Opelclub Fórum
Signum Tah motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
yera78
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.05.2012
Príspevky: 6
Bydlisko: Nove Zamky

PríspevokZaslal: St Jún 06, 2012 8:59 am    Predmet: Signum Tah motora Odpovedať s citátom

Ahojte.
Mam taky problem z motorom ze straca tah. Ked pridam nechce tahat. Cuka zo sebou. Najprv som myslel ze je to naftou ze v zahranici to jazdilo na kvalitnu ale tu mame velky podiel bio v nafte. Skusal som cistenie prisadami a na chvilu pomohlo. Potom som tam tankoval z OMV max motion naftu co je bez bio skoro. Je tam malo bio. Vzdy sa po chvile rozbehlo a islo cely den. Ale ako auto v noci stalo takrano zase sekalo. Ale po chvile ked som ho prebehol na otackach sa to ustalilo a zase slapalo. Lenze dnes uz je 4ty den co nejde.Palubny nic neukazuje ziadnu chybu. Kamarat mechanik mi vravel ze to moze byt cerpadlom ale nie vstrekovacim ale co je z nadrze. Takze sa chcem spytat kde najdem na signume 3liter 2006 model cerpadlo. Pod sedadlami zadnymi som nenasiel ziadny otvor kde by mohol byt schovany takze netusim kde by mohol byt.
Ale tu na fore som cital aj tento isty problem a bol to EGR ventil. Skor nez sa pustim do toho egr tak by som chcel skusit to cerpadlo lebo mam dojem ze mi netlaci lebo ked som menil naftovy filter tak tam bolo nejak malo nafty. A nechcelo ju ani nejak docerpat ked som zapinal zapalovanie hore-dole.
Chcem si kupit aj diagnostiku aby som si ho mohol sam kontrolovat ale keby niketo na blizku NZ mal a vedel by mi to hodit na kontrolu bol by som vdacny. Nie som sponzor servisov prenic zanic platit vela.
Ak by vedel niekto o tomto probleme vopred dakujem za odpovede.

Opel Signum 3.0 184HP 10/2006

Rado
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupaza1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.05.2009
Príspevky: 1316
Bydlisko: Źilina

PríspevokZaslal: St Jún 06, 2012 9:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Isto by Ti vedel poradiť užívateľ s nickom Signum Wink
_________________
Opel Astra 1,8i 16v r.v.1994 - ex
Opel Vectra caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006

Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Jún 06, 2012 10:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj odkáž kamarátovi mechanikovi aby poradil ak má s týmto motorom skúsenosti nech sa radšej do to ho ani nerýpe, lebo narobí viacej škody ako osohu. Tvoj problém je v regulátoroch paliva vo vstrekovacom čerpadle ,bežný problém pri tomto motore Crying or Very sad
Prepáč nechcel som týmto nikoho uraziť Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
yera78
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.05.2012
Príspevky: 6
Bydlisko: Nove Zamky

PríspevokZaslal: Pi Jún 08, 2012 8:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Signum Napísal:
Ahoj odkáž kamarátovi mechanikovi aby poradil ak má s týmto motorom skúsenosti nech sa radšej do to ho ani nerýpe, lebo narobí viacej škody ako osohu. Tvoj problém je v regulátoroch paliva vo vstrekovacom čerpadle ,bežný problém pri tomto motore Crying or Very sad
Prepáč nechcel som týmto nikoho uraziť Wink


No takze som prave dosiel od mechanika a diagnostika ukazala ze je v prdeli snimac teploty a snimac hmotnosti vzduchu. Takze jedno a to iste. Idem to menit a potom napisem ze ci to pojde alebo nie. Zatial dakujem. Mimochodom co to asi kostuje. On mi tam ukazal nejaky online za cely kus okolo 328 eur. Ale ze vraj vnutro sa da lacnejsie vymenit. Ze vraj servisy to nerady robia atd.
Popripade kde by sa to dalo zohnat urychlene.
Dakujeeem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Jún 08, 2012 9:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokles výkonu motoru během zrychlování. TECH2 indikuje značnou odchylku skutečného tlaku v rozvaděči rail v porovnání s požadovanou hodnotou.
Zablokovaný ventil řízení sání (SCV) ve vysokotlakém čerpadle.
V případě identifikované poruchy regulačních ventilů sání (SCV)
vyměňte oba řídicí ventily sání (SCV) vysokotlakého čerpadla Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group