Opelclub Fórum
zadné brzdy-škrenie ?

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bonnie
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St Sep 07, 2011 2:11 pm    Predmet: zadné brzdy-škrenie ? Odpovedať s citátom

dobrý... mám otázku, hádam mi niekto bude vedieť poradiť. Mám opel agila 1.0 12V, pred dvoma tyždňami mi menili zadné brzdové obloženie. Pri jazde po meste v pohode, ale pri rychlejšej jazde na dialnici, zrazu začalo niečo škrieť a hučať ako keď Vás obieha športová motorka Confused . tak som išla reklamovať a oni sfrezovali zvnutra bubna, vraj bolo obloženie trosku väčšie a že už OK. po týždni jazdy po meste, pomalšie všetko OK, ale opäť cesta po dialnici rýchlejšie..... a znova to začalo hučať, škrieť .... a to už mám podozrienie, že to s tým obložením nemá nič spoločné. Neviete poradiť, ak sa niekto s takým niečim stretol, na čo sa sústrediť? čo by to mohlo byť? Ďakujem

//Presunuté z Opel všeobecne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Sep 07, 2011 2:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tak zadne loziska? Tiez mi na Corse hucali az pri vyssej rychlosti
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 07, 2011 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...skus po tej jazde, ked to zacne skriet odstavit auto, ak mas puklicu, tak ju zlozit, a chytit rukou stred kolesa, ci je horuci.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bonnie
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 6:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
A co tak zadne loziska? Tiez mi na Corse hucali az pri vyssej rychlosti

A aké ložiská? ak sa smiem spýtať? Rolling Eyes . Dala by som to pozrieť, len nech viem niečo konrétnejšie. a ďakujem za odpoveď.

//upravená citácia Na budúce nezaklikávaj checkbox "Zakázať značky v tomto príspevku" pod textovým poľom kde píšeš. Nezobrazuje sa potom správne citácia. Ďakujem. Moderátor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bonnie
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 7:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
...skus po tej jazde, ked to zacne skriet odstavit auto, ak mas puklicu, tak ju zlozit, a chytit rukou stred kolesa, ci je horuci.

.... a popalim si ruku Very Happy .... nie, nejak šetrne vyskušam, ale otázka... ak bude horúci.... čo to znamená a ak bude studený ... tiež ... čo mi z toho vyplýva. Ďik

//upravená citácia Na budúce nezaklikávaj checkbox "Zakázať značky v tomto príspevku" pod textovým poľom kde píšeš. Nezobrazuje sa potom správne citácia. Ďakujem. Moderátor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 7:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je studeny, lozisko to nie je, resp. nie je to az take vazne. Ak je to teple, treba identifikovat, ci je teply len stred, alebo cely bubon. Ak stred - tak to bude s velkou pravdepodobnostou lozisko, ak cely bubon, tak napr. pridierajuce sa zadne celuste o bubon, ak ti ich nastavili v servise pri vymene na velmi malu vzdialenost.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 2:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mení sa zvuk v zákrutách? Ak áno, ako?
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bonnie
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po Sep 12, 2011 6:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
...skus po tej jazde, ked to zacne skriet odstavit auto, ak mas puklicu, tak ju zlozit, a chytit rukou stred kolesa, ci je horuci.


Skusila som. po kratkej jazde mestom boli len vlazne obe strany rovnako. Ale cez vikend som isla dlhsiu trasu, opat rychlejsie a celu cestu spat to opat robilo. ustupovalo len sliapanim na brzdu,ale neprestalo. Teplota : prave horuce cele aj bubon aj stred a lave uplne fest vrele taktiez aj bubon aj stred. ale ...nema to byt nahodou vrele? ved sa na tom jazdi, brzdi ... neviem. ale podla predosleho popisu by to malo byt podla teba pridierajuce sa zadne celuste o bubon. ak je to inym vyrazom pouzite vacsie oblozenie ako bubon, tak to mi povedali aj v servise vtedy, ked mi to sfrezovavali .... ale mne sa to nezda. preco to robi len niekedy? Oni vraveli ze to prejde, ale to sa netvari, ze by to malo prejst a je to dost neprijemne. nerada by som niekde zostala visiet, pripadne aby mi nevzblklo koleso Smile .... dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Sep 12, 2011 7:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zanes to niekomu serióznemu, a nie akýmsi putapajtášom, čo dokážu len niečo odkrútiť a zakrútiť. Keď napíšeš odkiaľ si, možno sa ti niekto šikovný z fóra na to podujme.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bonnie
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po Sep 12, 2011 8:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
Zanes to niekomu serióznemu, a nie akýmsi putapajtášom, čo dokážu len niečo odkrútiť a zakrútiť. Keď napíšeš odkiaľ si, možno sa ti niekto šikovný z fóra na to podujme.


myslíš teda, že by to mohlo byť niečo vážne? Vieš, keď ja už neviem kto je seriózny. Keď poviem hocikde, aj kamošovi servisákovi že nech pozrie tamto-ono .... tak sa len pousmeje, bloncka a odporučí mi zapnúť si rádio a nepočúvať motor ... ale ak by som zostala niekde visieť, tak zas budem bloncka, lebo ... Teraz som bola v dobrom servise, ale tiež bol postoj ... žena ... bloncka .... a tak sa so mnou aj bavia. keby tam išiel s tym istým chlap .... tak ukaž kamo, jasne spravime, to a to tomu je .... so mnou sa nikto nebavi. čo už. ale ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Sep 12, 2011 3:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bonnie Napísal:
Ale cez vikend som isla dlhsiu trasu, opat rychlejsie a celu cestu spat to opat robilo. ustupovalo len sliapanim na brzdu,ale neprestalo. Teplota : prave horuce cele aj bubon aj stred a lave uplne fest vrele taktiez aj bubon aj stred. ale ...nema to byt nahodou vrele?


1. za jazdy to nema vydavat hukot
2. po normalnej jazde bubon nesmie byt vrely, pokial si prave nesla z velkeho kopca

treba to dat do servisu, do normalneho servisu, najlepsie do takeho, kde su spokojni aj ini

ak tak budes jazdit, hrozia dalsie skody
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bonnie
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut Sep 20, 2011 6:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
bonnie Napísal:
Ale cez vikend som isla dlhsiu trasu, opat rychlejsie a celu cestu spat to opat robilo. ustupovalo len sliapanim na brzdu,ale neprestalo. Teplota : prave horuce cele aj bubon aj stred a lave uplne fest vrele taktiez aj bubon aj stred. ale ...nema to byt nahodou vrele?


1. za jazdy to nema vydavat hukot
2. po normalnej jazde bubon nesmie byt vrely, pokial si prave nesla z velkeho kopca

treba to dat do servisu, do normalneho servisu, najlepsie do takeho, kde su spokojni aj ini

ak tak budes jazdit, hrozia dalsie skody


Ďakujem za pomoc a rady. super. Inak, bola to ručna brzda, zostavala visieť. v tom ...nemenovanom servise akoze neprisiel jeep s manikom co mu trcia eurace z vacku ... ani nemaju zaujem zistit .... "to je dobre, to prejde". Isla som do ineho a tam hned zistili co je vo veci. ale sfrezovali a dali do poriadku aj to co robili v tom prvom servise. tak super. a este raz dik za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group