Opelclub Fórum
Elektricke otv. kufra
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
NagyAttila
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.01.2009
Príspevky: 406
Bydlisko: okr.michalovce

PríspevokZaslal: St Júl 15, 2009 10:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte jednu otazku mioa ty ako mas urobene odskok mas tam silnejsie pruziny alebo co? lebo mi tak neotvaras celkom hore!?
_________________
Signum 3,2 v6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mioa701
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 24.03.2009
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: St Júl 15, 2009 11:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Práveže nemám nič menené. Mne vždy kufor zdvihlo pekne až hore, až na tie situácie, ktoré tu už boli riešené (vietor, státie v kopci).. Keď som dal do veka kufra ten elektromagnet, kufor nechcelo zdvihnúť, keďže veko s elektromagnetom bolo ťažšie, tak som posunul pružiny o jeden úchyt ďalej a už to ide ok.
Všimni si, mala by to tam mať každá Vectra. Tam, kde sa uchytávajú pružiny je viac otvorov, stačí pružinu presunúť do ďalšieho a tým ju viac napnúť. Ak ju máš už v poslednom otvore, zišlo by sa vymeniť ich za nejaké iné, napríklad z búračky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 1:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

inak Omega B mala dialkove ovladanie aj s 3 tlacitkami. 3. bolo na ovladanie kufra. RJ centralu sa da premontovat do Vectry B

domnievam sa, ze by to malo fungovat tak, ze 3. tlacitkom sa otvori len kufor, a nie auto. po zabuchnuti kufra musi byt kufor zamknuty
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 20, 2009 5:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja to mam hehe
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mioa701
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 24.03.2009
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Ut Júl 28, 2009 10:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
inak Omega B mala dialkove ovladanie aj s 3 tlacitkami. 3. bolo na ovladanie kufra. RJ centralu sa da premontovat do Vectry B

domnievam sa, ze by to malo fungovat tak, ze 3. tlacitkom sa otvori len kufor, a nie auto. po zabuchnuti kufra musi byt kufor zamknuty


Presne tak to funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Aug 23, 2009 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a naco to ludom je Sad
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
heroes66
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.08.2009
Príspevky: 168
Bydlisko: Lehnice

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 12:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak som to tu správne pochopil, tak stačí kúpiť len ten elektromagnet, namontovať, v mojom prípade pripojit k už už existujucemu tlačítku otvárania kufra a bude to fungovať, na mojej VeCE mám tlačítko aj na dialkovom aj na dverách.
_________________
VeCe 2,2 - od 22.10.2009
EX Zafira 2,0 DTi 16v rv 2002
Smart for two

0948562882
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Julec
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.02.2010
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Feb 23, 2010 9:08 pm    Predmet: Otváranie kufra Odpovedať s citátom

Ak už máš tlačidlo, nemal by s tým byť problém, možno bude potrebné ešte v RJ vozidla aktivovať, že dokážeš diaľkovo otvárať kufor.
Elektromagnet je veľmi jednoduchý, stále sa zapája tak, že poťahuje iné lanko. Montáž je bezproblémová. Najjednoduchšie je to ak máš v predu páčku na otváranie dverí, pretože od nej ide do zadu lanko na ktoré sa napojíš. Nijako to neovplyvní funkčnosť origo páčky.
http://www.12volt.sk/autoelektro/centralne-uzamykania/elektromagnet.html
Elektromagnet má dosť veľký odber, cca 10 A, takže je vhodné zapájať ho cez samostatné relé. Jeho ťažná sila je za ideálnych podmienok do 8 kg.

Čo sa týka toho otvorenia kufra, aby nedošlo len k odskoku, je vhodné použiť silnejšie piesty, ktoré nadvihujú kufor. Ak je problém iba na začiatku - prvých 5 cm, dá sa tam použiť 2 žilový servomotorček z centrálu, ktorý sa vysunie po odskočení kufra a mierne odtlačí samotný kufor.

Na BMW fore sme toto riešili ale pre Kombi, kde je to o dosť komplikovanejšie, po pol roku elaborátov sme to vzdali. Ako jediné normálne riešenie nám vyšla hydraulika, ktorá by ale mala pracovať pri tlaku okolo 20 bar, čo je už dosť riskantné. Pri sedane s tým ale nie je problém.
_________________
www.12Volt.sk
pre Vaše auto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
vincoxxx
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 31.10.2009
Príspevky: 270
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Aug 05, 2012 9:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim lidi cital som ze ten elektromagnet je urceny na otvaranie kufra ale nie na odomykanie .... takze ja mam vectru b sedan a kufor musim otvarat vzdy klucom co je dost neprakticke .. takze ten motorcek nebude fungovat kedze dvere su zamknute ?? alebo ako to je vlastne ,,??? musim menit zamok vzadu ? .. Question
_________________
Opel vectra b 1.8i rv98 x18xe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group