Opelclub Fórum
SMRAD Z MOTORA!!!! PROSIM O RADU

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
2balboa2
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.02.2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 7:45 pm    Predmet: SMRAD Z MOTORA!!!! PROSIM O RADU Odpovedať s citátom

čaute astráci, mám astru G 98rv 1,4 benzin a dnes som auto nechtiac potočil do obmedzovača a trocha som tomu nakladal... Začal som cítit do interieru smrad ako keby spálených gúm. no gumy to niesu. po odkrití kapoty som citil stále ten smrad.. aj ked je motor vypnuty a chladne... Pre istotu auto uz nevytáčam. neviete čo tomu môže byť ? Nikdy pred tým sa mi to nestalo, auto ťahá pekne, bez zmeny. Ďakujem za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 8:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

trosku viacej si ho prehrial ako inokedy a preto ti zasmradli suciastky a casti motora(i samotny motor) lebo dosiahol vyssiu okamzitu teplotu a zaroven sa vyparovali neziaduce plyny ktore natiahol ventilator do vnutra.... pokial ide vsetko bez zmeny tak sa neni coho obavat..... pokial to neprestane tak skontroluj otecenie motora a aj vicko oleja, chladiacu kvapalinu ci v nej nieje olej
a nevytacat pre buducnost to neni pretekarsky motor Wink
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2balboa2
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.02.2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 8:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Potešil si ma (:

Takže sa neni čoho báť ??? Nenahá ma to niekde? nesklpem ? Very Happy Vravím zvuk ani výkon sa nezmenil. Len taký hnusný horký smrad, niečo podobné ako pálenie gumy. Auto aj ked je odstavené tak to ešte cítiť. Nuž uvidím ráno či sa te nsmrad pomaly vytráca. Kamarát vravel ze to môže byť aj spojka... ale neviem spojka mi zaberá dosť vysoko... som len lajik. ale vravím výkon a zvuk sa nemení az na ten "kandel"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial by som to neriesil len dufam ze si hned nevypol motor ale nachal ho bezat nech ochladne blok motora, alebo si ho hned vypol??
teplota motora nebola viac ako 95C??? nechapem preco slapete po krku teraz ked sa vsade smyka a cesta je zradna, same kamienky Rolling Eyes
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2balboa2
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.02.2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne , nechal som ho vychladnut. :/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zajtra za svetla skontorluj okolie motora ci nahodou neni niekde priesak oleja a ci ti nezmizla chladiaca kvapalina....
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2balboa2
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.02.2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na tomto linku je fotka kde som vyznačil miesto odkial ide ten zápach. Bol som za mechanikom a povedal že to je spojka asi prehriata alebo čo... Inak spojka ide krásne motor tiež na výkone, zvuku a chode spojky nebadám žiadne zmeny. Až na ten smrádek.

http://pokec.azet.sk/ibmp76/fotoalbumy?i9=e1bd7dd2e862#/ibmp76/fotoalbumy/2/ft-413100732?i9=e1bd7dd2e862

z vyznačených miest sa šíri zápach
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 9:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak skontroluj olej v prevodovke a spojka ked zabera tak ju neries s tou nic nespravis pokial ide netreba na nu sahat.....
mohla zasmradnut spojka tym ze si jej dal cez prdel ale pre istotu skontroluj ten olej v prevodovke
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group