Opelclub Fórum
Otázka dňa (pre kompetentných)
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Respo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.08.2009
Príspevky: 1073
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 12:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:

respo hmmmm to je tvoj pohlad na vec a taky ma vela ludi a ja ti ho neberiem lebo vela krat to tak vyzera a je aj vela policajtom ktori to zneuzivaju ale nie vzdy je to tak a moze sa ti to vypomstit a potom budes nadavat este viac Smile


bohuzial je ich az moc preto drzim palce spisiakovy aby ho niekto neodstrelil lebo sa mi paci co chce zaviest dost by to pomohlo hlavne pre takych ako som ja co si " myslia " ze policia nepomaha.
Ja viem ze pomaha ... ale mohla by viacej preco napr. nechodia pochodzkary vecer ? boja sa ? treba zmenu a spisiak na to ide rozumne tvrdo ale dobre
_________________
mám OPEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 1:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

respo to je tvoj pohlad na vec, aj ja si myslim ze zmenu hodnotenia treba, a spisiak sa nevydal zlym smerom, ale to co urobil je maximalne zle... trebalo by kompletnu reformu policie aby to mohlo fungovat tak ako on si predstavuje, takym stylom zatial docieli len to ze vela policajtov odijde, dalsi nebudu vediet co maju robit a dalsi budu robit asi vsetko mozne len nie to co je ich primarna napln...
videl som ten metodicky pokyn, ktory neuvidi nikto z vas a viem podla coho su policajti hodnoteny, a fakt mozem povedat ze nad niektorimi vecami sa az rozum zastavuje....

preco napr. nechodia pochodzkary vecer ? boja sa ? nie neboja sa, jednoducho nie su peniaze na to aby sa zaplatili dalsi ludia ktori by chodili hore dole... su obmedzene kilometre (tak ako za palka) hliadka ktora ma za noc urcene urobit maximalne 50 km toho vela neobeha Rolling Eyes

pokial sa nezmeni celkovo policia tak to proste fungovat nikdy nebude....
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 1:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale najlepsie je to ze na tom osobne spisiak domal a pripravoval to 10rokov.aj mne ako civilovy ktorý vie veci len z medii sa niektore jeho kroky zdaju ako site velmi horucou ihlou a nie 10rokov pripravovane. Confused ale on to mysli dobre z jeho pohladu.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 6:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom


_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 7:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mňa by to tiež zaujímalo ako to je. pretože, včera som až nechápal. stretol som v levoči asi 8 áut za sebou a rafali si to asi 70-80km/h. a, tak reku sa niečo stalo, lenže ja som prešiel kruháč a pri lidli som už ani svetla nevidel. tak koľko asi šli potom. po ceste ma obehlo asi ďalších 7 aut a pekne si to dávali- hore kopcom 80km/h a oni si ma predbehli len taký fukot. a kamoši vraveli, že mám skúsiť ísť za nimi, no možem kašlať na problémy a prípadné odstavenie od zásahu. každopádne, keď sa toľkí niekam ponáhľali, tak mohli aspoň majaky pustiť, ak nie sirénu. aspoň jeden.

navyše, tie golfy majú nejako nahovno vysoko svetlá, pretože som dostával ochvat, keĎ sa mi tlačil na riť, tak som si ponádaval, potom spomalil, blikol a nech si ide kkt jeden. a zrazu sa odrazilo svetlo od tej nádhernej nálepky na kufri a pozerám ,, POLÍCIA". reku, príkladna jazda, pánové. ak si myslel, že na 1,4ke s plným autome pojdem do kopca 150, tak sa mu nepodarilo ma vyprovokovať. ako viem, že skúšaju takto niekedy odolnosť psychiky a ja im to neberiem, ale, prosím pekne, dosť ma to vytočilo. pretože prerušovaná čiara bola dosť dlho a bol som asi 400m od dediny a nezdalo sa mi, žeby som závratne zrýchloval a ak mali zásah, tak tým pádom si to mohli dávať kľudne ďalej aj cez plnú aj v dedine a "neflákať" sa za mnou , nie?

navyše, pokiaľ som správne pochopil otázku, tak vozidlá ako policajti, hasiči, sanitka, sa považujú za vozidlá prednostnej jazdy vždy. napr. v teste autoškoly to bolo. a správna odpoveď- aj bez majákov. lenže si zase nie som istý, ako to je so všetkými pravidlami cestnej premávky

EDIT: (aby nenastal ďalší flame, tak poopravím) Jednalo sa v testoch konkrétne ohľadom dávania prednosti prednostným vozidlám na benzínke. troška som sa sekol, pardón Laughing
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012


Naposledy upravil f_fabregas4 dňa Pi Feb 11, 2011 8:15 pm, celkom upravené 4 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 7:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 7:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:

navyše, pokiaľ som správne pochopil otázku, tak vozidlá ako policajti, hasiči, sanitka, sa považujú za vozidlá prednostnej jazdy vždy. napr. v teste autoškoly to bolo. a správna odpoveď- aj bez majákov. lenže si zase nie som istý, ako to je so všetkými pravidlami cestnej premávky
navrhujem vratit vodicsky preukaz, alebo sa nechat opatovne preskusat.

Ja teda sanitku, policajtov, hasicov, ani ine auta s pravom prednostnej jazdy , pokial si tuto prednost nevyzaduju (svetelny, alebo svetelny+zvukovy signal) na krizovatke, pokial som na hlavnej ja, alebo na svetelnej krizovatke na zelenu, alebo len tak v premavke odstavenim, alebo stiahnutim sa na kraj vozovky NEPUSTAM. Nemam taku povinnost, ktora by mi to ukladala v cestnom zakone.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 7:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prve dve je asi iba prihoda, k tomu tretiemu je tu zakon Smile

§40 zakona c 8/2009
(1) Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa typické zvukové znamenie doplnené zvláštnym výstražným modrým svetlom alebo červeným svetlom, prípadne ich kombináciou (ďalej len „zvláštne výstražné znamenie“), nie je povinný dodržiavať povinnosti a zákazy ustanovené týmto zákonom okrem povinností podľa § 3 ods. 2 písm. c) a § 4 ods. 2 písm. a) až e). Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa zvláštne výstražné znamenia (ďalej len „vozidlo s právom prednostnej jazdy“), je povinný dbať na potrebnú opatrnosť tak, aby iných účastníkov cestnej premávky neohrozil.....

cize vozidlo s pravom prednostnej jazdy je len vozidlo ktore ma zapnute vystrazne znamenia...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Respo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.08.2009
Príspevky: 1073
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 7:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:
prve dve je asi iba prihoda, k tomu tretiemu je tu zakon Smile

§40 zakona c 8/2009
(1) Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa typické zvukové znamenie doplnené zvláštnym výstražným modrým svetlom alebo červeným svetlom, prípadne ich kombináciou (ďalej len „zvláštne výstražné znamenie“), nie je povinný dodržiavať povinnosti a zákazy ustanovené týmto zákonom okrem povinností podľa § 3 ods. 2 písm. c) a § 4 ods. 2 písm. a) až e). Vodič vozidla, ktorý pri plnení špeciálnych úloh používa zvláštne výstražné znamenia (ďalej len „vozidlo s právom prednostnej jazdy“), je povinný dbať na potrebnú opatrnosť tak, aby iných účastníkov cestnej premávky neohrozil.....

cize vozidlo s pravom prednostnej jazdy je len vozidlo ktore ma zapnute vystrazne znamenia...


tak tak Wink ani na zakaze nesmie stat bez majakou Wink

Ale tiez je zaujmave ze napriklad vodic vozidla s pravom prednostnej jazdy pokial ide na cervenu alebo inak nedodrzuje predpisi je povinni dbat na bezpecnost ! to znamena ze pokial fesak s majakmy ide cez krizovatku na cervenej nepreleti ako by nic ale musi mat zapnute majaky pred krizovatkou a to aj zvukovu aj svetelnu signalizaciu ( aj smerovkou pri zmene smeru jazdy ) v krizovatke spomaly alebo aj zastavy a az nasledne ked je v krizovatke kazdy vodic oboznameny ze prechadza taketo vozidlo a patricne si ho vsimol smie prejst krizovatkou ...
Pani policajti ruku na srdce kto zvas to tak robi ?
_________________
mám OPEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja Smile sak sa nechcem vytrepat... ako povedal moj kolega, sme jedina hladka musime tam dojst lebo potom kto tam pojde... rychlo ale bezpecne, sa nevytrepem teraz koli niekomu co sa uz vytrepal, aj tak mu nepomozem Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 8:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no fasa, kus som to poplietol Embarassed jednalo sa tam konkrétne o otázku s benzínkou Very Happy že či aj bez majákov majú prednosť. neviem presné znenie otázky, neviem nájsť CDčko.

ináč, buky, keby som ja mal ísť vrátiť vodičák, tak pol popradu nejazdí tiež Cool
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Respo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.08.2009
Príspevky: 1073
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 8:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
no fasa, kus som to poplietol Embarassed jednalo sa tam konkrétne o otázku s benzínkou Very Happy že či aj bez majákov majú prednosť. neviem presné znenie otázky, neviem nájsť CDčko.

ináč, buky, keby som ja mal ísť vrátiť vodičák, tak pol popradu nejazdí tiež Cool


pri benzike mam taky dojem ze bez signalizacneho zariadenia ma prednost ale nejsom 100% nezazil som a ani som to este nepocul ze by niekto zazil Very Happy
_________________
mám OPEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 8:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
no fasa, kus som to poplietol Embarassed jednalo sa tam konkrétne o otázku s benzínkou Very Happy že či aj bez majákov majú prednosť. neviem presné znenie otázky, neviem nájsť CDčko.

ináč, buky, keby som ja mal ísť vrátiť vodičák, tak pol popradu nejazdí tiež Cool
v poho, kazdy raz spravime preklep, brept, atd ...
zas si to nesmies az tak pripustat... ber s rezervou.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 8:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Respo Napísal:
f_fabregas4 Napísal:
no fasa, kus som to poplietol Embarassed jednalo sa tam konkrétne o otázku s benzínkou Very Happy že či aj bez majákov majú prednosť. neviem presné znenie otázky, neviem nájsť CDčko.

ináč, buky, keby som ja mal ísť vrátiť vodičák, tak pol popradu nejazdí tiež Cool


pri benzike mam taky dojem ze bez signalizacneho zariadenia ma prednost ale nejsom 100% nezazil som a ani som to este nepocul ze by niekto zazil Very Happy
kedy potom chodia tankovat, ze? Smile
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 2:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:
iurko pre policajta ziadny kedze on sam si to opravit nemusi (v podstate ani nemoze lebo ziarovky nahradne v aute nema a ked kupy tak mu to nikto nepreplati), na to mame opravovne, tak ako vy servis... za dalsie kazde auto ma prideleneho policajta ktory sa o neho ma starat, ale to neznamena ze na tom aute jazdi len on, moze sa stat ze za tyzden sa na to auto nedostane a ostatni s tym autom nic robit nebudu sak to nie je ich Smile klasika ako vsade Smile

ok, beriem to. ovsem su tu ALE:
0. policajt potom asi nie je vodic v zmysle zakonov
1. nemal by s tym autom jazdit
2. a preco by si nekupil za vlastne ? vsak ide aj o jeho a inych bezpecnost. alebo to nie je obcan SR ?
3. zodpovednost nadriadenych, ze dovolia pouzitie vozidla ... nebudem ten paragraf hladat

mysiaq Napísal:

respo hmmmm to je tvoj pohlad na vec a taky ma vela ludi a ja ti ho neberiem lebo vela krat to tak vyzera a je aj vela policajtom ktori to zneuzivaju ale nie vzdy je to tak a moze sa ti to vypomstit a potom budes nadavat este viac Smile


inak s policajtmi nemam zle skusenosti, v bratislave ich asi plati talianska mafia, co je zaruka aj dobrych moresov aj poriadku na pracovisku Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 8:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

iurko to je na dlhu debatu, v niecom mas pravdu, ale nechame to tak lebo to aj tak nezmenime Smile inak dost casto ani nevedia o tom ze maju vypalenu ziarovku, myslia si ze im preblikavaju kamarati... a tak vies policajti Rolling Eyes
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 11:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:
... a tak vies policajti Rolling Eyes


Niečo ako "blondínky" v uniformách? Pretože niektorí mi tak pripadajú Rolling Eyes

BTW. nič proti blondínkam, skôr narážam na fámy o nich Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ethan
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.03.2011
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Máj 10, 2011 4:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam tiez otazku, i ked sme sa to ucili, pokial si spravne pamatam, ak je viacprudova cesta v meste (nie dialnica, ani rychlostna cesta), tak je jedno ci idem v pravom, alebo lavom pruhu, alebo nie?

pretoze casto sa mi stava, ze dost vela ludi "agresivne" obieha, ak ho "blokujem" v lavom pruhu.

Ak je mesto + dialnica + kolony, tak tiez viem ze je jedno kde idem, no lenze definicia kolony, to je celkom relativne..

Raz sa mi stalo napriklad, ze idem po tej dvojprudovke v karlovke a idem 40kmh gps, kde je limit 40kmh, 10m pred a za mnou auta v pravom, a ja za 200-300metrov idem do lava, cize nebudem robit chaos a zaradit sa z laveho do praveho a naopak za par stoviek metrov, pretoze by som tak premavku spomalil daleko viac, kazdopadne som isiel na max 40kmh, cize ...
jedno take cervene auto, nevsimol somsi viac, ma obehlo z lava, to by bolo fajn, zatial o tom ani neviem, no a ked sme presli cez semafor, zostali sme na ceste len my dvaja (200m pred/za nikto iny) a ten zacal spomalovat, ani som si to nevsimol, kedze som isiel kludne a prisposoboval som mu rychlost, odstup cca 10metrov, avsak ak uz isiel 20kmh, tak ja ze co sa deje? tak dam smerovky doprava, idem do ineho pruhu a zrychlujem (za 150m chcem zabocit dolava) a on ide vedla mna, zrychluje tiez. az potom mi to doslo, ze aha provokater.. tak som spomalil a on tiez, no a takto chvilku.. zaujimave ze sme boli stale len dvaja na ceste.. tak som si povedal ze no dobre, pohrajme sa trosku.. tlacil som sa mu na kufor (asi meter?) a on potom celkom drsne zabrdil, ci naplne to neviem, no ale ja som musel naplne a potom zrychlil a utiekol...
no kedze som nemal cas sa s nim pretahovat kto z koho, tak som zabocil dolava a isiel svojou cestou.

len skoda ze som nemal so sebou kameru Smile

cize otazka znie, zalezi na tom v ktorom pruhu jazdim v meste, ak NIE SU kolony na ceste?

sam sebe by som odpovedal nie, ale chcem mat istotu, a nechce sa mi to hladat vo vyhlaskach Smile Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Máj 10, 2011 4:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozes ist v hocijakom pruhu ale nemozes bezdovodne obmedzovat rychlejsie iduce auto. to by si sa (asi) mal preradit doprava.
za toho ti pokutu nikto neda, tak ta to nemusi zaujimat

v buducnosti ti odporucam toto riesenie - ked je agresivny a je za tebou, tak daj prednost chodcom na prechode.
on do teba nabura, ty si musis zabezpecit svedkov, ze si zastal na prechode.
prechodov aj chodcov je v Karlovke dost, ty si kupis novsie auto a on bude mat pokutu aj vlastnu skodu aj poucenie do buducnosti

v tej situacii ked je uz on pred tebou a vy saskujete ako mali chlapci a ty do neho naburas tak vinu a skodu budes mat ty
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Ut Máj 10, 2011 4:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ako napisal iurai....

V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými
pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere
jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek
jazdný pruh

Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých
jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu
vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je
povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa
ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie,
otáčanie alebo predchádzanie.

myslim ze k tomu netreba komentar, je to celkom zrozumitelne napisane Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group