Opelclub Fórum
Návod: Dorobenie tempomatu - Corsa C
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 9:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No myslím si, že je to o dost lepší návod než ten na německých stránkách a hlavně je přímo pro tvůj motor. Když si to přeložíš třeba i přes Google tak tam píšou, že to jde na vozidla od poloviny roku 2002 do faceliftu. Co takhle někde sehnat ŘJ z té doby?
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 10:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to pochopil tak, ze vobec ziadna Z12XE nema moznost mat tempomat, ved to tam aj johnd neraz pise. Ten johnd mi pride ako pokusny kralik, ktoremu to tiez neslo.

Ale ak som to pochopil zle, tak to skor potom zohnat taky soft (z prislusneho obdobia) do RJ, a RJ (ako HW) si ponechat vlastnu. Ale zase, ja mam facelift, ktovie, co vsetko sa tam este menilo proti predfaceliftu, a zase kvoli moznemu tempomatu s neistym koncom, aby som si nerozhasil "spravanie sa" auta, i ked sa to mozno bude dat vratit (resp. pred tym zalohovat).
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 10:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi nejjednodušší možnost, pokusit se naopak o downgrade softwaru ŘJ, nebo Allegro a ŘJ z příslušného roku na hokuspokus. Mají jich tam na Tvůj motor cca 80 na výběr.
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

v tom navode chyba informacia typu ja som Ferko, mam Z12XE a funguje mi to
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 10:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak!
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 10:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
reba nejak RJ motora obist, tak ako naznacil Kajo a Iurai. Avsak, aj to co dal iurai, som akosi zatial nepochopil. Studujem si co tam tie veci na obrazku znamenaju.


skus porozmyslat a overit, ako cez tych 6 drotov sa mozog motora dozvie, ako je stlaceny plyn.
tie signaly su tam pre istotu 2
okrem toho je tam mozno kontrola, ze ci je snimac pripojeny
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group