Opelclub Fórum
Zdravim mam problem s trhanim motora . . .

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Luky123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.12.2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut Dec 06, 2011 7:43 pm    Predmet: Zdravim mam problem s trhanim motora . . . Odpovedať s citátom

Chcel by som sa popytat ihladom trhania motora. Stava sa mi ze motor po neakom case zacne trhat ale len na chvilku mozno na 2 sekundy a to sa opakuje niekedy dost casto a niekedy raz za cas. Auto bolo na diagnostike, bola zla vaha vzduchu, potom auto slo zas na diagnostiku a ukazalo ze je chybny snimac volnobeznych otacok. Vie niekto z vas kde sa ten snimac moze nachadzat? Alebo si myslite ze chyba bude niekde inde?

Auto je opel corsa B, rok vyroby 99, je to 1.0 12V, 40 kW....ak mal niekto podobny problem alebo by mi vedel pomoct bol by som rad.

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Dec 06, 2011 9:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vahu vzduchu si menil, ked ju diagnostika ukazala ako zlu? Ak ano, tak za original, prip. zn. Bosch? Alebo nejaku lacnu nahradu, napr. Starline, magnetti "maléry", 4max, atd.?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.12.2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 9:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vahu vzduchu mam teraz STARLINE. Predtym tam bola asi bosch ale ak tu staru som mal zapojenu tak auto nemalo vykon, nevedelo sa poriadne rozbehnut, ako nahle som odpojil vahu vzduchu tak auto islo paradne. Tak som kupil novu vahu vzduchu tu starline, zapojil som ju a auto ide ako ma, len ma problem s trhanim motora. Skrtiacu klapku som vycistil a ani tak to nepomohlo. Sem tam sa stava ze otacky sa zaseknu presne medzi 1000 - 2000 asi okolo 1500 a ked mu pridam plyn tak pekne padnu na 1000. Len diagnostika ukazala problem so snimacom volnobeznych otacok a netusim kde sa ten snimac moze nachadzat. Dufam ze je to posledna vec co je zla v aute lebo inak auto ide paradne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 9:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tou vahou vzduchou zn. Starline. Cim skor ju vyber, a zahod do kosa. Treba kupit zn. Bosch. Mam to odskusane na vlastnej ex Corse, viem o com hovorim. Tieto lacne nahrady nestoja za nic.
K tomu snimacu: nachadza sa na skrtiacej klapke ked sa na nu pozries, tak je v predu (taka strunka v puzdre a ide k nemu plynove lanko), v podstate je to krokovy motorcek, ktory udrziava volnobeh. Ten ale to trhanie nemoze sposobovat, kedze pridanim plynu sa jeho funkcnost deaktivuje. Aktivny je len pri uvolnenom plynovom lanku. Ak ho aj diagnostika vykazala ako chybny, nemusi to tak byt. Nie vzdy je vadny dany snimac, na ktory OP-Com "ukaze". Alebo je tam este dalsia pricina, preco to ako chybu ukazalo. Moze byt aj on vadny, ale urcite nie s dosledkom, ako si opisal. Tento druh krokoveho motorceka sa zial cistit a ani teda opravit neda. Niet tam co rozoberat.

...co by som ja dal za taketo informacie tak cca 3 roky dozadu Rolling Eyes Wink
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Má to snímač otáčok kľuky, snímač otáčok vačky a regulátor voľnobehu. Snímač voľnobežných otáčok to nemá.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 9:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

... veru, ludia si casto myslia pojmy.. ale ak to isto bolo nieco s volnobehom, ine ako "krokac", to nema co byt. Ale najlepsie by bolo, keby nam prezradil presny chybovy kod.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.12.2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 10:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No fajn ludia dakujem vam. Mozno skusim zas zmenit vahu vzduchu a uvidim ako to pojde. Urcite vam dam vediet, skusim sa pozriet aj ci nemam papiere z diagnostiky a napisal by som vam chybny kod ktory ukazalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 10:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vahu vzduchu, dobru, bosch-ku, ak mas od koho (co ma tiez x10xe, alebo x12xe), tak si ju najprv pozic, pojazdi, a potom uvidis ten rozdiel... pojdes si hned kupit novu pre seba.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.12.2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St Dec 07, 2011 11:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre tak skusim este raz tu vahu vzduchu a uvidim ako to pojde, potom sa urcite ozvem ci to pomohlo alebo nie. Pokusim sa co najskor vymenit tu vahu vzduchu, mozno zajtra alebo v piatok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.12.2011
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Pi Dec 09, 2011 9:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak vyskusal som tu vahu vzduchu bosch ale nic sa nezmenilo auto slo tak isto ako aj s vahou vzduchu starline. Este ma napadlo ci by nemohol byt zly snimac chladiacej kvapaliny. Auto bolo po havarke a chladic sa musel vymenit. Mohlo by to tiez sposobovat to trhanie motora ze je zly snimac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Dec 12, 2011 8:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Snimac chladiacej kvapaliny ale nie je na chladici, ale jeden, ktory udava hodnoty pre RJ je na vodnej pumpe, a druhy, informativny, ktory ukazuje teplotu v budikoch je na EGR ventile... teda pre tvoj kod motora X10XE.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group