Opelclub Fórum
Stále napájanie pre autorádio (ako obísť ACC) ?

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Nov 06, 2011 1:38 pm    Predmet: Stále napájanie pre autorádio (ako obísť ACC) ? Odpovedať s citátom

Zdravím, zapojil som nové rádio. Je americké a v balení bola pre to redukcia ISO (euro). Zapojil som to behom pár sekúnd, ale rádio strácalo pamäť. To som vyriešil tak, že som prepojil žltý a červený káblik podľa inštrukcií na fórach. Sranda, že ISO redukcia mala predprípravené tieto kábliky a netrebalo ani pajkovať a odblankovávať, pretože to bolo už s päticami, jednoducho som ich vymenil medzi sebou. Pamät teraz nestráca... ale čo je horšie???



Pravdepodobne až teda určite mi to ide cez ACC / čiže spínaciu skrinku, pretože rádio hrá iba keď je kľúč v zapaľovaní (potočený alebo naštartovaný) horšie je, že v prvej a druhej polohe autoradio pekne hrá, ale keď je naštartované nehrá....

Skúšal som jemne pokrútiť kľúčom a zaplo sa....niekedy ide, niekedy nie (viac nejde ako ide) jednoducho prerušuje, skúšal som aj nastriekať kontoxu a podobných sračiek, aj som to rozobral a všetko pozatláčal, no konektory sú pevne zasunutéí.

A teda sa pýtam, že Ako zapojiť rádio, aby hralo aj bez kľúča. Teda aby som obišiel ACC a dal do neho napájanie na stálo 12V. Skúšal som zapojiť iba červeny, iba zlty, pospajat ich navzajom a uz som vyskusal asi vsetko..... Ale jednoducho nedokážem to zapojiť tak, aby sa dalo zapnut aj bez kluca... chcem sa tak vyhnut problemu s prerusovanim pri nastartovanom motore.....

redukcia:


Poradte prosím, každá rada je dobrá
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Ne Nov 06, 2011 2:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aj žltý aj červený zapoj na stály plus a máš po probléme ....
Návrat hore
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Nov 06, 2011 2:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kokos...ved to ma mohlo napadnut Smile rovnako som bral 12v na neony ... Vdaka, aj ked som to bral zo zapalovaca a ten je blizko radia, takze to bude celkom vyhodne (je to blizko seba). Sice mi zapalovac funguje az ked mam kluc v ACC ale uz to nepojde cez zapalovac, kde by to blbnut nemalo....
Dakujem....
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Nov 06, 2011 2:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som to vyskusat.... Zapalovac ma 12v az pri druhej polohe kluca.... Co nie je moc dobre...ked budem niekde opekat a podobne na parkovisku pri cige chciet pocuvat hudbu budem musiet mat kluc v zapalovani v 2. Polohe a vsetky systemy budu pripravene na start Smile

Kde by som este nasiel stalych 12v?
Kua ved origos radio hralo aj bez kluca, tym padom za radiom pri tych kabloch musi byt stalych 12v, skusim to pomerat
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Nov 06, 2011 4:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Kenwood ma asi privedie do šialenstva....
ako môžu takéto radia predávať na európskom trhu? Koncovky iné, nedodržiavajú základné európske označenia a o návode v SK jazyku môžete snívať. Prerábam to niekoľko hodín a aj tak to nefunguje....nechápem ako im môžu dovoliť toto dovážať!!!!!!!! Chceš predávať? Prispôsob sa tunajším pravidlám...
Ale k veci....rádio keď má 12V stálych tak nefunguje....jednoducho sa nezapne - odblankoval som zlty a cerveny a napajkoval som ich na stálych 12V co som nameral v aute....Jednoducho ani nepipne...

Ked sa to zapoji cez ACC tak to ide..... by som ho hodil už o stenu
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Nov 07, 2011 12:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

priznam sa vela si popisal, ale malo ti rozumiem.
v aute je vodic kapitanom. kapitan ma kluc. ked chce kapitan hudbu pichne kluc do zamku a otoci, a hudba hraje.
tu by som problem nevidel
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po Nov 07, 2011 6:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

všetko by fungovalo, keď je to zapojené tak, ako to má byť....
ale neviem z akého dôvodu mi prerušuje napájanie rádia pri naštartovanom motore, teda pri kľúči v polohe III.
V I a II polohe funguje dobre.
Preto som to chcel obísť mimo ACC a už samé problémy....
Ale aj tak nechápem, veď každé rádio, keď dáš na stálych 12V tak sa pustí, len toto nie
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Nov 09, 2011 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim, ze je to normalne - prerusovanie pri starte
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št Nov 10, 2011 6:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

juj to som sa zle vyjadril...nepresne...
Je mi jasné, že štartér stiahne všetko a teda aj autoráio...
Ale mne prerušuje pri bežiacom motore, keď už je dávno naštartovné...a keď trošku pomykám s kľúčom v spínačke, tak niekedy naskočí, potom hrá hrá, prejdem po jame a zasa musím šmátrať s kľúčom a keď tam chytí nejaký kontakt, tak nabehne, niekedy dokonca musím kľúč držať aby hralo rádio, akonáhle ho pustím, tak prestane. Skúšal som to rozobrať, pozatláčať konektory na ACC aj nastriekať spreju na kontakty, ale nepomohlo...
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Nov 11, 2011 1:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno zla spinacka - elektricka cast
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group