Opelclub Fórum
Nebrzdí a vyteká brzdová kvapalina

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
GogoBB
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.05.2011
Príspevky: 53
Bydlisko: Banská Bystrica / SWA

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 4:18 pm    Predmet: Nebrzdí a vyteká brzdová kvapalina Odpovedať s citátom

Takze mam taky problem ze mi zo dna na den prestaly uplne ist brzdy, kukol som brzdovu kvapalinu bolo jej minimum tak som dolial do plna nasledne som sa rozhodol odvzdusnovat ale kedze na zadnych kolesach bol ventil na odvzdusnovanie totálne zdratý tak smo zadne kolesa odvzdusnit nemohol ale predné išli v pohode tak tie som dal doporiadku, s dobrým pocitom že to aspon ako tak ide som išiel domov no na druhý den zase to isté, brzdová niekde v polke a brzdy zase na figu.Tak som zhodil zadne koleso ze kuknem ci to niekde netecie a zrazu kukam ze to je dáke stečené, vravim kamosovi nech stlaca brzdu a uz som videl ako to s tade tečie tak som zistil aspon kde mi mizne brzdova kvapalina ale stále neviem ako tento problem vyriešit.Druhý kamoš mi povedal že to može byt zadný brzdový valček vytečený ale ja sa do toho až tak nevyznám tak som to odfotil a zaznacil kde to tečie.Tak ak ste niekto mali podobný problem a robilo to presne to isté tak to bol ten valček alebo nieco iné ??? ja osobne si myslim ze je to ten valček, este dnes idem otvorit bubon a pozrem sa na to lepšie.
Tu je ta spominana fotka:
_________________

Opel Astra F 1.4i Caravan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade sa pokus odpojit trubku, bez toho, aby si ju rozj....
Predpokladam, ze ti to nepojde, tak mrkni, kde ma najblizsi spoj a tam ju rozpojis. Kupis novu, kupis novy brzdovy valcek, zasrubujes odvzdusnis a jazdis.
Ak sa ti predsa len podari tu trubku odpojit, tak kupis len brzdovy valcek. No mam pocit,ze ta trubka to uz ma tiez za sebou.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 5:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To vyzerá na problém v spoji. Každopádne to musíš tak, či tak, rozobrať.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
GogoBB
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.05.2011
Príspevky: 53
Bydlisko: Banská Bystrica / SWA

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 7:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

už som to rozobral a vyzera to že brzdový valček je uz K.O. takze kupim obidva nové, este by som chcel vediet ci tam pojde aj tento
Kód:
http://obchod.autokelly.sk/Catalog.aspx#PATH=3345620;5912013;5912067;5912440;5942751;5942758;5942760;5942762|CT=5|PCT=4|CUR=2|PGS=20|PT=0|PDID=184148|PDPID=184148|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|
? lebo kazdy ma dako inak tu gumu a nwm ci to vadi ale asi nie a este tento ma priemer otvoru 19,05 a ja osobne som to nemeral takze dufam ze to bude pasovat Smile
_________________

Opel Astra F 1.4i Caravan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2011 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal by. Iný rozmer v ponuke ani nie je.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
GogoBB
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.05.2011
Príspevky: 53
Bydlisko: Banská Bystrica / SWA

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2011 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze som zase kusok pokrocil a zase čo to dobabral Very Happy veci sa maju tak ze som kupil 2 nove brzdove valčeky jeden som zacal vymienat a všetko v pohode aj ked tazko ale išlo a v klude som ho aj namontoval a odvzdusnil a potom som isiel na druhe koleso a tu nastal problem, trubka neškla odkrutit od valčeka a zrazu sa odlomila takze som nemal ako spravit druhu brzdu takez aby som mohol jazdit aspon som potreboval zaslepit dieru aby nic nevytekalo, to sa mi aj podarilo zahnutim trubky,valček som samozrejme namontoval ked uz som to mal rozobrate ale ide o to ze neviem kde sa da zohnat taka trubka ? pripadne ak by ste niekto mali velmi by mi to pomohlo.Potom je tu dalsia vec ze ako som tak isiel domov tak do pravotocivej zakruty mi dako zacalo ako keby suchat o bubon, zlakol som sa co sa deje ale po chvili to preslo a potom ked som pouzil brzdu do zakruty zase sa to opakovalo, podla vsetkeho si iba brzda zvyka na novy valček ale aj tak mam strach či sa nemoze nic stat.Takze ak by ste mi aspon v jednej veci vedeli poradit/pomoct tak by som bol vdacny Smile
_________________

Opel Astra F 1.4i Caravan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 12:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No mas fest odvahu takto jazdit, povazujem to aj za poriadne nezodpovedne...
Tie brzdove trubky sa predavaju netvarovane, vyrabaju sa zvacsa na mieru. Myslim, ze by mohli mat aj priamo v opli, len cena bude zrejme brutalna.
Mohol by si skusit aj nejake vrakovisko...

Inak, naco ovzdusnujes jednu brzdu, ked potom ides robit dalsiu...?
Medzitym sa ti to aj tak znovu zavzdusni...
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 12:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

U Opla ich robia na mieru. aj kdekade inde, len treba doniest koncovky, aby vedeli, ake tam nahodit
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 1:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

použi tlačítko " hľadať " ... svojhočasu som tu dal odkaz na jednu dielňu ktorá vyrába brzdové trúbky ....
Návrat hore
GogoBB
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.05.2011
Príspevky: 53
Bydlisko: Banská Bystrica / SWA

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 11:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Brzdy uz su viac ako 2 tyzdne spravene. Su tam nove medene trubky a vsetko je odvzdusnene. + nove brzdove oblozenie.Stalo ma to 9€ trubky,4€ kvapalina,35€ oblozenie,20€ brzdove valčeky a daka ta robota spolu 80€.Ale aj tak to nejde ako na inych autach, mechanik mi povedal ze asi posilnovac nebude uz najlepsi ale ze ak mi to nevadi ze to ide ako ide tak v pohode.No kedze brzdy idu, hoci nie na 100% ale mne je to v podstate jedno ale ak by som natrafil na daky poslinovac za velmi dobry peniaz tak by som ho urcite dal vymenit.
_________________

Opel Astra F 1.4i Caravan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group