Opelclub Fórum
Dekarbonizácia dieslového motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Had21
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.06.2011
Príspevky: 24
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi Sep 16, 2011 12:25 pm    Predmet: Dekarbonizácia dieslového motora Odpovedať s citátom

Ahojte, mal by som jednu otázočku: Skúšali ste niekedy niekto prípravky na dekarbonizáciu motora - napr. http://www.44k.cz/
Po dlhej dobe sa mi zas rožla kontrolka "závada elektroniky motora" no keďže to už poznám, tak zas je to zasvinené EGR a sacie potrubie. Nechcem to dávať rozmontovávať ani nič vymieňať, ak by sa to dalo spraviť nejak ináč.... Môžu pomôcť nejaké prípravky??

(len doplním, že "samovyčistenie EGR a sacieho potrubia nie je fantasmagória, lebo už sa mi to párkrát stalo a väčšinou to spravili vyššie otáčky, ale chcel by som tomu trochu pomôcť ak by to šlo...
Pýtam sa preto, že či taký prípravok nenarobí nejakú nečakanú šarapatu.)
_________________
Opel Corsa C 1.3CDTi, Star Silver, 195.000km od 6.11.03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Sep 16, 2011 6:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka sacieho a EGR, sú to vyhodené peniaze, lebo prípravok sa tam nedostane.
Čo sa týka ventilov, dtto, ale piestne krúžky, hmm, to by snáď mohlo fungovať.
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=9079&start=100
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Had21
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.06.2011
Príspevky: 24
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi Sep 16, 2011 8:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fíha, pozeral som fotky na tom linku - dosť dobré Shocked !
Myslím, že princíp tých prípravkov, aspoň čo sa týka EGR a sania nespočíva v tom, že by ten karbón mali rozpúšťať (ako čojaviem technický benzín mastnotu) ale upravujú spaľovanie nafty (na vyššiu teplotu + časť spalín obsahuje niečo ako plynné rozpúšťadlo). Karbón sa z EGR dá dostať práve vypálením, keď sa normálne otvára tak sa to tak vypáli aj zo sania. Určite nie tak dokonale ako keď to rozoberieš, ale dosť na to aby to fungovalo v pohode.
Hlavne som chcel vedieť, či to niekto skúšal. Nemyslím priamo tieto prípravky, ale niečo podobné... a čo to spravilo.
_________________
Opel Corsa C 1.3CDTi, Star Silver, 195.000km od 6.11.03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group