Opelclub Fórum
problém s motorom

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
coyotitko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 11.11.2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 9:42 am    Predmet: problém s motorom Odpovedať s citátom

Zdravím páni, skúsim zhrnúť moje problémy.
tak za prvé na voľnobehu to trasie celým autom, viacmenej za studena vždy, keď sa motor zohreje tak len niekedy, intervaly trasenia sú tak 5-10 sekúnd. Vibrácie sa prenášajú aj do pedálov napr keď mám zaradenú jednotku a držím brzdu cítiť v nej šklbanie takisto na spojke ale iba trocha. Krokáč aj škrtiaca klapka boli čistené... Vibrácie sa pri jazde prenášajú aj do volantu, taktiež pri brzdení to ale pripisujem nevyváženými pneu, keďže bohužiaľ tu v Spišskej Novej Vsi mi moje elektróny nevyváži asi nikto Rolling Eyes
Ďalšou vecou ktorá ma trápi je spotreba. ta vzrástla v poslednej dobe na 10-11 litrov na stovku, takisto sa mi zdá auto trocha lenivé do otáčok, nemusím zase pretlačiť podlahu ale má slabší ťah.
A najnovšie predvčerom keď bolo horúco, po zastavení ma cez okno oviala vôňa benzínu, v motorovej časti nebolo nič cítiť, ale v okolí nádrže spod pravého blatníka som cítil benzín...
CHcem sa Vás opýtať či to všetko môže mať jedného spoločného menovateľa, alebo sa už rozlúčiť s autom? (čo by som nerád lebo ešte slúži, len tá spotreba ma serie ) Rolling Eyes
PS: diagnostika bola robená pred mesiacom, ja sa do toho veľmi nerozumiem ale mechanik vravel, že neukázala žiadny problém

vopred ďakujem za rady a názory
_________________
Opel Vectra B 1,8 16V 85kw r.v.1997
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ponikel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.07.2008
Príspevky: 560
Bydlisko: Studienka - ZAHORAK :D

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 10:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

takto z brucha bez toho aby som to počul,videl ti môžem skúsiť poradiť či ti to nejde iba na 3 valce.

naštartuj auto a skús postupne odpájať káble k sviečkam a keď nejaký odpojíš a auto pôjde stále tak isto ako keď bol zapojený tak ten válec nefunguje ako má.
_________________
Opel Tigra yellow C20XE M2.5
na ceste
Opel Tigra Green C20XE M2.5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
coyotitko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 11.11.2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 11:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jasné viem že to je ťažké takto, vďaka skúsim ...
_________________
Opel Vectra B 1,8 16V 85kw r.v.1997
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coyotitko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 11.11.2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 4:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak sviečky sú v poriadku...
_________________
Opel Vectra B 1,8 16V 85kw r.v.1997
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group