Opelclub Fórum
Ako ROZOBRAT STREDNY PANEL ???

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ciblieri
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.12.2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut Jan 11, 2011 3:12 pm    Predmet: Ako ROZOBRAT STREDNY PANEL ??? Odpovedať s citátom

Cavte OPLACI.. Smile Prestalo mi svietit podsvietenie kde si volim teplotu Sad .. Myslim e je vypalena ziarovka ale neviem ako sa ku nej dostat. ziaden obrazkovi navod som nenasiel.. PORADTE MI PROSIM VAS .. dakujem za ochotu..
_________________
Opel Vectra 2.0 DTI rv.:99
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daron
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.08.2010
Príspevky: 160
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Jan 11, 2011 3:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=30717#30717
_________________
Opel Vectra B 2.0 DTI 16v Sport /2000/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juldo
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 28.11.2010
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina :)

PríspevokZaslal: Ut Jan 11, 2011 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a tu to máš z českého fóra Smile

1.okolo těchto ovladačů (pod rádiem), je rámeček.Ten normálně dvěma šroubováky vypáčit - po stranách. Jde to a neboj se toho.
2. objeví se ti dva ąrouby, které povolíą.Pak vypáčíą rámeček ve tvaru obráceného U, který lemuje rádio a ovladač výstraľných světel, vyhřívání okna a zrcátek atp. - tenhle rámeček je na klipsny - nebude vydávat tak příąerný zvuk jako ten v bodě 1.
3.objeví se daląí dva ąrouby, - doporučuji je rovněľ vyąroubovat a uvolnit kastlík, který drľí rádio, protoľe se ti tím uvolní prostor pro vytaľení digiklimy.
Je uchycena na celkem čtyřech bodech - dva body jsou ty první dva šrouby a pak na spodku jsou to trny, které jsou zevnitř ven - tzn.-zatlačit dovnitř a pak opatrně povytáhnout to jde dobře, ale zpětná montáľ (pokud právě nemáą uvolněný hořejąek pro vsunutí ruky za tenhle ovl. panel, jde jiľ těľce)
4. aľ uvolníą přihrádku s rádiem, tak uvidíą, ľe do ovladače digiklimy vedou dva konektory. Ten vpravo jde lehce uvolnit, ale ten vlevo je pinový (jako na PC) a má navrchu černou pojistku - tu musíą slabým ąroubovákem uvolnit - povyleze asi tak o 1cm - pak můžem tenhle piňák vytáhnout - hodně štěstí - ten tam dost dobře sedí - po několika desítkách minut zápolení s odřenými kotníky na rukou, jsem ho prostříkl "Kontaktolem", zabral a on povolil. Celý ovladač pak vytáhneš úplně v pohodě ven.
Pokud máš verzi jako já (2 digi budíky a jeden tlačítkový ovladač) tak vzadu jsou 4 ľárovky. Doporučuji koupit čtyři a to i kdyľ ti nesvítí třeba jen jedna.
Jak s tím totiľ zavrkláą moc, tak vyhřátá vlákna ostatních ľárovek popraskají.
Náhradní žárovky jsou typově (patice) shodné s ľárovkami na Felicii. Dělají je 1,5W a 2W. Myslím ale, ľe původní jsou tam jen 1,5W - aby se nepřehřívaly a vydrľely. Původní žárovky mají delší konec - to je pro lepší manipulaci jen rukou - ty z Felicie mají šestihran - velikost 6? - asi tak nějak.
5. Zpětná montáž je již hračka - neboj se toho zas tolik. Pokud jseš alespoň trochu zručný, tak to zvládneą.
_________________
Opel astra F-CC 1.8 16V X18XE Smile ECOTEC elegance Smile
Meine Astra
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ciblieri
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.12.2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut Jan 11, 2011 4:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no Juldo tak si to nastuduj a pomozes mi to spravit.. Smile
_________________
Opel Vectra 2.0 DTI rv.:99
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rado1111
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.08.2011
Príspevky: 51
Bydlisko: Banská Štiavnica

PríspevokZaslal: Ne Aug 28, 2011 2:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa to podarilo s príborovým nožíkom treba opatrne páčiť ale nie veľmi na silu potom treba odpojiť káble od riadiacej jednotky a vymeniť žiarovky dá sa aj bez ale je tam blbý prístup
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group