Opelclub Fórum
Zahřívání svorky mínus pólu baterie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 2:48 pm    Predmet: Zahřívání svorky mínus pólu baterie Odpovedať s citátom

Ahoj!

Všiml jsem si (bolestivá zkušenost - ruku na tom neudržíš), že se mi značně zahřívá svorka mínus pólu na autobaterii. Zdrojem je ta část, kde silný kabel je "zalisován" do těla té hliníkové svorky. Je to normální? Asi ne, ale co s tím, zřejmě bude přechodovej odpor uvnitř jak je to zalisovaný a kabel je asi v celku až k alternátoru. Ostatní body ukostření jsou v pořádku, čisté, nezaoxidované a hlavně jsou na dotek studené.
Neméte někdo nápad jak to elegantně vyřešit, nebo kde by se to dalo a za zhruba kolik peněz koupit?

Ps: když jsem s tím kabelem zahejbal v okamžiku kdy se točil ventilátor chlazení, tak se né moc ale znatelně jeho otáčky (produkovanej hluk) zvýšil.

Za rady a nápady ďěkuji.
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 3:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomôže len znova prelisovať.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 3:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám s tím zajet do originál Opela nebo to zvládne i zručnej autoelektrikář?
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 3:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zvládneš to aj sám ..... dobré silné kliešte a stlačiť alebo kúpiť novú a namontovať na pôvodný kábel ....
Návrat hore
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2011 5:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mám to hotové. Koupil jsem sadu obou svorek za cca 60,- Kč. Kabely jsem ucvaknul a namontoval nové svorky. Nyní je vše při nabíjení studené. Díky za rady a doporučuji si to na svých vozech také zkontrolovat, může to poškodit baterii nebo dokonce způsobit požár. Bylo to opravdu dost rozpálené, byť to na autě a jeho nabíjení nebylo na první pohled vůbec znát.
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2011 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to lisujem priamo na aute, mám na to malý prenosný zveráčik.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group