Opelclub Fórum
vystup na radiu -opel corsa 05

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
denny3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 2:36 pm    Predmet: vystup na radiu -opel corsa 05 Odpovedať s citátom

Zdravim, mam len jednu otazocku ci seriove radio na opli corsa rocnik 05 ma vystup na subak ? alebo ho budem musiet koli tomu vymenit...Diki
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 4:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak 2 otazky:
Aktivny alebo pasivny subwoofer?

K pasivnemu subwooferu potrebujes autoradio, ktore ma zosilnovac, cize aj vystup priamo na subwoofer. Tie radia su sice dobre, ale vacsinou aj drahsie.
Ak ti momentalne radio vyhovuje, tak je alternativa, a to aktivny subwoofer. Jedna sa o komplet...konkretne reprak + zosilnovac. V tom pripade staci potiahnut signal od zadneho repro a subak hodit do kufra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
denny3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 4:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak bude to aktivny subak a problem je akurat ze ziadne zadne repra nemam..iba predne zatial...prave preto sa pytam ci taketo radio ma vystup a bude sa dat takyto subak zapojit alebo v tom bude problem...dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

1. ZIADNE AUTORADIO TI NEROZHYBE SUBWOOFER!
2. AKTIVNY SUBWOOFER - je taky, ktory uz MA VSEBE zosilovac !!!
3. PASIVNY SUBWOOFER - je taky, ktory POTREBUJE EXTERNY ZOSILOVAC !!!

Inac uz je tu tema o zosilovacoch, zapojeniach ...atd.

Ci AKTIV alebo PASIV - do oboch musis dodat "STAVU" - to znamena, ze od baterky potiahnes min. 10 mm2 prierez /podla vykonu samozrejme/ kabla !!!

Z RADIA iba natiahnes RCA kabel na signal, takze ak ma radio RCA vystup /HOCIAKY - ale lepsie je ked je RCA vystup priamo na woofer - mozes potom ovladat hlasitost woofra priamo z radia/ .

AK NEMAS RCA - tak sa to riesi : bud vysokourovnovym vstupom/vystupom , alebo signal potiahnes od zadneho reproduktora.


Idea Exclamation
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Dec 13, 2008 12:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

denny3 Napísal:
Tak bude to aktivny subak a problem je akurat ze ziadne zadne repra nemam..iba predne zatial...prave preto sa pytam ci taketo radio ma vystup a bude sa dat takyto subak zapojit alebo v tom bude problem...dik


no tak staci potiahnut z predu kabel, to je jedno. Ale nemyslim si, ze je to az tak dobry napad. Aby si z toho zvuku nieco mal, tak by nebolo odveci mat aj repro v zadu a este k tomu subwoofer...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
denny3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.12.2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: So Dec 13, 2008 2:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup Smile ale ajtak dik za info
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Dec 13, 2008 3:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

denny3 Napísal:
Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup Smile ale ajtak dik za info


pravdepodobne nie Smile a preto sme ti pisali mozne riesenia.
Tak este raz...
Pasivny subwoofer - cisto len reprak + kabel z radia (zo subwoofer vystupu)
Aktivny subwoofer - reprak + zosilnovac, signal potiahnuty z jedneho z reproduktorov, napajanie od baterie.

Ale ako som uz pisal, ak chces z toho nieco mat, tak by ti bolo najlepsie nejake komplexne riesenie. Bud kupit ine radio, z vystupom cca. 45x4W (RMS) a dat dopredu aj dozadu nove repro (tym padom by ti to hralo celkom dobre, a mozno by ti ani subwoofer nebolo treba), pripadne dat aj subwoofer do kufra.
Vsetko zalezi od toho, kolko si ochotny minut. Ja som kupil radio na CD pred 2 rokmi v akcii v NAY elektrodome za 2500 myslim, je to Sony, ma to 45x4W vystup a pohodka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Dec 13, 2008 4:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi máš na mysli 4x45W. Tých 45 výstupov by bolo na tak malé rádio a jeden integrovaný zosilňovač celkom dosť. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: So Dec 13, 2008 8:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

denny3 Napísal:
Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup Smile ale ajtak dik za info


VYTIAHNI RADIO Z PRISTROJOVKY , POZRI NA ZADNU STRANU A VIES
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: So Dec 13, 2008 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bruno Napísal:
denny3 Napísal:
Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup Smile ale ajtak dik za info


VYTIAHNI RADIO Z PRISTROJOVKY , POZRI NA ZADNU STRANU A VIES
no asi tak...
a podla mna bude mat to radio "iba" zosileny vystup na zadne reproduktory takze potiahnut zosileny signal odtial a pracovat s tym... tzn natiahnut pekne elektriku od baterky plustento signal dozadu... no big deal robota na 2 hodinky aj s kavickou ked si sikovny a mas nakupene vsetko potrebne Smile

BTW ja odporucam kombinaciu predne reproduktory plus subwoofer pred kombinaciou predne plus zadne repro bez woofru ... urcite to hra lepsie ked je woofer v aute.. lebo zadne reproduktory ti nikdy to co ma hrat woofer nezahraju

ale pozor potom aby sa ti ta corsa nerozsrobovala ked to bude moc bubnovat Smile
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Dec 14, 2008 5:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Asi máš na mysli 4x45W. Tých 45 výstupov by bolo na tak malé rádio a jeden integrovaný zosilňovač celkom dosť. Wink


nuz, matematicky to je spravne tak ci tak Smile ale rozumieme sa....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group