Opelclub Fórum
ventilator chladenia

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 8:41 am    Predmet: ventilator chladenia Odpovedať s citátom

takato vec sa mi stala,zasekol,zalepil,zpiekol sa mi čidlo na spuštanie vnutorneho ventilatoru na chladiči,vytlklo mi to uplne bateriu,lebo ten ventilator išiel stale. odpoojil som ho. teraz ked sa mi zohreje voda nad 95 stupnou tak sa mi zopne na vychladenie klimovy vonkajši chladič.teraz otazka:začalo blbnut v elektrike,alebo to je ako ochrana že ked odide vnutorny chladič tak ho nahradi vonkajši?
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 8:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Len nedávno tu na túto tému bežala siahodlhá debata, myslím, že aj ty si sa jej zúčastnil. Wink
Mám dojem, že u oplov je to s tými ventilátormi tak trochu záhada. Inak to napríklad spína v dízloch, inak v benzínoch a nedivil by som sa, keby to bolo rozdielne aj u jednotlivých modelov. V tvojom prípade možno spínajú obidva a možno aj stupňovito. Myslím, že to máš vporiadku.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil doteraz ked sa zohrial motor,zopol sa vnutorny ventilator vychladil vodu a vypol vonkajši sa nehybal. ked som zapol klimu zapol sa vonkajši ventilator a vnutorny sa nehybal. teraz ked je vnutorny odpojeny koli tomu čidlu (lež ho zoženiem) vychladzuje chladič vonkajši ventilator čo nikdy nerobil. preto som chcel vediet či je to chyba alebo nudzovi režim.
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jakub-ko
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

cidlo jednoducho vymen za nove ale asi bude problem v relatku asi ostalo zlepene vymen ho a bude zo ok skus este kuskom drotu spojit kontakty na koncovke na cidlo mal by sa ti spustit vent ak nie tak plati to prve Very Happy
Návrat hore
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mne je jasne že je to čidlo aj viem ktore ale ešte ho nemam kupene a zaujima ma čo sa deje z mojim autom ked je niekde chyba.lebo ine auta su take že odide ti ventilator auto sa ti prehreje praske ti hlava a si vybaveny. kdešto u omegi zistujem že ak to tak ma byt a nieje to skrat ta adam nato myslel a urobil to tak že dočasne ti chladič bude chladit klimatizacia.
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

harry.dj Napísal:
macil doteraz ked sa zohrial motor,zopol sa vnutorny ventilator vychladil vodu a vypol vonkajši sa nehybal. ked som zapol klimu zapol sa vonkajši ventilator a vnutorny sa nehybal. teraz ked je vnutorny odpojeny koli tomu čidlu (lež ho zoženiem) vychladzuje chladič vonkajši ventilator čo nikdy nerobil. preto som chcel vediet či je to chyba alebo nudzovi režim.

Tak neviem, ale myslím, že spínanie ventilátorov ide mimo RJ, takže to zopnutie toho prvého pri nefunkčnosti toho druhého asi nemá na svedomí ona.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak neviem. Confused Rolling Eyes
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte možno ak máš autoklímu, tak tá má vlastnú RJ a možno to bude nejako prepojené s chladením, ale to už špekulujem. Ja mám manuál.
Ale záver je ten, že môžeš byť rád, že je to tak ako to je. Teraz už len odstrániť tú poruchu. Smile
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 14, 2006 9:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

prave ja mam manualnu klimu. teši ma že to takto funguje,ved v BA v zapche by som skončil bez chladenia velmi richlo a toto je take riešenie na nezaplatenie.len ma zaujimalo či to nieje niekde skrat že odišlo to čidlo a pokašlalo sa tam aj niečo viac,alebo to je v poradku
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 12:15 pm    Predmet: chladenie Odpovedať s citátom

musím ťa sklamať,v 99% prípadov ti odíde aj to druhé čidlo a potom ti buď idú stále ventilátory/až do vybitia baterky/alebo nejdú vôbec,alebo nezapne klíma a ventilátor stále ide buď jeden alebo druhý.Tento rok som s tým maturoval asi mesiac-najprv som vymenil to horné čidlo a žiadna zmena nakoniec som dal aj to dolné z benetu-potom zasa nešla klíma.Tak som objednal to dolné orig-klíma zasa išla ale medzitým sa odpálilo to nové horné.Tak som dal aj to horné orig a pokoj.Daj pozor na teplotu spínania /vyrazená na čidle/-sú rôzne typy.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Sep 17, 2006 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kolko stali tie čidla?
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group