Opelclub Fórum
Ostrekovač - VYRIEŠENÉ

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 8:04 pm    Predmet: Ostrekovač - VYRIEŠENÉ Odpovedať s citátom

Ked pustim ostrek predneho okna, tak dlho taha, kym daco z trysiek vyjde, ak uz aj vyjde, tak to len tak vyteka, ako keby si to len odplulo..a tecie po kapote..na sklo sa nedostane nic. Jedine riesenie je este pumpickovat packou, a tak obcas sem tam daco strekne na sklo, je to inak radost ist za nejakym hnojom co mu ide blato z kolies...to sa nejdem doutierat...ale k veci..
Skusal som vycistit trysky, odvapnit ich na noc v octe..a nepomohlo. Tak som si kupil nove, zamontoval...a stale to iste. Hadicka vyzera byt ok, nebolo nic potecene, ze by bola derava.
Napada ma teda, ci nie je pokazeny ten motorcek-cerpadielko, co cerpa z nadrzky, a tlaci do hadicky.Zaujímavé, je ze zadny ostrekovač ide v poriadku, a zvlada tlačit cez cele auto, a voda vyjde skorej, ako cez predne, kde je hadicka kratšia.
Rozmyslam teda, ci skusim vymenit hadicku..skusim pouzit nejaku akvaristicku...ta by mohla mat taky priemer, a bude isto lacnejsia ako kdesi v automoto predajniach...alebo sa pokusit dostat k motorceku a nejako ho vycistit, alebo co uz by mu mohlo byt...stretol sa s tym niekto?
mozno je len hadicka zapchata,..ktovie co tam lieval predosly majitel....ale pochybujem, ze by sa za taky dlhy cas co uz nalievam ja neprepchala? davam tam len notmalne veci, co aj do predosleho auta, a tam problem nebol....hm, poradte pls.
Vdaka.

PS: cerpadlo je len jedno nie? ma dva vyvody, teda dve hadicky idu z neho..take oproti sebe..jedna je predna, co mi ide hore po kapote, co som sledoval, a druha ide do blatnika, a dole asi...co ide do zadneho ostrekovaca....alebo je to na druhu trysku..a zadny ostrekovac ma inde cerpadlo?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::


Naposledy upravil bukelo dňa Po Jan 12, 2009 9:35 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 8:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

cerpadlo je jedno, zalezi od prepolovania ktorym smerom (vyvodom) tlaci.

a inac, tipujem to na prelomenu (spucenu, prehnutu) hadicku
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús prehodiť hadičky na motorčeku a uvidíš, či je to v hadičkách, alebo v samotnom motorčeku (čerpadielku). Len sa priprav, že ti to bude fungovať opačne. Teda ostriekaš predok a zotrieš zadok. Wink
Ako hadičky odporúčam použiť silikónové, ktoré modelári používajú ako palivovék metylovému palivu. Nelámu sa. Dostať v modelárskych predajniach v rôznych priemeroch. Pýtajte tú najhrubšiu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 8:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak by nebola hadicka prelomena, alebo upchata, tak motorcek
mozes skusit fuknut do hadicky. mala by klast podobny odpor, ako tryska

inak mozes sa pridat k nasej objednavke Wink
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=66579#66579
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Nov 21, 2008 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviete aku dlhu mi treba hadicku? Nasiel som nejaku taku akvaristicku-na vzduch, co by mohla sediet priemerovo, a mam len cca asi meter, to asi nebude stacit ze?
hm...ono z motorceka ide jedna na predny ostrek...a ona ta jedna sa niekde este deli na dve, jedna do pravej a druha do lavej trysky? alebo ako je to?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Dec 14, 2008 11:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Idea Vyriesene...chyba bola v sitku, do ktoreho sa zasuva cerpadlo na ostrekovac, ...nevedel som ako sa to cerpadlo dava dole, tak som zhodil oba stierace, obe plastove dekle nad kabinovym filtrom, a tak sa dostal k nadrzke, kt. som vybral, a pozrel sa na cerpadlo, tak sa mi dalo lahucko len vytlacit cerpadlo z nadrzky, a siel som ju umyt,...tam som objavil take male sitko, to bol komplet zadrbane, kadejakymi usadeninami, dakou papierovou servitkou, a inymi krepinami Smile, tak som to prefukol, umyl, zalozil, .........no a ostrekovace striekaju...a striekajuuuuu...proste parada Very Happy..a aj do zadneho ide riadny tlak...vacsi ako siel.... Idea
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group