Opelclub Fórum
Opel Signum 2.8 V6 - A6 - nudzovy rezim

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pexeso
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.03.2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2012 12:17 am    Predmet: Opel Signum 2.8 V6 - A6 - nudzovy rezim Odpovedať s citátom

Zdravim vospolok, som tu novy, pozrel som vsetky temy, odpoved na moj problem som nenasiel Sad Som nestastno-stastno novy majitel auticka Opel Signum 2,8 V6 Turbo rv 2006.
Viac menej uz od prveho dna co som auto kupil, som zacal riesit problem s prehrievanim. Nakoniec som ale vycistil chladice a auto sa neprehrieva. No pocas riesenia tejto zavady sa objavila dalsia, obavam sa, ze vaznejsia. Isiel som s autom do servisu a z nicoho nic ma hodilo do nudzoveho rezimu. Na palubnej doske sa mi rozsvietili kontrolky: "Kontinuálne riadenie tlmenia", "Systém ABS" a "Elektronika motora". V servise mi to napojili na diagnostiku, a povedali mi, ze mi slabo dobija alternator a preto ma hadze do nudzoveho rezimu a skrz nizkeho napatia mi abs,tlmenie a el.motora hlasi chybu. Nechcel som tomu verit a dufal som, ze bude problem v baterke ktora dostana nahubu ked sa mi motor prehrieval a po zamknuti auta mi isiel ventilator aj 10minut..
Po urcitom case sa nudzovy rezim vypol a auto islo normalne. No stale sa to opakovalo a hadzalo ma to do nudzaku. Neskor som zistil, ze ak odpojim nachvilu baterku, auto pojde OK. Samozrejme pocas tohoto som behal z jedneho servisu do druheho, kde mi v jednom povedali ze je zla baterka, v druhom ze alternator. Dnes rano som bol v jame a meral som alternator, dobijal mi cca 14,2 - co si myslim ze je v norme. V plnej zatazi (dialkove, radio, klimatizacia, vyhrievanie sedaciek, hmlovky,) som nameral na baterke cca 13,9 - co si tiez myslim ze je v plnej zatazi OK. Vymenil som baterku, napadlo ma ze moze byt problem s ukostrenim, tak som natiahol nanovo kabel motor - kasna, kasna - baterka. Odmeral som baterku a altik mi daval krasnych 14,5. Tak som sa cely den vytesoval, ze som vyriesil problem a nemusim si buchat hlavu ze som dal repasovat alternator a problem je stale na svete. Avsak prislo obrvoske sklamanie ked ma pred polhodinou auto zase sklamalo a hodilo do nudzoveho rezimu s tym istym problemom. Moja otazka znie, kde je sakra problem?

Za kazdu radu Vam vopred dakujem. Som z Senca a ak by bol niekto ochotny sa mi na to co najskor pozriet niekde z okolia, bol by som velmi rad. Som zufaly...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2012 9:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Len aby to nebol CIM.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pexeso
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.03.2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2012 10:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2012 10:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...to je pod volantom.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Jan 08, 2013 1:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

trocha to ozivim, riesil si to odvtedy a ak ano, s akym vysledkom?
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group