Opelclub Fórum
AKÚ ASTRU G???

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marek1512
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2008
Príspevky: 1654
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: So Dec 06, 2008 3:42 pm    Predmet: AKÚ ASTRU G??? Odpovedať s citátom

Hello všetci. Rád by som kúpil priateľke Astru G. Potrebujem poradiť, na čo si mám dávať pozor a aký motor je podľa vás najlepší... Vďaka...
_________________
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Dec 06, 2008 5:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2.0 16v Twisted Evil Twisted Evil myslim ze netrpia nicm zvlastnym..a podvozok udajne ladil lotus Rolling Eyes Idea ja som siel v jednej do nemecka a bolo to dobre zvezenie... nic extra ale od toho necakaj... + je to male Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
indiana.jones
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.01.2008
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut Dec 23, 2008 6:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som siel do 1,8 l 92 Kw. mam 1,6 l 74 Kw, ale tento motor je znamy tym, ze ma vyssiu spotrebu oleja. je to zapricinene ovalitou piestov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: Ut Dec 23, 2008 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by som ti mohol poradiť.. fakt záleží na využítí toho auta... zbytočne budeš kupovať to čo nepotrebuješ a nevyužiješ, polož si otázku, kde budeš jazdiť.. aký typ pohonu preferuješ, či máš dostupný servis, a potom vyberaj aký motor. Ja mám osobne 2,0 DTI, jazdím väčšinou dlhšie trate.. do práce mám vyše 30 km. Chodím po obchvate BA. Chodím do školy do TT, takže ten diesel využívam. Priemerná spotreba v zime 5,5 l / 100 km. Keď chodíš mesto , preferuj benzín. Čo som čítal, 1,6 l 100 k a 1,8 l sú najvhodnejšie pre astru G. Ale fakt záleží od kusu, treba natrafiť.
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 23, 2008 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Najvhodnejsie...povedal kto...sto ludi, sto chuti....Ja mam iba 1,4 16v a pozri aku mam sportrebu...myslim ze na to ze jazdim vecsinou mesto dost dobru......
zalezi na co to auto chces....ale tento motor neni zly.....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: Ut Dec 23, 2008 10:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehovorím, že máš zlý motor, máš pravdu, súhlasím s tebou. Tak vždy u každého modelu máš motor, ktorý sa odporúča, že je pre to auto najvhodnejšie. Hlavné je, aby človek natrafil na dobrý kus. A v dnešnej dobe už aj tie peniaze rozhodujú a ponuka na trhu. Ja som vyberal skoro 2 mesiace a to som si myslel, že za týždeň mám vybraté auto.. Smile
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 23, 2008 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No presne...neni to volba na rok...teda aspon ja som si kupil auto na dlhsiu dobu...ja ho mienim doslova zodrat...Very Happy
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Dec 24, 2008 9:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Výber motora prispôsob tomu na aké účely budeš auto používať. Ak budeš jazdiť väčšinou v meste krátke trasy (ráno do práce a späť) tak sa rozhodni pre benzín. Má váčšiu spotrebu, ale na druhej strane sa skôr zohreje, v zime Ti zaručí spoľahlivejší štart, odpadajú Ti starosti s drahými záležitosťami typu turbo, vstrekovacie čerpadlo.
Ak budeš auto využívať spôsobom, že motor bude bývať dlhodobo v chode (cúračky po meste, služobné účely, zárobková činnosť), tak sa oplatí uvažovať aj nad dieslom. Ale napr. ja mám 1.4 benzín a po okreskách sa dá ísť aj na priemer 5,8 l/100 km, ale po meste idem za cca 9 l/100 km.
Čo sa týka konkrétnych motorov, na čo trpia, tak je tu toho dosť, prípadne skús mrknúť na www.astra-g.cz . Každý motor má svoje muchy, 1.6 16V staršie ročníky spotreba oleja, pridieranie ventilov, 1.8 časté poruchy v RJ motora, 2.0 diesel vstrekovacie čerpadlá atď. V Astrách bolo z každej motorizácie použitých viac generácií motorov, tak že nie je napr. 1.6 16v ako 1.6 16v. Z tých prvých ročníkov Astier by som sa rozhodol asi pre 1.4, ale ak môžeš, tak radšej pozeraj po modelovom roku 2003 a novší. Od 2004 sa ťažko zháňa Astra s dobrou výbavou (napr. 4 airbagy majú len máloktoré).
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Trdlo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.12.2008
Príspevky: 27
Bydlisko: ČR - Sudety, Reichenberg

PríspevokZaslal: St Dec 24, 2008 10:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsi pohodový řidič a nehledáš výkon, bohatě Ti bude stačit i 1.4 16V, X14XE je to spolehlivý motor. Pokud výkon hledáš tak ber 1.8 16V, X18XE1. Pokud koukáš na spotřebu, tak 1.7 Dti, Y17DT či 1.7 CDTi, Z17DTL
A nebo nejmíň problémový 1.6 8V, X16SZR
Jak bylo uvedeno výše, koukni na Astra-g.cz je tam několik témat která se tvým "problémem" zabývají.
např:
http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=8118
_________________
Astra G X14XE, OO, white, xenony and m.o.
Zafira A X18XE1, 99, silver, vrátila se a zůstane
Corsa A, 1.5D, 91, malý spolehlivý stařeček
K tomu dva Fordi, oba na práci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group