Opelclub Fórum
tigra na 3 valce

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
paradajka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 1:25 pm    Predmet: tigra na 3 valce Odpovedať s citátom

zdravim, vedel by mi niekto poradit? ... tigra mi zacala zrat jak diva a vsimol som si na volnobehu, ze je daky nepravidelny a den na to zacala ist na 3 valce ... tak som vybral sviecky a precistil (boli cierne vsetky styri, spinave v ramci normy akurat na tom valci ktory vynechava bola o trosku viac spinava) .. vymenil som svieckove kable, sice za pouzite, ale dobre ... teraz som sa vracal domov a zasa volnobeh na tri valce, tak som zacal vyberat kable a 1 (alebo 4) mi vynechava ... prilozil som kabel ku kovu aby som zistil ci ide iskra nesla, ale ked som kabel daval naspat na sviecku, tak sa valec rozbehol, ale za par sekund akoby raz vynechal a raz isiel ... zapalovaci modul (ta vec co s nej idu svieckove kable) som menil cca pred rokom, pretoze tiez isla na 3 valce a zda sa mi, ze vynechaval ten isty valec ... sviecky su tam neviem ake BOSCH-ky 2-kontaktne a je na nich nabehane mozno 8000km .... tak neviem ... diky za odpovede
_________________
Tigra 1.6 16V, koncovka Sebring, sportova vlozka King Dragon, lestena rozpera Smile... r.v.94 -> pramatka tigier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 2:59 pm    Predmet: Re: tigra na 3 valce Odpovedať s citátom

paradajka Napísal:
zdravim, vedel by mi niekto poradit? ... tigra mi zacala zrat jak diva a vsimol som si na volnobehu, ze je daky nepravidelny a den na to zacala ist na 3 valce ... tak som vybral sviecky a precistil (boli cierne vsetky styri, spinave v ramci normy akurat na tom valci ktory vynechava bola o trosku viac spinava) .. vymenil som svieckove kable, sice za pouzite, ale dobre ... teraz som sa vracal domov a zasa volnobeh na tri valce, tak som zacal vyberat kable a 1 (alebo 4) mi vynechava ... prilozil som kabel ku kovu aby som zistil ci ide iskra nesla, ale ked som kabel daval naspat na sviecku, tak sa valec rozbehol, ale za par sekund akoby raz vynechal a raz isiel ... zapalovaci modul (ta vec co s nej idu svieckove kable) som menil cca pred rokom, pretoze tiez isla na 3 valce a zda sa mi, ze vynechaval ten isty valec ... sviecky su tam neviem ake BOSCH-ky 2-kontaktne a je na nich nabehane mozno 8000km .... tak neviem ... diky za odpovede


Tento stav môže spôsobovať: halov senzor na vačke, zapaľovací modul, sviečkové káble a sviečky. U tigry zapaľujú vždy dve sviečky naraz a čiastočne sa ovplyvňujú. Musíš ísť vylučovacou metódou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 3:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte by som doplnil. Diagnostika bola?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 4:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a este by som vymenil ten kabel za novy...aby som si bol na 100 pro isty ze je dobry..popripade ho vymenil medzi sebou ak mas podobne dlhe kable este na jednom valci..
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
paradajka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 4:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak vyskusam este vymenit sviecky ... alino mohol by si mi priblizit co je halov senzor na vačke ? diky ... macil na diagnostike som nebol, pretoze nesvieti kontrolka (funkcna je urcite), myslis, ze by som mal ? .... manta nemam skadial zohnat nove svieckove kable a nechcem kupovat nove, ale dobra rada, skusim dat naspat tie co som tam mal, ci bude vynechavat ten isty valec ak ano, tak asi by to bola velmi velka nahoda, keby v obidvoch sadach bol poskodeny ten isty kabel ... diky za rady idem asi kupit tie sviecky ...
_________________
Tigra 1.6 16V, koncovka Sebring, sportova vlozka King Dragon, lestena rozpera Smile... r.v.94 -> pramatka tigier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 4:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasnacka ale ked budes davat svieckove kable tak ten co ti vynehava daj na iny valec a z valca ktory ti ide daj na ten co vynehava
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 5:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hallov snimač na vačke je snímač otáčok vačky.
Pokiaľ ide o diagnostiku, skúsil by som to najprv aspoň vyblikať. Ak sú výpadky chvíľkové kontrolka svietiť nemusí. Plnohodnotná diagnostika môže odhaliť hodnoty čidiel mimo bežný rozsah, prípadne tzv. zaseknuté čidlo, alebo či ti napríklad fungujú všetky vstreky.
Skús Ferienčíka.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 5:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte ma napadlo: Nemá to súvislosť s teplotou motora? Teda či sa nespráva inak keď je studený a inak zahriaty.
Hadičky, podtlaky, sanie, nie sú deravé, predreté, prasknuté?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
paradajka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Ešte ma napadlo: Nemá to súvislosť s teplotou motora? Teda či sa nespráva inak keď je studený a inak zahriaty.
Hadičky, podtlaky, sanie, nie sú deravé, predreté, prasknuté?


s teplotou to nema suvis, vynechava aj ked je studeny aj ked teply ... ale tie hadicky skusim pozriet, ked budem menit sviecky .. dufam, ze zajtra ... dik
_________________
Tigra 1.6 16V, koncovka Sebring, sportova vlozka King Dragon, lestena rozpera Smile... r.v.94 -> pramatka tigier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 15, 2008 7:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je to skutočne vynechávanie jedného valca, tak na to to vplyv mať nebude, ale istota je istota.
Ide o to, zistiť, či to vynecháva z dôvodu absencie iskry, alebo paliva, alebo oboch.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
paradajka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.02.2008
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St Feb 20, 2008 1:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som dnes zistoval zavadu, vymenil som sviecky, benzin dava, kable su dobre a vzdy isla zle nepravidelne ... nakoniec som kontroloval olej a zistil som, ze mi berie vodu, takze najskor to bude tesnenie pod hlavou, dufam, ze nie prasklina ...
chcem sa opytat, ci niekto nema s vymenou skusenosti ?
_________________
Tigra 1.6 16V, koncovka Sebring, sportova vlozka King Dragon, lestena rozpera Smile... r.v.94 -> pramatka tigier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Feb 20, 2008 5:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš si to meniť sám? Osobne zodpovednosť za výmenu takýchto vecí radšej prenechávam ľuďom, ktorý v tom majú väčšie skúsenosti. Cool
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dr.kenner
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.12.2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 8:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no mne na tigre sa nedavno stalo niečo podobne.Ked auto naštartujem tak ide normalne,ale po par metroch začne isť na tri valce.Ako kedy niekedy po kilometri,dvoch.Myslel som že to budu určite sviečky,ale ako vidim nebude to take lahke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
100konik
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.12.2009
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2012 1:36 pm    Predmet: a Odpovedať s citátom

no presne ja mam tiez tento problem auto nastartuje v pohodicke ale po nieakych 2km prestane tahat a ide na tri valce mozna aj na dva.potom ked sa auto zohreje tak zas ide v poriadku.boli menene sviecky kable a lamba bo tu dala diagnostika.teraz nesvieti ziadna kontrolka!a boli menene aj filtre ci uz palivovy a aj vzduchovy!a problem stale pretrvava!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
100konik
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.12.2009
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2012 7:18 pm    Predmet: p Odpovedať s citátom

diki za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group