ti môže vybehnúť dieťa, či chodec. Ver tomu, aj tebe kebyže niekto zrazí dieťa, či rodinu, hneď by si ho šiel preraziť za každý prekročený kilometer.amyslenie pre tých čo si nevážia ľudské životy.


to mas pravdu.

ale tvoje vyjadrenia k rychlosti
Citácia:
Človek čo prekročí v obci, či meste rýchlosť viac ako o 5km/h nepatrí za volant
naznacuje, ze si znacne mimo

na nasich cestach je ovsem mnoho "ludi sediacich za volantom", pre ktorych je chodec na prechode, cyklista na ceste, alebo prisposobenie rychlosti jazdy nezvladnutelna mimoriadna situacia.
pripadne si ju ani nevsimnu pri telefonovani, sminkovani a pod.
(pritom tito ludia mozno dodrzuju rychlost)

k popisu nehody sa da len konstatovat, ze soferoval pako, co nezvladol udrzat auto na ceste, lebo siel rychlejsie nez videl.

otazka je, ze ci bol unaveny, zaciatocnik, ozraty, pneu boli zle, cesta znecistena, alebo preco k tomuto doslo
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Redline
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.10.2008
Príspevky: 727

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 7:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

xaviersa Napísal:
Človek čo prekročí v obci, či meste rýchlosť viac ako o 5km/h nepatrí za volant a vodičák by mu mali zobrať na doživotie. Nieto ešte keď ide 180. Žiaľ tresty u nás sú mierne za prekročenie rýchlosti a trestnoprávna zodpovednosť je výsmechom tohto štátu. Preto to tak na našich cestách vyzerá Twisted Evil
Tak ho mozes ist sam dobrovolne odovzdat. Neverim, ze si nikdy neprekrocil rychlost o 5km/h.
_________________
Opel Vectra B X18XE (1998) - ex
Škoda SuperB 1,9TDi (2009)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 8:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, co sa Vam yda na tom take obtiazne prisposobit sa tomu ze si v obytnej zone plnej ludi. Ale nebudem to dalej royoberat. Vsak treba podporovat "motoristicky sport" a samozvanych zavodnikov, hlavne v meste. Ved ked sa stane nestastie, mame tu druhe forum s prispevkami pod tragickym textom a tam potom mozme prispiet, ze co to bol za d.....a a tak.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

uz len to ze pri ich havarii nezrazili 5 chodcov hovori, ze ti ludia boli niekde inde. ci uz kukali telku, alebo buvinkali
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 4:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež neuznávam bláznivú a nerozvážnu jazdu na neprehľadných cestách a v obciach. nikdy človek nevie, čo mu vybehne alebo aká situácia sa zomelie, ALE...

... nech mi nikto nehovorí, že neprekročil v živote rýchlosť a že za 5km/h navyše by mali brať vodičáky. brať vodičáky by mali pánkom, ktorých chytia v pozícii nízko letiaceho vozidla a títo to "vykecajú" mastnou "pokutou" a fungujú takto ďalej. ale zase nech si takto lieta, kde nikto nie je, keď idú po diaľnici aj 200vkou, ale kým nikoho neohrozuje a ide si svojím tempom, tak nech ide kým ho nechytia cajti. ja nie som proti rýchlo jazdiacim až tak veľmi, kým ma dotyčný neohrozuje a vidím, že je uvedomelý a vie, kedy si môže dovoliť pristúpiť na pedál. pretože, včera som šiel dole kopcom ku kruhovému v meste na 70tke už skoro 80(na tachometri) a len som videl xenóny a riadny rachot traktora a zrazu spoza mňa vyletela modra A8čka a prášil to no dobrých 130 dole. toto je podľa mňa pridrbanosť mladých "vodičov"...

aby som nebol len v pozícii nejakého premudrelého a najsamlepšieho vodiča akého tento svet má, tak ja sa priznám, že si sem-tam prišlapnem. ale iba keď som sám a viem, že na ceste nikoho neohrozím.

a čo sa týka tých prekročení rýchlostí v obciach o 5km/h, tak ja bežne chodievam cez obce medzi Ružomberkom a Žilinou 55-60km/h (ak sa dá) možno aj trošku rýchlejšie, pretože by ma asi porazilo ísť tadiaľ tak pomaly a navyše zdržiavať ostatných vodičov a tvoriť kolóny. ja to sám nenávidím, ak ide nejaký dedko ešte pod povolenú rýchlosť, lebo si myslí, že takto nemôže dostať pokutu a týmto správaním provokuje vodičov, ktorí majú pred sebou ešte dlhú trasu, aby ho strihli, kde to len bude možné. a keď budem často od septembra chodievať trasy PP-Brno a budem stretávať takýchto výletných vodičov, tiež si ponadávam
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 5:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
ale zase nech si takto lieta, kde nikto nie je, keď idú po diaľnici aj 200vkou, ale kým nikoho neohrozuje a ide si svojím tempom, tak nech ide kým ho nechytia cajti.
mám pocit, že ani pani Eva V. R. nechcela pri 200-vke nikoho ohroziť

to malé samovznietuvšie sa punto tam i tak zavadzalo
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2012 5:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ak zaspíš za volantom, tak v tej rýchlosti je to už možno viac menej jedno. lebo stačí malý dotyk auto o auto a nemusí to byť náraz ako hrom, ale rozbiješ sa o zvodidlá/múr/most/piliere...

ale povedzme si to takto. možno som tú 200vku prehnal, avšak je rozdiel, ak si to práši audinka 160 v ľavom pruhu a nikoho neohrozuje a ide si po svojom, než akoby mal kľučkovať, lepiť sa na pred ním idúce auto a pod.

ja som si "švihal" v sobotu 140 domov z piešťan a proste sem-tam prešla audina, bmw+ nejaké ostatné autá a bol som radšej, keď si šiel po svojom, akoby sa mal lepiť na mňa a predbehnúť, potom spomaliť a stále dokola

rafala si to za mnou X6tka, tak som zrýchlil aby som obehol pár áut v pravom pruhu a potom šiel za mnou asi na 20metrov. bol som z neho strašne nervózny a bol som maximálne vďačný, keď si to potom rozmyslel a predbehol ma
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group