Opelclub Fórum
VECE caravan 2,2 DTi 16v elegance - rada

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
keo100
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.04.2009
Príspevky: 58
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Jún 12, 2012 7:07 pm    Predmet: VECE caravan 2,2 DTi 16v elegance - rada Odpovedať s citátom

nazdar chalani . dlho som tu nebol lebo som moju staru vectru predal. teraz uvazujem nad VECE a neviem ci kupim dobre. jedna sa mi hlavne o tu automaticku prevodovku. je to dobra volba alebo radsej na manual? naco si mam davat pozor? http://opel-vectra-caravan.autobazar.eu/22-dti-16v-elegance-id3335175.html

viem co urcity ludia napisu ze skus pouzit hladat. prosim poradte bez zbytocnych sprav. dakujem.
_________________
Opel Vectra B 2,0 DTi 16V 130ps
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jún 12, 2012 10:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak. Skús to. Ja zas nemám rád zbytočné témy. Minimálne v sekcii Vectra sú tri aktívne témy ohľadom kúpy.
Ale dobre, pokiaľ ide o automat, či manuál, to si musíš vyskúšať ty sám, čo ti viac vyhovuje. Z hľadiska spoľahlivosti by s týmto automatom, pri základnej starostlivosti, problém byť nemal.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
lubo098
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.09.2008
Príspevky: 1260
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 8:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pri automate davaj pozor na to aby radil uplne plynulo, vacsinou je problem pri dobrzdovani, ked uz si podradi do jednotky a hned na to zacnes pridavat tak sa nevie "rozhodnut" aku rychlost zaradit a rucicka otackomera par krat vyleti hore a padne dole.trpia tym auta (prevodovky) jazdene hlavne v meste.
vyskusaj kick down, plynovy pedal prudko na podlahu, pri ustalenych 80km/h, ked uz bude zaradeny najvissi stupen. podradenie musi byt tiez makke bez seknuknutia.
zastav auto, zarad N pusti brzdu a daj volic do D, opat nesmie byt citit ziadne trhnutie a auto sa musi plynulo rozbehnut. toto vyskusaj so vsetkymi polohami volica teda R,D,1,2,3
zober si lekarsku striekacku s hadickou aby si vedel vytiahnut trochu ATF (oleja) z prevodovky cez kontrolny otvor, ATF musi byt cervena bez pilin a ineho bordelu.pri 170k kilometroch uz by mala byt napln vymenena pozri servisne zaznami.pokial nebola a prevodovka funguje dobre, nevadi to len hned pytaj zlavu 200€ na vymenu. ak je jemne citit preradovanie vacsinou vymena pomoze.

stav brzd medzi jednotlivimi prevodmi a tlak hydromenica dost dobre odhali STALL TEST no neviem ci sa to da robit na oply a vseobecne u modernych AT, skus to pohlatat na nete.jedna sa o test, ked pri zabrzenom aute a zaradenej rychlosti tlacis plyn otacky motora musia zostat v urcitom rozsahu ale ten udava vyrobca, subaru to ma v servisnom manuale.

POZOR STALL TEST JE VELMI NESETRNY K PREVODOVKE A AK ROZSAH OTACOK NEPOZNAS NIC TI TO NENAPOVIE TAK NESKUSTAT POKIAL NEPOZNAS HODNOTY A CI TO VOBEC VYROBCA DOVOLUJE!!!

obrazok ako NEMA ATF vyzerat


a jeden ako moze


tak vela stastia pri vybere
_________________
vectra uz je prec, ostala zena, dva psy a dcera...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
keo100
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.04.2009
Príspevky: 58
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 5:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

diky moc. velmi si mi pomohol.
_________________
Opel Vectra B 2,0 DTi 16V 130ps
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rolcsi
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 20.01.2011
Príspevky: 135
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako keby mal ten zadny naraznik iny odtien ale mozno sa mi to len zda
_________________
Opel Vectra C 02 2.2dti konecne vysnivana Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jony5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.01.2008
Príspevky: 452
Bydlisko: Zohor

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj soferove dvere su trocha ine ale za tu cenu ta vybava a ked bude spolahliva , nejake kozmeticke vady vobec nevadia .
_________________
Vectra C Caravan 3,0 CDTI 2006
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 10:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla nalepik na okne bolo auto na KO . Tak nebude problem podla vin pozret na www.KO.sk ktore časti su lakovane
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
risostar
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.06.2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2012 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ak je to este aktualne, ja mam 6 st AT, velmi dobre si to treba premysliet, lebo pripadna oprava niecoho nebude velmi lacna zalezitost (viem z vlastnej skusenosti na moju skodu), ale urcite by som minimalne na zaciatok uvazoval aspon o vymene oleja v prevodovke - ale poctiva vymena - pretoze zijeme vo svete ked papier zneśie vsetko. co sa tyka spotreby - neviem na co to auto chces pouzivat ale na priemernu spotrebu 5,2 l by som velmi rychlo zabudol - no mozno 5,8 - 6,0 na rovnej ceste pri rychlosti cca 100 km/hod (len na dlhe trate) bez stupani a bez protivetra (to su moje skusenosti mam 1,9 cdti 110 kK 6 AT - pomer mesto - mimo mesta 50/50 priemerna spotreba 7,0l/100 km)
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN 1,9 CDTi 110 kW 6 st. automat 2005
FORD MONDEO Kombi 1,8TD 1997
KIA SPORTAGE 2,0 4st. automat 2001
SKODA 120 1977
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group