Opelclub Fórum
AUTOHIFI - DEBATA VSEOBECNE O HUDBE V AUTE
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
naiky22
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.11.2011
Príspevky: 19
Bydlisko: šurany

PríspevokZaslal: Ut Dec 27, 2011 6:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a akej farby asi je ? lebo mne ide do anteny co je na streche 3 kabliky ale tam neviem ci je 12V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Ut Dec 27, 2011 7:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to bohužiaľ neviem,on ale slúžil na to že keď si zapol rádio ktoré malo anténu schovávaciu automaticky tak sa ti po zapnutí vysunula...no som si istý že niekde musíš mať spínaný plus- 12V po zapnutí kľúčika
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
naiky22
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.11.2011
Príspevky: 19
Bydlisko: šurany

PríspevokZaslal: Ut Dec 27, 2011 7:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak zadial dakujem zajtra to pokukam .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: Ut Dec 27, 2011 8:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

coli84 Napísal:
tiež si myslím že ak naháňaš basy tak Sinus Live,poprípade Morel Maximo...no znovu sa budem opakovať,nechaj zadné dvera ako sú a za to čo ti ostane radšej kúp trošku tlmenia,ADM pláty od Sinusu máš za 20€ na komplet dvere,uzatvorenie aj vytlmenie
Ja sa chystam akurat vytlmeny kufor odtlmit:-))odkedy som to vytlmil aj drevenu dosku vzadu pod oknom tak vsetok tlak sa preniesol uplne do predu pred okono hlavu musim naklonit pred volant vtedy to tlaci...alebo otvorit predne dvere spolujazdca...dlho som patral co sa deje ze skoro o 1,5db menej ,dal som len hrubsi kabel a vytlmil odvtedy problem...nerezenuje tak ale hra slabsie...z&vcajne kazdy uvadza po vytlmeni razantnejsie silnejsie basy nie je to pravda u mna sa to obrovsky zmenilo ....hraje to uplne plytko
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: St Dec 28, 2011 9:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak s takýmto vyhlásením ohladom tlmenia som sa ešte nestretol,nebudem sa hádať že je to blbosť,mne osobne vytlmenie dverí zlepšilo zvuk minimálne o 60% a mnhým ďalším ktorých poznám tiež,to že sa ti basy posunuli viac dopredu tiež neviem vysvetliť,skúšal si sklopiť lakťovú opierku?ani vtedy to nebolo lepšie?

no ale tak pri odtlmovaní ti teda prajem veľa šťastia Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: St Dec 28, 2011 9:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdepodobne Frenkymu rezonovala karoseria okolo 100 Hz a to podporilo pocit basovania aj sposobilo vacsi akusticky tlak. Ale to je skor rarita, ako pravidelnost. Ludia co vitazia v dB dragu tento jav nevyuzivaju. Dokonca v pravidlach tejto sutaze je tlmenie zadefinovane ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2011 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapi , ja uz koncim , nechcete niekto dalej radit zacinajucemu hifistovi ? .... asi tak pred mesiacom som dostal mail , ze ci mu popisem a pofotim presnejsie ako som tahal kabelaz - tak som mu to poposielal a ale po tejto spave koncim .... ked si dam aspon 1/2 litra vodky s redbulom tak pridam aj foto :roll

Ahoj, promin ze otravuju, zkousel jsem tedy ten zesilovac se subwooferem, ale bohužel jsem neuspel. Popisu ti jak jsem postupoval a pomohl bys mi?

Takze... vzal jsem zesilovac a nastavil vse na minimum (citlivost a ještě ten druhy cudlik). Pak jsem si pripravil kabely (pojistku, nacvakal konektory).Pak jsem sel do auta, vyndal radio, vzal cinch konektory a nastrcil je do konektoru v autoradiu (levy a pravy). Pote jsem ho protahl pod prahem, zacvakal a v zadu pripojil k zesilovaci. Pak jsem pripojil kabel od baterky, který jsem zatím jen bral venkem, protože musim sehnat 13 klic. Pripojil jsem ho k zesilovaci (POWER), pote zem (GND), ale zustal mi volny slot na REM. Pak jsem pripojil subwoofer a sel jsem nastartovat. Zapl jsem radio, zvulil USB a sel jsem dozadu. Vsiml jsem si, ze zem (GND) mi spadl (byl celkem volne pripojen ke konstrukci), tak jsem ho vzal a pripojil normalne rukou, a když jsem jel po karoserii zevnitř, tak trochu jiskril, pak jsem trochu kroutil cudliky a prepinal režimy (sub on-off atd.) ale stále nic, zesilovac by mel modre svitit. Diky moc za pomoc, nic me nenapada. Ahoj, smrcek
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2011 2:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepsie by bolo , keby si mu to zapojil a nastavil , bolo by menej "enegeticky" narocne ... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2011 7:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

marwi Napísal:
Pravdepodobne Frenkymu rezonovala karoseria okolo 100 Hz a to podporilo pocit basovania aj sposobilo vacsi akusticky tlak. Ale to je skor rarita, ako pravidelnost. Ludia co vitazia v dB dragu tento jav nevyuzivaju. Dokonca v pravidlach tejto sutaze je tlmenie zadefinovane ...
zdravim ta marwi aj ja som toho nazoru je to jedina mozna alternativa kedze som nic ine nerobil len poriadne to vytlmil to uz som ti raz spominal ohladom tejto veci tiez sme sa o tom bavili je to tak auto teraz absolutne hraje hrozne asi tak ako keby sme chceli z malej ozvucnice dosta buracajuci bas...davam to vsetko prec tmenie nehorzi..,na streche mi to nevdi to som mal davno ale kufor a zadna doska vzadu neskutocne zle to hra ...az ked otvorim dvere spolujazda do polovice a viac vtedy uz radio vidim dvojmo nikdy som tomu neveril ani ja ale je to tak....
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2011 7:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

coli84 Napísal:
no tak s takýmto vyhlásením ohladom tlmenia som sa ešte nestretol,nebudem sa hádať že je to blbosť,mne osobne vytlmenie dverí zlepšilo zvuk minimálne o 60% a mnhým ďalším ktorých poznám tiež,to že sa ti basy posunuli viac dopredu tiež neviem vysvetliť,skúšal si sklopiť lakťovú opierku?ani vtedy to nebolo lepšie?

no ale tak pri odtlmovaní ti teda prajem veľa šťastia Laughing
ta diky budu sa zoskrabovat peniaze z kufra:-))a to som sa tak snazil:-))je to tym co pise marwi pretoze ak to niekedy hralo na plne gule ked som to vypol este doznievala taka troska plechovejsia odozva teraz to nerobi ale ten plytky zvuk je hrozny uplne perfektne to hraje ale ked naklonim hlavu nad volant alebo otvorim dvere spolujazdca inak mam pocit ze ten zvuk nema kam ist je ho vela a je v malom priestore moje dojmy ...vyskusal som vsetko mozne aby som sa uistil otacal som wofree atd ale nic este co som menil tak to bol kabel z 35 na 50 ten prvy bol cista med ten druhy vraj tiez ale nemusi to byt prvada prvy urcite bol ....dam to prec a je to nech mam pokoj...
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: Pi Dec 30, 2011 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cau Frenky. Tuto pracu (odliepanie asfaltovych platov ) ti vobec nezavidim. Je to otrocina , uz som to zazil , ale nie na celom kufri. Inak prajem vela uspechov v novom roku tebe , aj ostatnym oplakom, najma hifi "maniakom a nech to hra tak, ako si predstavujeme . Zostante "nakazeni" dobrou muzikou ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: So Dec 31, 2011 3:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

marwi Napísal:
Cau Frenky. Tuto pracu (odliepanie asfaltovych platov ) ti vobec nezavidim. Je to otrocina , uz som to zazil , ale nie na celom kufri. Inak prajem vela uspechov v novom roku tebe , aj ostatnym oplakom, najma hifi "maniakom a nech to hra tak, ako si predstavujeme . Zostante "nakazeni" dobrou muzikou ...
Dakujem aj tebe marwi a vsetkym tuna pekny silvester a s tym odlepovanim to az tak tazke asi nebude aspon si myslim ja som nedaval platy ktore obashuju asfalt bral som od gaba tlmiaci material spodok je sivy a je to hrubsie ako dynmat skual som to len tak odlepovat normlane silou to ide pekne dole ratam tak 10 minut a bude to.Neostava ani spina a vobec sa to neodlepovalo ani v lete drzi to super a hlavne nesmrdi to tie sluchatka som si zobral nakoniec AKG k404 pretoze kazdy len kosss:-))hraju slusne som prekvapeny skusal som este pri vybere akg K 303 tie tiez idu fajn ale nehraju tak basovo ako K404.Akg 512 su hrozne v porovnani ...tie k 404 aboslutne ziaden sum ani na doraz cisto presne vysky aj basy...cital som recenzie ze su prebasovane absolutne nie ja by som im este troska basy pridal...na mojom hraman kardon ma neskutocne zaujali do buducna rozmyslam tiez akg uz mam ja vybrate rozmyslam akg 540 uvidim tak zatial vsetko dobre prajem...
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Strana 22 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group