Opelclub Fórum
Hrča na bočnici pneumatiky a STK?

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi Aug 19, 2011 3:19 pm    Predmet: Hrča na bočnici pneumatiky a STK? Odpovedať s citátom

Zdravim vas, asi pred tyzdnom som asi na nieco nabehol a na prednom lavom kolese na bocnici sa mi spravila hrca - asi sa tam pretrhli nejake vlakna, nie nejak extremne velka nezasahuje do behuna, priemer ma mozno 3-4 cm (odhad), su to pneumatiky ktore ale uz buduci rok planujem cele vymenit takze sa mi teraz neoplati kupovat nove a navyse ani na to nemam, kedze mam teraz nejake suchsie obdobie...

Moja otazka znie bude to velmi vadit na STK? Mam ist na STK buduci tyzden a neviem co s tym, mozno si to technik ani nevsimne ale spoliehat sa na to vobec nechcem. A logika mi vravi ze ma s takymto niecim cez STK nepustia.

Bol som s tym aj v pneuservise tam mi povedali ze s tym mozem este jazdit, najma ked nejazdim po dialniciach ale ze mam byt opatrnejsi pri jamach a retarderoch a atd...

Co si prosim o tom myslite, pustia ma s tym/nepustia? Ma s tym niekto nejake skusenosti?
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Aug 20, 2011 1:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim, ze toto a ine zivotunebezpecne chyby si nevsimnu. na 70%
ja by som s tym nejazdil. v pneuservise ti daruju jazdenu funkcnu gumu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Spohrelt
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.09.2008
Príspevky: 1595
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: So Aug 20, 2011 6:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna, vsetko zalezi od technika ... mne naposledy kontroloval aj to, ci nemam nahodou zlomeny vystrazny trojuholnik ...
ak nechces investovat do novych pneumatiky, kup dve jazdene - ak nemas nejaky obzvlast specialny rozmer , tak nebude problem, alebo ak mas moznost pozicaj si rovno dve kolesa ...
_________________
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: So Aug 20, 2011 10:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Praveze mam 255/40 R17 tie nie su zrovna najlacnejsie a myslim ze ani najbeznejsie... Sad rozmyslam este ze by som uz prezul na zimne, nebude to sice nic moc, vymena zbytocne skoro ale co uz
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Aug 20, 2011 9:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozes este kupit tie elektrony odo mna, co mam v inzercii.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jakobz
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.07.2009
Príspevky: 922
Bydlisko: Bzince pod Javorinou

PríspevokZaslal: Ne Aug 21, 2011 8:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A to načo tam máš také široké pneumatiky? Veď také široké nedávali ani na OPC-čka. Inak myslím že tu ti nikto nepovie či ťa technik na STK pustí. Nepovie ti to ani veštica Teodora. Možno si to všimne, možno nie, ale stále je to iba možno...

Buď tam daj zimné, alebo zožeň iné pneu, alebo si najdi niekoho kto ti STK vybaví. V týchto prípadoch si budeš istý, že si tú bublinu nevšimne Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ne Aug 21, 2011 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

za flasku ti mozno niekto na hodinu pozicia kolesa
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2011 1:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne viem ze mi to tu nikto s istotou nepovie, islo mi skor ci s tym niekto nema priamo skusenost, resp. skusenost s tym ako podrobne technici tie kontroly robia, co som bol dvakrat tak som nikdy nemal problem ale prave kvoli tomu kolesu by to problem byt mohol, no nic vyriesim to tymi zimnymi, trochu s tou stk mozno pockam nech ich nemenim pri horucavach, kazdopadne diky za reakcie Wink
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2011 1:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

je to cudna konstelacia hviezd, ze mas taky exoticky rozmer pneumatik, a nemas na nahradnu. radsej riskujes svoj krk

vyskusaj rozmer za znesitelne ceny: 195/65 R15
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2011 1:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

je to cudna konstelacia hviezd, ze mas taky exoticky rozmer pneumatik, a nemas na nahradnu. radsej riskujes svoj krk

vyskusaj rozmer za znesitelne ceny: 195/65 R15
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
soto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.11.2008
Príspevky: 219
Bydlisko: BA/PO

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2011 7:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tak nahodit rezervu?
_________________
Opel Zafira Z18XE 92 kw r.v. 12/2001
243 tis. km
Suzuki Ignis 69 kw r.v. 10/2004 (manzelka)
Before:
Hyundai Accent 1,3i LC r.v. 2002 (predany pri 150 tis. km kvoli nedostatku miesta Sad)
Peugeot 309 XLD r.v. 1989 (600 tis. km Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2011 1:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne technik pozeral na kolesa - aj keď viacmenej na označenie. Rezerva bol dobrý nápad, ale asi nebude rozmeru 225... Ale keď povieš, že si mal defekt, tak možno - aj keď zrejme aj rezerva by mala mať rozmer ako ostatné pneu - okrem dojazdovej - neviem ako to je.
Na Tvojom mieste by som to ale vymenil. Takáto pneumatika s "bublinou" už nie je bezchybná a môže (nemusí) prísť k jej porušeniu. To sa môže stať aj u normálnej gumy s neviditeľnou vadou, ale Tvoja vada je viditeľná a máš šancu na opravu. Nečakaj kým to praskne.

Ja by som pri takejto chybe hneď menil, keďže mám rád moju rodinu aj seba a nechcel by som spôsobiť nehodu, ani niekomu ublížiť mojou nedbanlivosťou...

Ak je nová pneumatika pre teba drahá - kúp jazdenú v dobrom stave, ako tu bolo povedané, prípadne vymeň celé kolesá za predpísaný rozmer (sériové) kde sú pneumatiky pomerne lacné, alebo pokiaľ nemáš na bezpečnú prevádzku auta - predaj ho.
Nič v zlom - mať auto neznamená len sa voziť, je potrebné aj ho udržiavať Wink. Hlavne ak chyba dá o sebe viditeľne vedieť bez následkov.
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Aug 22, 2011 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai: vies ked som si takto vybavoval auto takmer pred 3 rokmi, tak som este na taketo veci mal peniaze a mohol som si to s prehladom dovolit, nuz potom som kupil vlastny byt, don vybavu, rozbieham firmu a v sucasnosti som dost financne vyflusnuty a navyse nemam zaujem vrazat uz do toho auta viac penazi, ako je nutne na prevadzku. Nemyslim si ze by som nejak extremne riskoval, ako som spominal vyssie jazdim takmer vylucne len v meste a netlacim na ten plyn, zopar pacientov z mojho okolia malo to iste a jazdili na tom riadne dlho, tak si myslim ze prave mne by ta pneu este nejaky mesiac - 2 mesice vydrzat mohla, potom definitivne vyhodim celu sadu a v buducom roku by na novu mohli byt peniaze...

rezervu mam len dojazdovu skusit to mozem aj tak, akurat ze je to len 15".

palix: ja viem co to znamena mat auto, ale z popisu vidis aku pracu s nim robim - vozis ludi za 5 euro snad cez cele mesto, za take ceny ako sa vozia ludia sa auto neda mat v bezchybnom stave, kto tu robotu nerobil nepochopi, ani ja som to predtym nechapal... preto tolko nad tym spekulujem Wink
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group