Opelclub Fórum
orosovanie svetiel

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
epotrax
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 28.05.2008
Príspevky: 74
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Ne Sep 21, 2008 7:58 pm    Predmet: orosovanie svetiel Odpovedať s citátom

poradi mi niekto, mam opel astra G, 99r. v, a velmi sa mi z vnutra zarosuju predné svetlá, dá sa s tym niečo robit? dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasan21
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.08.2008
Príspevky: 129
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Po Sep 22, 2008 1:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som to vyriesil na starom aute tak ze som vybral cele svetlo zapol fen na vlasy a fukal dnu...no pozor na teplotu radsej daj fukat studeny vzduch ako teplym natopis plast....
staci aj klasicky kompresor na pumpe Smile
a potom si vystrihni z gumy nove tesnenie lebo pravdepodobne tam ti netesni.
_________________
OPEL FRONTERA 2.2DTi 16V RS SPORT 3dv., 10/2000
DAEWOO NEXIA 1.5 16V 66Kw 5dv., 11/1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
epotrax
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 28.05.2008
Príspevky: 74
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Po Sep 22, 2008 9:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ok, dakujem, myslel som na to, ale myslis to tesnenie co je okolo celeho svetla?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasan21
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.08.2008
Príspevky: 129
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Po Sep 22, 2008 5:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

musis zistit kde sa dostala voda...tam to utesnit povodne som tam dal lepidlo ale to zozltlo a vyzeralo strasne...oskrabal som ocistil a dal silikon taky priesvitny a pohodka Smile
_________________
OPEL FRONTERA 2.2DTi 16V RS SPORT 3dv., 10/2000
DAEWOO NEXIA 1.5 16V 66Kw 5dv., 11/1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Sep 22, 2008 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skontroluj si nasadenie gumených mažiet okolo pätíc žiaroviek. Ak to nepomôže tak skús svetla vymontovať, dať dole gumené tesnenie ktoré je po obvode spoja predného číreho a zadného čierneho plastu, spoj očisti od prachu, pretri silikónom, nahoď späť tesniacu gumu a osaď na auto. Mne to čiastočne pomohlo.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
epotrax
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 28.05.2008
Príspevky: 74
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Pi Sep 26, 2008 9:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

svetlo je cele orosene, komlet predne, vyfukal som ho fénom na vlasy a o hodinku sa znova orsilo, chcel som ho dat komplet dole ale neviem ako, vytocil som z predu 2 sruby ale ono stale drzi, ale jeden kamarat mi vravel ze ho nedam dole, kym nezmontujem naraznik, alebo blatnik, je to pravda, poradte prosiiim, a ten silikon mam dat pod cierne tesnenie na spoj svetla? dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Sep 26, 2008 9:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim si, ze take svetlo by malo mat aj taky otvor ci hadicku na vetranie, aby sa para odparila. aspon na vectre b je to tak
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So Sep 27, 2008 7:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Musíš zhodiť aj predný nárazník, nie je to nič zložité. Skrutky sú na každej strane pri kolesách, a päť nitov pred chladičom (dva z vrchu a tri zo spodku). Dá sa to urobiť aj bez demontáže spodných nitov (nárazník odtiahneš http://www.astra-g.cz/view.php?nazevclanku=demontaz-predniho-narazniku-a-svetel&cisloclanku=2008080001 ). Pri úplnej demontáži nezabudni odpojiť konektor od hmloviek a čidla vonkajšej teploty.
Zovňajšok svetla je zložený z dvoch častí, Prednej čírej a zadnej čiernej. Tieto časti sú spolu zlepené. Po obvode tohto spoja je nasadená čierna tesniaca guma. Tú zhoď dole, spoj - špáru očisti od prachu a mastnoty a dookola ju vyplň silikónom. Po jeho uschnutí daj späť gumené tesnenie a svetlo namontuj.
Aj tieto svetlá majú odvzdušňovaciu hadičku, pri osadenom svetle smeruje ku chladiču. Skús ju prefúknuť či je priechodzia. Neviem či sa bude dať niečím prepchať, pretože tam bude pravdepodobne systém labyrintov.
Inak jasom mal na problémovom svetle vodu aj v motorčeku nastavovania sklonu, bol plný vody a vnútro bolo celé skorodované.
U prvých Astier spôsobuje problém rosenia to, že na prednú priesvitnú časť svetla tlačí predná kapota. Neskôr došlo k úprave veľkosti svetiel, prípadne sa zväčšovala vôľa uzavretia kapoty.
Keď budeš mať to svetlo vonku, tak nezabudni skontrolovať správne nasadenie gumených manžiet okolo pätíc žiaroviek.
A po osadení svetla si ho nezabudni dať nastaviť.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group