Opelclub Fórum
Corsa 1,5D - problem s vybijanim baterie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
solide
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.10.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 12:16 pm    Predmet: Corsa 1,5D - problem s vybijanim baterie Odpovedať s citátom

Ahoj chcel by som velmi pekne poprosit o radu. Manzelka ma Opel Corsu 1,5 D City, r.v. 1997, auto ma malo km, 65tis a manzelka ho pouziva vylucne na jazdenie v meste . Auticko slape bezproblemov az na jednu vec. Odvtedy ako som ho kupil v roku 1999 poskodene narazom do zadnej casti sa mi prejavuje zavada a to v nepravidelnych intervaloch, asi tak 2x do roka sa mi uplne vybije bateria a to tak, ze manzelka nastaruje bezproblemov, ide nakupit do obchodaku a ako opat nasadne do auta je uplne vybita bateria, t.j. po otoceni kluca sa nic nedeje, inokedy niekam v meste ide, potom odstavi auto a na druhy den uz nenastartuje, bateria je uplne vybita. Mal som auto viac raz v Opli servise kde mi vymenili 2x tzv diodovy mostik zial chyba sa stale sporadicky opakuje. Taktiez som mal auto u sukromneho elektrikara ten tvrdi ze vybijanie moze sposobovat autoradio, to je vsak originalne, tovarenske a vypina sa poctivo po vypnuti motora. Najprv som myslel ze to je bateriou, ze uz nedrzi energiu, tak som kupil novu, chyba sa vsak opakuje opat, ako keby nieco vybijalo bateriu. V aute mam kvoli tej chybe nainstalovany na palubovke taky multifunkcny merac, ktory ma v sebe aj voltmeter a podla napatia vidim kedy mam bateriu vybrat a dobit. Neporadi niekto co s tym, ako odsledovat co tu chybu sposobuje, popripade nema niekto podobne skusenosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 12:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A meral si aký je odber v kľude?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
solide
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.10.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 1:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zial nie som az taky technicky zdatny, meraci pristroj sice mam, ale neviem ako ho mam prepnut aby sa merali ampere. Viem ze ked je bez nastartovaneho motoru napatie nad 12V tak je dobre, pod, treba nabijat baterku. V rozmedzi 13-14V , ked je motor nastartovany je optimal -Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som povedal, ze by to mohla byt kombinacia zvysenej kludovej spotreby, a nedobijanej baterie - z dovodu castej jazdy v meste alebo nedostatocneho nabijacieho napatia

napatie pri beziacom motore v palubnej sieto by nemalo byt mensie nez 14 V

autoradio sa vypne vytiahnutim klucika ? alebo ho vypinate tlacitkom ?

napatie plne nabitej baterie bez zataze (odpojene svorky aspon polhodinu) ma byt cca 12,7 V. vybita tak 12,3 V
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
solide
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.10.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Okt 28, 2008 2:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Radio sa da vypnut aj zatlacenim hlasoveho tlacitka aj vypnutim klucika, ja ho vzdy pre istotu vypinam aj zatlacenim hlasoveho tlacitka. Ak mam zapnuty motor tak voltmeter ukazuje stav napatie v rozmedzi 13-14V, skor sa hodnota blizi k tym 14V, ale tu hodnotu nedosahuje nikdy. Zda sa mi vsak divne ze by pocas casu straveneho v servise pri oprave, alebo u elektrikara neprisli na to ze ma auto male, nabijacie napatie z alternatora.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kubo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.03.2008
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ut Nov 04, 2008 12:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak pri nastartovanom motore ti voltmeter ukazuje 14V tak mas dobijanie v poriadku ja by som to skor typoval na nejaky predraty kabel ktori preraza na kostru alebo na starter, ked v nom mas vadne uhliky tak ten ti moze prerazat na kostru, a bateriu mas dobru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
solide
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.10.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Nov 04, 2008 12:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Baterka je zanovna. Keby boli vydrate uhliky to by startovalo auto v poriadku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kubo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.03.2008
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ut Nov 04, 2008 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keby boli len tie uhliky tak auto by ti startovalo v poriadku lebo inak cela konstrukcia startera by bola ok len by ti to prerazalo alebo ten uhlikovy prach to moze robit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group