Opelclub Fórum
Par problemov - buchanie, brzdy a pod.

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> FRONTERA, ANTARA, MONTEREY, CAMPO, MOVANO, VIVARO - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
wolf14
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.01.2012
Príspevky: 3
Bydlisko: Kezmarok

PríspevokZaslal: Ne Jan 29, 2012 11:21 pm    Predmet: Par problemov - buchanie, brzdy a pod. Odpovedať s citátom

Zdravim, 2 dni som majitelom frontery a prejavili sa mi uz nejaké problémy.
Jedná sa o FRONTERA 2.5TDS, ročník 97

Prvý problém je že mi svieti kontrolka BRZDY (ručná a potom je tam na tej kontrolke znázornená aj brzda s výkričníkom), Zasvieti zvyčajne po stlačení pedálu brzdy a zhasne niekedy hneď a niekedy až po niekoľkých minútach, niekedy pomôže opätovné stlačenie brzdového pedálu ale niekedy nie. Viete čo to môže spôsobovať?

Druhý problém je... keď zaradím 4L a som niekde napr. v snehu a potrebujem trošku pridať plyn ozve sa niekedy z prednej časti auta silné buchnutie, nerobí to stále ale keď idem v hlbšom snehu a potrebujem záber tak vtedy to pár krát silno buchne.

Tretí problém sa prejavuje zvyčajne keď preradím zo 4H alebo zo 4L na 2H, vtedy sa pri určitej rýchlosti - cca od 30km/h začne z niekade z prednej časti zo spolujazdcovej strany ozývať taký rapkavý zvuk - pripomína mi to zvuk, ako keď na bicykli začnete točiť pedálmi do zadu, také rapkanie...Dnes sa mi ten zvuk vytratil raz keď som pomaly zastavil, zaradil 4H pohol sa pár metrov a znova zaradil 2H a bolo ticho. Druhý krát to prestalo keď som silnejšie zabrzdil. Po prudkom zabrzdení niečo v predu buchlo a zvuk zrazu prestal. To buchnutie mi pripomínalo to vo vyššie popisovanom probléme číslo 2 ale bolo to slabšie.

Postupne sa stále niečo objavuje.. :/

Ďakujem za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jan 29, 2012 11:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

K prvému problému: Ak máš kontrolu opotrebovania brzdového obloženia, tak to môže byť práve tá signalizácia.

K druhému problému: Nechaj si skontrolovať silentbloky motora.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jan 30, 2012 3:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

frontera ma nejake zvlastne predne naboje ?
ak ano, mozno by ich bolo treba pozriet
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> FRONTERA, ANTARA, MONTEREY, CAMPO, MOVANO, VIVARO - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group