Opelclub Fórum
škodová udalosť na parkovisku

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nabster999
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 06.12.2009
Príspevky: 90
Bydlisko: Debraď - Košice okolie

PríspevokZaslal: So Nov 19, 2011 10:27 pm    Predmet: škodová udalosť na parkovisku Odpovedať s citátom

Zdravím chlapci,

nebol som tu dosť dlho, dnes som tu, bohužal kvoli otázke ohľadom poistenia udalosti ktorá sa mi dnes stala ...

Ja som mal na parkovisku pekne zaparkovanú svoju Vectru, pretože som celý víkend strávil u svojej priatelky. pozerali sme telku, zrazu sme poculi také ťuknutie (na 8.om poshcodí), pozrel som sa von, vidím e týpek obrezá moje auto, aj to svoje,.. hneď som zbehol dole, on tam nebol, ale auto tam mal,... hneď som zavolal políciu k škodovej udalosti, (medzitým chlapec prišiel)prišli aj policajti, vypísali papiere, dali nám podpísať - nám nič domov nedali, jemu dali fúkať (mne nedali pretože ja som nebol pritom,) pofotili, povedali nech vyplníme aj my záznam o nehode pre rýchlejšiu spoluprácu poisťovní pozdravili sa a odišli. Vinník bol ochotný, priznal vinu, dal potrebne dokumenty ako OP, VP, TP, bielu kartu ... vypísali sme spravu o nehode s tým že on to nahlási poisťovni, čo dúfam že aj urobí.

k nehode. na parkovisku vedľa mňa 3 voľné meista, on sa postaví vedľa mojho auta, volant vytočený tak ako zatočil z cesty na park. miesto nevyhodil rýchlosť a pustil spojku, auto jak mu poskočilo tak zobral moj zadok (nárazník poškriabaný, či je prasknutý neviem, či mám nejaké uchytenia polomené neviem, blatník mám tiež poškriabaný, preliačený tak jemne, a rozbité zadné svetlo. on má brutálne preliačené oba dveria na vodičovej strane.

K MOJEJ OTÁZKE NA VÁS, asi 2 hodinyk som študoval témy na tejto stránke, ale každý hovorí neičo iné.

chcem vedieť ako ďalej postupovať z mojej strany. mám to aj ja ako poškodený nahlásiť do JEHO poisťovne, alebo do MOJEJ? on mal aj havarijnú aj PZP v Allianze, ja vo Wustenrot iba PZP. kedy mám očakávat človeka ktorý príde na obhliadku? chcem auto opraviť v servise a lakovni u mojho známeho ktorému doverujem, a viem ako pracuje, ako je v tom prípade s platbou od poistovne? zaplatia mi sumu ktorú si oni vyrátaju? a ja robím s peniazmi čo chcem, alebo im musím zdokladovať všetky pracovné ukony + pouzity material? alebo ako sa to všetko deje?

Dakujem za odpovede , nabster
_________________
Benzín patrí do kosačiek. NO SMOG NO FUN

Vectra C GTS 2.2 DTI 16V 92 KW -2003-
Corsa B 1.5 TD 49 KW -2000-
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Nov 20, 2011 5:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty musis nahlasovat skodovu udalost len svojej poistovni, budu od teba chciet teda ten papier od policajtov ak mas a jeho udaje (vynikove). Nasledne maju nejaky ten cas na potvrdenie si vypovede a udajov s druhou poistovnou ...

Co sa tyka tej havarijnej - ta bude pravdepodobne kryt len jeho skodu (teda ak nema zaplatenu inu a ak taka v danej poistovni existuje)

Ked som mal ja podobnu udalost tak obhliadka bola myslim ze po 3 dnoch od skodovej udalosti, skoncilo to tak ze mi dosiel na mail dalsi den papier s kalkulaciou a o dalsie asi 2 dni nato mi dosiel papier z poistovne kde bola suma ktoru su mi ochotny zaplatit (zaratana amortizacia a podobne veci).

Este so zaujimavosti doplnim ze ja som mal preliacinu na zadnom blatniku, oskrety naraznik a puknute svetlo (vectra A) a bolo za to este v starej mene nieco kolo 5000 Skk.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nabster999
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 06.12.2009
Príspevky: 90
Bydlisko: Debraď - Košice okolie

PríspevokZaslal: Ne Nov 20, 2011 7:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

komo, svojej poisťovni? tomu nechápem, veď ja som nič nezavinil, ja nemám čo so svojou poisťovňou vybavovať. ja kontaktujem jeho poisťovňu, veď s nimi mám teraz "spor" od nich žiadam peniaze,..
_________________
Benzín patrí do kosačiek. NO SMOG NO FUN

Vectra C GTS 2.2 DTI 16V 92 KW -2003-
Corsa B 1.5 TD 49 KW -2000-
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Ne Nov 20, 2011 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze mas len PZP, musis cakat ako to poriesi poistovna vinnika. Informoval by som sa, ci vinnik nahlasil udalost do poistovne.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Nov 20, 2011 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepamatam si to uz presne, viem ze v poistovni som bol, nevedel som co mam robit a bol som sa informovat ze ake su dalsie kroky ... zobrali si pre istotu udaje - asi ak by ma nekontaktoval ten pan alebo co ... ale potom mi volal obhliadac a poriesilo sa to ...
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karya
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.06.2009
Príspevky: 754

PríspevokZaslal: So Nov 26, 2011 12:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolim si pridat aj ja svoju nehodu do tohto vlakna.Stalo sa mi to v Trnave.Odbocoval som uz na parkovisku na parkovacie miesta.Predomnou ludia tak som pockal kym prejdu.Zrazu zpozamna po mojej strane sa ruty namna auto cuvanim.Ani som nestihol zareagovat aby som mu zatrubil a on uz vomne.Na fotke vysledok.Teraz mi ide oto ze policajty mi nedali ziadny papier len mam vyplneny euro formular ktory som odoslal poistovny.Policajty potvrdili vynika vozidlo ktore domna nacuvalo.Moja otazka.Ake to papier som mal dostat od policajtou na mieste?Dakujem





_________________
Opel Vectra Caravan 2.0 16v 100Kw 1999
ex Opel Vectra 1.8i 16V 85Kw r.1996
ex Skoda Felicia 1.6Mpi r.1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: So Nov 26, 2011 1:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ziadny, riesia to iba ako skodovu udalost a je o nej zalozeny zaznam
keby to klasifikovali ako dopravnu nehodu tak by si mal o tom doklad
zaklad je aby vinnik udalost nahlasil svojej poistovni
: osobna skusenost ,takto mi to vysvetlil policajt kamarat
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karya
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.06.2009
Príspevky: 754

PríspevokZaslal: So Nov 26, 2011 1:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik.Ja som to pre istotu nahlasil tu aj v Cesku na poistovny ktora tu zastupuje tu Slovensku
_________________
Opel Vectra Caravan 2.0 16v 100Kw 1999
ex Opel Vectra 1.8i 16V 85Kw r.1996
ex Skoda Felicia 1.6Mpi r.1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nabster999
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 06.12.2009
Príspevky: 90
Bydlisko: Debraď - Košice okolie

PríspevokZaslal: Ne Nov 27, 2011 6:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

karya, ty ako poskodený si to nahlásil jeho poistovni, teba nemusí zaujímať či to on nahlási alebo nie (je o tom policjaný záznam) tebe zavolá likvidátor, príde, pofotí,..rozhodneš sa akou formou chceš riešiť veci (pri takejto udalosti najlepsšie asi rozpočtom - poistovna vypocíta sumu, odráta DPH + nejakú amortizáciu, vyplatí peniaze a robíš čo chces, netreba ti nič dokladovať - myslím tým to, že pozháňaš veci z vrakoviska a tak, a ostane ti aj na pivo) ... úlohou vinníka je nahlásiť poiťovni do 30 dní, ak sa to stalo v zahraničí, alebo do 15 dní aj sa to stalo "doma" - ak prekročí túto lehotu, poistovna je oprávnená vymáhať od neho celú sumu, ktorú tebe vyplatili ...

ja idem zajtra do positovne podať žiadosť o platbu cez rozpočet, som zvedavý kedy mi pošlú peniaze ..
_________________
Benzín patrí do kosačiek. NO SMOG NO FUN

Vectra C GTS 2.2 DTI 16V 92 KW -2003-
Corsa B 1.5 TD 49 KW -2000-
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karya
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.06.2009
Príspevky: 754

PríspevokZaslal: Ne Nov 27, 2011 7:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne slo oto ze jemu konci zelena karta 30.11.2011 a bal som sa oto aby to niejak nepretahoval.A niejak sa mi ten pan nepozdaval tak som to nahlasil tu v CZ aj ja.
_________________
Opel Vectra Caravan 2.0 16v 100Kw 1999
ex Opel Vectra 1.8i 16V 85Kw r.1996
ex Skoda Felicia 1.6Mpi r.1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karya
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.06.2009
Príspevky: 754

PríspevokZaslal: Pi Dec 23, 2011 6:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre rano

Poistovna ocividne natahuje cas. Prve tvrdila ze im nedosiel moj velky TP a vyplneny papier.Ked som napisal ze im to bolo dorucene 7.12 tak ze uz to dohladala.Podme co som sa chcel spitat.Nema niekdo skusenosty ktora poistovna je povina vyplatit skodu na mojom aute.Ci je to ta Ceska ktora zastupuje tu Slovensku na uzemi Ceska alebo ako to je?Vedel by mi to niekdo povedat.Dakujem
_________________
Opel Vectra Caravan 2.0 16v 100Kw 1999
ex Opel Vectra 1.8i 16V 85Kw r.1996
ex Skoda Felicia 1.6Mpi r.1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karya
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.06.2009
Príspevky: 754

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2012 1:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak skoda bola konecne vyplatena.Dostal som tolko ze premislam ze kupim druhe a toho mojho oplika predam v takom stave kao je.
_________________
Opel Vectra Caravan 2.0 16v 100Kw 1999
ex Opel Vectra 1.8i 16V 85Kw r.1996
ex Skoda Felicia 1.6Mpi r.1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group