Opelclub Fórum
VeCe - hučanie prevodovky

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
keso13
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2011
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 2:55 am    Predmet: VeCe - hučanie prevodovky Odpovedať s citátom

Zdravim vas oplaci mam problem zo svojou vectrickou 1.9 cdti 110 kw zacala mi nejako hucat mam na mysli prevodovku na volnobeznych otackach taky kovovy zvuk ak spojku zatlacim je ticho ak ju mam zatlacenu tak 2 cm drnci akoby nieco rezonovalo ak ju uplne stlacim tak je ticho inac bol som u 5 mechanikoch a kazdy mi povedal nieco ine v opli ze je to vraj zotrvak v zaciatkoch roby to aj po prudkom pridani plynu a hned pustis tak to zarezonuje inac vraj to moze byt. aj lozisko v prevodovke som z toho na nervy uz neviem komu mam verit mam najazdenych 150k a pocas jazdy to nehuci obcas sa mi zda ze to roby aj ked pustim klimu na volnobehu dakujem za radu.

moved & edited by admin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2012 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no jo, malo by to byt tym co pises, teda lozisko a aj zotrvak, ja mam najazdenych 190000 a tiez mi to robi. kamosi zo servisu mi povedali aby som si z toho zatial nerobil hlavu. vraj to vydrzi mozno aj 2-3 roky, akurat to bude hrkotat. keby autom moc triaslo na neutrali tak to daj porobit. ja som to tiez chcel silou mocou vymenit-opravit a ked mi povedali ze to vyjde okolo 800-1000€ (nova spojka aj zotrvak), tak som sa rozhodol zatial pockat a okrem hrkotania v urcitej faze vytlacenia spojky sa mi s autom nedeje nic. Este ohladom tych priznakov: ked mam zaradenu rychlost a len dobieham (nepridavam) tak v otackach cca 1500 auto trocha zavibruje - to by mal byt zotrvak. a tak isto ked vypinam motor bez spojky, tak to zahrkoce.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
keso13
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2011
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 8:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

čo už jeden servisak mi tvrdil že je to prevodovka ale nezda sa mi to skôr ložisko a zotrvak ide oto že moc to ešte nehrka ale idem na dovolenku cez leto a nerad by som ostal niekde visieť mam trocha obavy tak uvidime.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 8:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja s tym uz beham cca 1/2 roka (zhruba 1000 km mesacne) a ziadny problem. kamarat mal takyto isty problem na forde mondeo, a daval to menit az ked mu strasne vibrovalo auto.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
keso13
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2011
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 11:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja stym beham asi 8 mesiacou tak uvidim ako dlho to vydrži inač to auto by som nemenil za nič pači sa mi je komfortne luxusne zatial spolahlive a silne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malakian411
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 08.06.2009
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 11:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

caute. ja mam ten isty problem s tym hrkotanim... ale len ked auto dlho stoji, nastartujem a na volnobehu to hrkoce...akonahle chvilu(cca 10km) jazdim a zastavim zvuk sa strati. auto mi nevibruje vobec tak myslim ze to bude to lozisko ako tu pisete...vie mi niekto povedat co stoji vymena?
_________________
Opel Vectra C GTS 1,9 cdti 06' Z19DT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
keso13
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2011
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 5:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacnejsie vyjde kupit repasovanu prevodovku za opravu. si uctuju od 190eur plus loziska takzeto moze vyjst aj 1000 treba ist do servisu ci jeto naozaj prevodovka moze to byt aj nieco ine.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas832
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.10.2009
Príspevky: 216
Bydlisko: Namestovo

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keso13 Napísal:
Lacnejsie vyjde kupit repasovanu prevodovku za opravu. si uctuju od 190eur plus loziska takzeto moze vyjst aj 1000 treba ist do servisu ci jeto naozaj prevodovka moze to byt aj nieco ine.

a nieje lepsie kupit pouzitu prevodovku?
_________________
Vectra 2006 CARAVAN 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH -320Nm Common rail 2,,,predne ložisko,DPF,trisky z alfy romea pridalo to 12HP,sanie,termostat..Sad auto ma 233 000 km..ale mam ju rad je to moja manzelka.posledna oprava pri 156000km.vymena spojky a zotrvacnika 229000 km:) dpf off pri 172400 a chip na 142kwa 410Nm.Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas832
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.10.2009
Príspevky: 216
Bydlisko: Namestovo

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2012 8:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mne to hrka uz rok nabehal som zatial natom +- 30 000 km a stale to ide..ale uz pomaly zacinam uvazovat ze by som to dal zrobit..ale asi pockam do jesene.uvidim
_________________
Vectra 2006 CARAVAN 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH -320Nm Common rail 2,,,predne ložisko,DPF,trisky z alfy romea pridalo to 12HP,sanie,termostat..Sad auto ma 233 000 km..ale mam ju rad je to moja manzelka.posledna oprava pri 156000km.vymena spojky a zotrvacnika 229000 km:) dpf off pri 172400 a chip na 142kwa 410Nm.Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
keso13
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2011
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 7:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

asi zacnem robiť na tom aj ja klepe tu ako hovado.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group