Opelclub Fórum
cierne sviecky po kazdej vymene sviecok

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tommyxxx1
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.05.2008
Príspevky: 52
Bydlisko: Roznava

PríspevokZaslal: Ut Jan 06, 2009 11:18 pm    Predmet: cierne sviecky po kazdej vymene sviecok Odpovedať s citátom

vinsujem aj ked troska neskor novy rok. potreboval by som pomoct- za kazdou vymenou novych sviecok mi scerneju, ked pojazdim iba kusocek tak su iba mokre a cierne, ale ked viac asi 30km a necham to odstat tak ich mam zapecene cierne, cistil som ich ale aj tak uz nesli tak akoby mali takmer vobec. cital som o tom vraj mozem mat nastavene viac paliva, kde sa to da nastavit? mam potocit rozdelovac? alebo snimac na vzduchovej klapke? alebo srobku (kluc c.11) na sani? alebo to je skor problem ventilov? kruzky su v poriadku su tam nove piesty a je po vybruse- motor c20ne a hlava z C18NE. mam jeden tak poskladany a krasne spaluje sviecka je do hneda sfarbena. diky za kazdu odpoved Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Jan 07, 2009 5:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skoc na stroboskop nech ti pozrie predzapal ci mas dobre nastaveny, to cierne to je carbon co vznika pri spalovani paliva a ked je zle nastaveny predzapal alebo pomer zapalovacej zmesi benzin-vzduch...
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tommyxxx1
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.05.2008
Príspevky: 52
Bydlisko: Roznava

PríspevokZaslal: St Jan 07, 2009 11:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

diki moc, nie som profesional, ale stroboskop viem co je, myslis tym napojit svieckove kable na nieco co bude blikat tak zretelnejsie ako iskry sviecok? nuz teda aky je spravny predzapal ked piest je v mrtvom bode a vtedy hodi iskru alebo pred mrtvym bodom? dik za odpoved manta. nechaj mi nejaky kontakt icq alebo lepsie tel c.. keby ta to neotravovalo. dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Jan 29, 2009 3:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tommyxxx1 Napísal:
diki moc, nie som profesional, ale stroboskop viem co je, myslis tym napojit svieckove kable na nieco co bude blikat tak zretelnejsie ako iskry sviecok? nuz teda aky je spravny predzapal ked piest je v mrtvom bode a vtedy hodi iskru alebo pred mrtvym bodom? dik za odpoved manta. nechaj mi nejaky kontakt icq alebo lepsie tel c.. keby ta to neotravovalo. dik


Ja si davam predzapal - 4 az 5 stupnov, docielujem z tim vyssiu efektivnost motora, nizziu teplotu vyfukov tim aj nizzsie opotrbovanie motora. od stredu to mam posunute tak 3mm. Je to na rozdelovaci take dve skruty 13stky.
Druha vec je ze ked su mokre zmes je uricte bohata, mas to na vsetkych svieckach?Hreje sa ti motor na nromalnu pracovnu teplotu?
Nievim cic ierne ale tmave ich mam aj ja, ale to envadi, ale nemozu tam byt usadeiny, moze to byt problem paliva alebo chyba v motore ze to spaluje aj olej, pripadne diera v sani kde sa dosavaju necistoty do motora.
ide o to aby tam ta isra vznikala...Mokre od benzinu alebo oleja urcite nemaju byt
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tommyxxx1
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.05.2008
Príspevky: 52
Bydlisko: Roznava

PríspevokZaslal: Pi Jan 30, 2009 7:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no sviecky su mokre a cierne po urcitom case cca 10 km, myslim si ze to je ventil lebo som dal dole kluku a krajne piesty by mali ist v kompresii ale z dvoh ide iba jeden v kompresii. no ved uvidim vsetko to precistim obnovim a uvidim. dal som na vybrus kluku povedali ze je mierne kriva a vyrovnavali jemne lisom. ale ze praskla takze potrebujem novy motor do opel ascona. chcem benzin bud 1,8 alebo 2.0l. do 4000tis aj bez hlavy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tommyxxx1
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.05.2008
Príspevky: 52
Bydlisko: Roznava

PríspevokZaslal: Pi Jan 30, 2009 7:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ozaj a v oleji citit vyfukove plyny alebo benzin alebo take daco
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So Jan 31, 2009 12:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemas zapeceny kruzok?
Uz to tazko zistis...
Ale na motore na hlave je take ze odvetravanie olejovej vane.
Ma tam byt taky skakavy prietok vzduchu, skakavi podla toho ako idu piesty...
Ak su vydrate kruzky tak s tade ide uz aj trochu dymu po spalovani. a ak je zapeceny kruzok tak uz riadne s tade citit, ze ide vela spalin s tade von. Ta to ofukava normalne
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group