Opelclub Fórum
Dodělání centrálního zamykání Corsa C - Hotovo
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2012 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimo auto neviem, mozno ano, ale nakolko som vzivote nevidel vnutro BCM, neviem ako by sa to dalo. A uz vobec nie, aby to bolo este aj nadalej funkcne. Smile ... TIS o resetovani BCM mimo auto nic nespomina, tak sa to asi neda (oficialne).
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: So Máj 05, 2012 4:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte!
Dneska jsem si vyšetřil chvilku a vyměnil moduly BCM. Můj původní má kódové označené RN (http://opeloem.com/oem-parts/9115096.html), nový má kódové označení YF (http://opeloem.com/oem-parts/13111111.html).
Koupil jsem ho na Ebay, nabízen byl jako bezvadný a přes Tech II resetovaný a odhlášený. Po výměně modulů, funguvalo vše až na kontrolku ABS.
Připojil jsem Op-Com a nastavil nově "můj" Security Code a VIN číslo.
Následovalo naprogramování dalších vlastností včetně správné varianty systému ABS - kontrolka zhasla. Jediné co mi nejde nastavit je volba, kde se určuje na které straně je řízení (levo, nebo pravostranné). Ať nastavím jedno nebo druhé a dám programovat, Op-Com vypíše, že programování proběhlo v pořádku, ale když do nastavení vlezu znovu tak je v položce opět napsáno INVALID. Nevím na co to má vliv, ale zatím neřeším (možná je to tím, že ještě nemám vyměněný zámek ve dveřích spolujezce, uvidíme).
Co se týče vlastního centrálního zamykání, tak funguje. Dokonce rovnou funguje i dojezd elektricky ovládaných oken. Dále jsem naprogramoval také přes Op-Com jeden zakoupený a použitý ovladač centrálního zamykání (ten co je v klíči, mechanicky jsem vyměnil planžetu za svou a nechal elektronickou část). Naprogramováno v pořádku a již tedy mám centrální zamykání s dálkovým ovládáním - hurá !!!
Taktéž samozřejmě funguje bliknutí směrových světel při zavírání i otevírání dálkovým ovladačem, jen nevím zda má bliknout pokaždé jednou, nebo při zamknutí dvakrát a při odemknutí jednou. Ověřil jsem i funkci, kdy když po odemknutí dveří dálkovým ovladačem fyzicky dveře neotevřu tak po cca 20 vteřinách se dveře opět zamknou.
Zatím z toho mám vcelku radost. Ještě jsem naprogramoval uvítací osvětlení, takže když dálkovým ovladačem otevřu dveře, tak se uvnitř vozu rozsvítí lampička, aby bylo vidět do auta a i se lépe v noci na parkovišti hledá.
Až namontuji i druhý zámek případně sdělím i další poznatky + možná i video jako důkaz.
PS: na uložené najeté kilometry neměla výměna BCM žádný vliv, bál jsem se tedy zbytečně
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group