Opelclub Fórum
obycajne sveta a xenony..

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
djducato
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 31.07.2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št Aug 07, 2008 11:09 pm    Predmet: obycajne sveta a xenony.. Odpovedať s citátom

zdravim, len jedna otazocka, mozem miesto mojich obycajnych H4 ziaroviek dat nejake xenonove ziarivky..? myslim, ci to nebude mat nejaky vplyv na svetle, aby sa neroztopil plast a aby to secko dobre fungovalo..) resp. vsetky xenony co som videl maju ciru optiku, ale ja mam take vrubkovane sklo "to asi kazdy kto ma normalne svetla", tak ci to nebude nejako zle odrazat luc, aby som niekoho az prilis neospepoval..

a budem to vediet aj ja nahodit, ked si kupim sadu, alebo treba nejaky specializovany servis..

btw: nema niekto na predaj nieco lacnejsie..?

dik..)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Raptor181
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.05.2007
Príspevky: 86
Bydlisko: West Slovakia, BA

PríspevokZaslal: Pi Aug 08, 2008 12:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ak mas vrubkovane sklo, tak ti to neodporucam, lebo ti to urobi " BATMANa" a nebude to dobre pre inych vodicov.
Da sa to vlozit do tej iste paraboly ako mas ziarovku, len musis mat ciru optiku. Rozptyl svetla ti zabezpecuje parabola.

Montaz zvladnes aj sam.

Predat ti mozem H4Bixenon za 3150Sk.
_________________
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Aug 08, 2008 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja to mám v mojej astre a má klasické vrúbkované svetlá a nikto sa doteraz nesťažoval ani mi neblikali v noci a to ich už tam mám dlhšie
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Raptor181
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.05.2007
Príspevky: 86
Bydlisko: West Slovakia, BA

PríspevokZaslal: Pi Aug 08, 2008 5:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A v pohode vidis, a aj cez STK si v pohode presiel?
_________________
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Aug 08, 2008 5:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taky nemusi chodit cez STK Twisted Evil Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 08, 2008 8:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Raptor181 Napísal:
A v pohode vidis, a aj cez STK si v pohode presiel?


vitame raptor-a spat na fore. asi sa stalo nieco mimoriadne.

musim sa priznat, ze som este nevidel auto s H4-kami a cirou optikou.

zase stretavam haldu aut prerobenych na Xenon, co svietia ako "pozor, prichadza koniec sveta" a neprijemne oslepuju.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Raptor181
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.05.2007
Príspevky: 86
Bydlisko: West Slovakia, BA

PríspevokZaslal: So Aug 09, 2008 9:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus si to precitat.
Kód:
Xenónové výbojky je možné používať len v projektorových optických systémoch. (Audi, BMW, VW Passat...) alebo v klasických reflektoroch len s čírou optikou. (Seat Toledo, VW Golf V, Renault Laguna, Škoda Octavia M2005...) Pri H4 hi/lo systéme zmenu zabezpečuje elektromagnetický systém, ktorý po prepnutí zmení posunom pozície horák výbojky, čím zabezpečí „diaľkové svetlá“. Tento systém sa používa predovšetkým pri zrkadlovkách, teda pri klasických parabolických reflektoroch s čírou optikou. Keďže v H4 sa v jednom telese žiarovky nachádzajú dve vlákna, stretávacie i diaľkové.


Kód:
Bixenon H4 označuje výbojku nahradzujúcu funkciu dvojvláknových halogénových žiaroviek typu H4 55/65W. Žiarovky H4 sú používané v klasických svetlometoch s refraktívnym sklom alebo svetlometoch s čírou optikou.  Bixennon H4 je určený pre klasické svetlomety s fazetovou optikou a čírim krytom, resp. čírou optikou. V projektoroch sa výbojky Bixenon H4 nevyužívajú.

_________________
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
djducato
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 31.07.2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne Aug 10, 2008 11:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za pomoc.. radsej ale asi ostanem pri klasickych H4, nech niekto nezahne do priekopy kvoli mne..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Aug 11, 2008 12:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Raptor181 Napísal:
A v pohode vidis, a aj cez STK si v pohode presiel?


chodim na STK tak ako každý iný človek samozrejme akoby záhadou vždy prejdem.... Laughing Laughing Laughing Laughing
čo sa týka viditeľnosti som spokojný samozrejme oproti čírej optike je to trochen horšie ale stále lepšie ako obyčajné H4. a nikoho neosvetlujem. šak príd na zraz a večer to pozreme...
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Raptor181
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.05.2007
Príspevky: 86
Bydlisko: West Slovakia, BA

PríspevokZaslal: Po Aug 11, 2008 4:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok pohoda....len pisem co viem...
_________________
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
martin7888
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.03.2008
Príspevky: 174
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jan 20, 2009 6:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte niekto skúsenosť s Angel Eyes svetlami a xenonovími žiarovkami?
_________________
Astra G caravan 1,4/16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Astrak KE
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.10.2008
Príspevky: 382
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 20, 2009 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

martin7888 Napísal:
Máte niekto skúsenosť s Angel Eyes svetlami a xenonovími žiarovkami?


Keď nedostaneš odpoveď, tak sa ani čudovať nebudem, pretože TÉMA - XENÓNY a všetko, čo stým súvisí je to tu rozobraté asi milión krát. Nechcem sa tu na niekoho hrať, ale ak viem, tak Administrátorovi a Moderátorom tohto fóra pomôžem aspoň takou formou. V prvom rade si prečítaj AKO SA SPRÁVAŤ NA FÓRE . A tam sa dozvieš všetko a vďaka tomu sa dopracuješ aj k svojim otázkam čo sa týkajú XENÓNOV.
_________________
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 20, 2009 8:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

martin7888 Napísal:
Máte niekto skúsenosť s Angel Eyes svetlami a xenonovími žiarovkami?


jednu Vectru B combi SPZ SCxxxxx s takymito svetlami som v sobotu videl, ale zjavne uz nemal na pokuty, lebo dodrziaval predpisanu rychlost

ale mozno si sa chcel opytat nieco konkretnejsieho
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group