Opelclub Fórum
otáčkomer nefunguje VeBe 1.7TD

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dodozh
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.10.2008
Príspevky: 24
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So Apr 21, 2012 5:52 pm    Predmet: otáčkomer nefunguje VeBe 1.7TD Odpovedať s citátom

chcem sa opýtať, či má nejaký súvis otáčkomer s pokazeným alternátorom, totižto sa mi poj..al altík (dobíjal len do 12.5V) a počas dlhšej jazdy mi začali svietiť kontrolky ABS,Airbag-ov a slabo kontrola dobíjania) pritom som si všimol, že mi padla ručička otáčkomera a aj keď som doma dobil baterku a naštartoval či už funguje, nepohla sa. Ostatné ručičky mi fungujú.
Kde môže byť chyba?
Alternátor ešte nieje opravený, za 2 dni by mal byť už opravený.
ďakujem za každú radu.

25.4.2012 Problém s otáčkomerom vyriešený:

- repas alternátora (výmena diódový mostík+robota) = 55€
- vybratie alternátora + opätovné namontovanie = 15€

No a keďže už bola aj staršia autobatéria (cca. 5-6 rokov) pri opätovnom namontovaní alternátora aj po opakovanom nabití autobatérie nebolo možné naštartovať nutná kúpa novej autobatérie - EXIDE EXCELL 74Ah 680A = 89€

Po naštartovaní sa opätovne prebudil aj otáčkomer - problém vyriešený. Ale doteraz neviem či to malo súvis s nadmerným poklesom prúdu v akumulátore alebo sa chyba odstránila tou opravou alternátora (diódového mostíka), hlavné že to opäť funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group