Opelclub Fórum
Kontrolka výfukových plynov

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ICO
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.01.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 11:02 am    Predmet: Kontrolka výfukových plynov Odpovedať s citátom

čaute opeláci, kto vie poradiť prečo mi stále svieti kontrolka výfukových plynov.Mám Opel Agila r.v.2001 a pred nedávnom mi praskol vlnovec(pružná časť výfuku).Tak som behal asi 1 týždeň, kým mi to vedeli opraviť. Deň pred opravou sa mi rozsvietila kontrolka výfukových plynov, a odvtedy stále svieti. Aj po výmene pružného dielu výfuku.Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 12:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

niesom si isty ale ak je to tak ako na mojej corse ked som menil airbag ze som nahodil novy airbag a aj tak svietila stale kontrolka airbagov tak som to nahodil u kolegu na pc a vymazal pamat zavad a odvtedy uz bolo dobre.mozno je to aj tvoj pripad ja by som vyskusal najprv odpojit a zapojit baterku.(moj nazor).
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 12:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ked nepomoze odpojenie, co si myslim ze nepomoze, tak by malo pomoct automaticke mazanie pamati po 20tich "dobrych" startoch. Behaj na tom, chod na tom do obchodu, na kavu na pumpu, nech mas cim skor za sebou 20 startov (neodporucam ale na parkovisku - 10 stupnov stylom nastartovat, vypnut, nastartovat vypnut Very Happy). Ak je vsetko OK, chyby sa uz zapisovat nebudu, a ani svietit kontrolka.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 12:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak svieti kontrolka, chyba je tam stále. Choď na diagnostiku.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ICO
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.01.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 2:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za rady.Batériu som odpojil, nepomohlo,tak mi zostávajú ešte tie štarty. Počkám ešte asi týždeň a potom mi zostáva už len tá diagnostika.Ešte raz vďaka. Ešte niečo .Nevie niekto,kde by sa dal zohnať manuál k Opelu Agila v slovenčine alebo v češtine? Mám len nemecký.Môže byť aj velektronickej podobe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nasiel som len na r.v. 2002 a aj to v anglictine Rolling Eyes
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ICO Napísal:
Díky za rady.Batériu som odpojil, nepomohlo,tak mi zostávajú ešte tie štarty. Počkám ešte asi týždeň a potom mi zostáva už len tá diagnostika.Ešte raz vďaka. Ešte niečo .Nevie niekto,kde by sa dal zohnať manuál k Opelu Agila v slovenčine alebo v češtine? Mám len nemecký.Môže byť aj velektronickej podobe.

Tak ešte raz. Ak svieti kontrolka, chyba (závada) je tam stále. Žiadnych 20 štartov ti nepomôže. Treba najprv odstrániť závadu, potom zhasne aj kontrolka. Po dvadsiatich naštartovaniach od odstránenia poruchy (zhasnutia kontrolky) sa záznam o chybe vymaže aj z pamäte.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Jan 04, 2009 10:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
ICO Napísal:
Díky za rady.Batériu som odpojil, nepomohlo,tak mi zostávajú ešte tie štarty. Počkám ešte asi týždeň a potom mi zostáva už len tá diagnostika.Ešte raz vďaka. Ešte niečo .Nevie niekto,kde by sa dal zohnať manuál k Opelu Agila v slovenčine alebo v češtine? Mám len nemecký.Môže byť aj velektronickej podobe.

Tak ešte raz. Ak svieti kontrolka, chyba (závada) je tam stále. Žiadnych 20 štartov ti nepomôže. Treba najprv odstrániť závadu, potom zhasne aj kontrolka. Po dvadsiatich naštartovaniach od odstránenia poruchy (zhasnutia kontrolky) sa záznam o chybe vymaže aj z pamäte.
ja ze az kontrolka potom zhasne, ked je vsetko ok, ja ze ta kontrolka svieti prave od z RJ, ktora dava chyby..no nevadi, aby sme to tu neplietli...
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ICO
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.01.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 11:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pružný diel výfuku bol vymenený, asi po tých 20-tich štartoch kontrolka zhasla. Ešte raz díky za radu. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 3:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ICO Napísal:
Pružný diel výfuku bol vymenený, asi po tých 20-tich štartoch kontrolka zhasla. Ešte raz díky za radu. Very Happy
som vravel macilko ze to zhafne, ked nepojdu do toho chyby po 20 tich dobrych startoch.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 3:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Záhada. Cool
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group