Opelclub Fórum
Aku hudbu???nepocut subwoofer
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 11:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som dospel k názoru, že pokiaľ sa to nepokazí, tak tam ostane to čo tam je ... hrá to neskutočne super Wink ... a je to origo Opel Very Happy
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 10:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež som bol toho názoru že sériovka hrá veľmi dobre,a aj hrala vlastne celkom fajn ale po prerábke je to zo zase niečo úplne iné,rozdiel ako medzi Bratislavov a New Yorkom Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 11:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
frenkyto, nechceš ísť k ušnému? Laughing kamarát s tým robí, DJuje a už je hluchý ako peň Very Happy do auta si máš ísť zašoférovať a odviesť sa kam potrebuješ, nie že by si sa posúval zvukom. toto mi už pripadá moc. vzdialený sused mal nejakú dosť veľkú "kocku" osadenú v kufri a my cca 500m vdušnou čiarou vzdialení od neho sme vedeli, že sa niekam chystá a sadol do auta. ja osobne mám tiež rád dobrý "tlkot" a hlučnú hudbu, ale na šoferovanie my stačí to čo tam máme teraz
jaj neviem ale ja som byvaly dj:-))a v kapele mam odohrate nejakych 10 rokov to je tvoj nazor doteraz som neohluchol kedze autohifi predavam viem aj posudit ked predas 100 ludom hudbu do auta a kazdy ti povie nech to talci cm lepsie tak tu si odpovedz sam:-))v aute pocuvat potichu a kavlitne to sa moc neda lebo ked idem mestom a mam okno dole tak ta kavalita je zrazu prec...a mesto zrazu vsetko pohlti...ja pocuvam potichu v zime ale v jari prichadza ten sprvany cas zmenit to...a ked sme uz pri tom neviem ci auto je ten najlepsia volba kde pocuvat kavalitne ale je to ta najlespia volba kde pocuvbat nahlas:-)))mne sedi tunig a k tuningu patri ricanie skla ...Smile))kede tebe staci mne nie v podstate hlavne je ze sma spokojni:-))teraz nemam nic ale uz sa na tom pracuje ja chodim na dld vies nemam rad ak basaky horia:-)))v podstate ak si spokojny tak nic lepsie si nemozes zelat ja spokojny nie som Smile) ved pokecame mozno aj osbne niekdy na zrazze niekde zatial prajem vela uspechov..v oblasti hudby
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 8:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Seriova muzika v oploch nehra az tak zle, ale... Len dovtedy kym tam nie je namontovana seriozna muzika... Mam kamosa , ktory si to preskakal na vlastnej kozi a tiez tvrdil ze jemu to staci... Teraz tam ma 5. radio a 4. repraky. Unho doma to tiez bola riadna "story" . Najprv mal plastovu "vezicku" a ked som mu vyberal prvy receiver tak jeho prva otazka bola "Bude to hrat ozaj lepsie ?" Teraz sa uz nad tym iba usmieva. Preto ak sa chcete poucit z jeho pribehu , chodte si vypocut dobru muziku v aute a dajte si poradit. Je to rychlejsie a hlavne lacnejsie... Len si najdite cloveka , ktory vas vypocuje a dobre vam poradi a hlavne vie co robi a hovori... Preto sa v duchu znova a znova usmejem ked pocujem vetu "Mne to staci". Prajem vam, aby ste rychlo dosiahli "level" ked uz budete spokojni. (Len si potom dajte pozor , aby ste si nesadli do auta kde to hra lepsie Very Happy Very Happy Very Happy ) Prajem dobry zvuk...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

coli84 Napísal:
tiež som bol toho názoru že sériovka hrá veľmi dobre,a aj hrala vlastne celkom fajn ale po prerábke je to zo zase niečo úplne iné,rozdiel ako medzi Bratislavov a New Yorkom Wink
Coli New York je lepsi ako Bratislava ale bordel:-)) dobre si vybral porovnanie?Smile)Ako inac ?Seriovky to nie to uz aj na mna vela by bolo Confused-))Coli ma pravdu aj marwi kazde auto hra dobre pokial nesadneme do auta ktore hra lepsie:-))..No co coli nemenis nic v aute?
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pozri, pojdem sa pozrieť na to, keď prestane tak šaleno fúkať. očakávam žiadne závratné čísla ani vlastnosti, no keď si to napojím na mobil a nastavím, tak to hrá solídne a ja som velice ale velice spokojný. ak do toho sadá niekto iný z rodiny, vždy si upravujú bassy, lebo im stačí úplne niečo také, aby to len hralo. ja som náročný poslucháč, ale nejaký náhradný pohon mi netreba Very Happy takže je to vec vkusu. šak možeme podebatiť dakedy osobne. no už vopred upozorňujem, že nie som profesional v oblasti ozvučovania. stačí mi, keď sadnem do Hčka, kde to hraje oveľa slabšie ako v Jčku. čiže už tam je rozdiel. a na to, aby som bol spokojný s hudbou v aute mi vážne stačí to čo máme v novej astre. aj keď niečomu lepšiemu nikdy nehovorím NIE Cool
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Po Feb 07, 2011 8:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keď vezmem do úvahy ako mi hralo Gčko so sériovkou tak verím tomu že už Jéčku to musí byť zase o moc lepšie,tak už nejakýmy komponentami v cene okolo 100€ asi veľa vody nenamúti nikto no sériové komponenty plus precízne vytlmenie a uzatvorenie to už bude zase o niečom inom,takže fabregas ak by si sa chcel posunúť kúsok dalej a rozoberieš dvere tak tam rovno nalep trochu asfaltových plátov a budeš milo prekvapený,potom výmena komponentov,nejaký zosík,woofer a si v kolotoči s ktorého už asi nevystúpiš Laughing ale ja sa na ňom vozím rád Smile
no frenky,na pláne by aj bola reprokáblov,to spravím určite na jar,možno výmena Temp za Hybrid Ovatoion,ak zoženiem ešte jeden taký zosík ako mám tak to pôjde do aktívu,a meniť budem aj rádio,len si nato potrebujem nájsť čas Smile ty frenky čo chystáš na sezónu 2011?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkyto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.09.2009
Príspevky: 235
Bydlisko: Svidnik

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 2:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

coli84 Napísal:
keď vezmem do úvahy ako mi hralo Gčko so sériovkou tak verím tomu že už Jéčku to musí byť zase o moc lepšie,tak už nejakýmy komponentami v cene okolo 100€ asi veľa vody nenamúti nikto no sériové komponenty plus precízne vytlmenie a uzatvorenie to už bude zase o niečom inom,takže fabregas ak by si sa chcel posunúť kúsok dalej a rozoberieš dvere tak tam rovno nalep trochu asfaltových plátov a budeš milo prekvapený,potom výmena komponentov,nejaký zosík,woofer a si v kolotoči s ktorého už asi nevystúpiš Laughing ale ja sa na ňom vozím rád Smile
no frenky,na pláne by aj bola reprokáblov,to spravím určite na jar,možno výmena Temp za Hybrid Ovatoion,ak zoženiem ešte jeden taký zosík ako mám tak to pôjde do aktívu,a meniť budem aj rádio,len si nato potrebujem nájsť čas Smile ty frenky čo chystáš na sezónu 2011?
Coli ja ani nic v podstate si ani moc dovolit nemozem lebo auto stare a podla toho aky mam alterantor a baterku tak ej to co mam maximum takze ako sa poznam nalozim co je a ide sa v podstate obcas skusim nejake nove subwoofre ako kazde leto..mne uz sa ani nechce pravdu povediac nic moc menit uvidime vies ja skor na tlaky a tam mi vyhovuje to co mam ...nejako malo casu na vsetko ostava a nejako uz slovensku nie je do tancovania:-)))Pokecame uvidiem ved bude zraza tak mozme stretnut pokecat....
_________________
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
semir89
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.12.2010
Príspevky: 336
Bydlisko: Sedliska Vranov

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno ste ma tak dobre nepochopili,pocut pocujem ten bassak v kufri,ale ked zapnem aj repro vo dverach akoby som ho tam nemal, viem co to znamena RMS....nie spicka,ako tu neiktory bavia zo seba machrov....ked sklopim tie sedadla,je to ine,,,,,ale co mam teraz jazdit so sklopenymi sedadlami v zadu???tak to rovno si mozem urobit zastavbu v zadu,mne len slo oto, nejaky dobry woofer + zosik poradit ci ma niekto v sedane tu nieco podobne,tie vo dverach robia neskutocny bordel,a ten basak pocut len v zadu z vonku...kamarat mi vravel ze mi jeho subwoofer roztrepe kufor...a ked sme ho tam dali az sam sa cudoval....

kabelaz mam Kabel PLUSOVÝ 6,1 metrov, (10mm)2
Kabel MASA 1,2 metr, (8mm)2
Kabel CINCH s OVLÁDÁNÍM 6,1 metrov
REPRODUKOTORVÝ kabel tieneny 5,5 m, tloušťka 4x4mm2
Kryt pojistky
Pojistka 80A
_________________
Vectra B1.8 16v GL 97.r (automaticka klima, 16 ALU, korozia minimalna) Very Happy Very Happy Very Happy

Vectra B 1.8 16v 85kw 97r. -ex Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: Pi Feb 11, 2011 9:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem ti poradit , ale bez toho aby som poznal, ake tam mas komponenty , to nejde. Subak nema byt pocut von , ak je to tak, tak nemas kufor vytlmeny. Najjednoduchsia rada aku ti mozem dat, je skusit sklopit zadnu laktovu opierku a otvorit otvor na prevazanie dlhych veci a subwoofer otocit tak , aby hral do toho otvoru. Lepsie by som mohol poradit ak budem mat viac informacii...
P.S. : Mozem ti pomoct aj realne , pracujem vo VT, mozme sa stretnut...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 8:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

v sedanoch je trošku problém dostať basy do kabíny,zadné sedadlá sú totiž dosť veľká prekážka a aj zadné plato pod oknom je v sedanoch tiež dosť hrubé,pohltí to veľa hluku preto je jedno z riešení to čo tu spomína marwi,teda cez lakťovú opierku,niekde som mal aj pofotené ako by to malo vyzerať,alebo druhé,sub opsadiť pod okno,tam sa ti ale zmestí max 8",alebo ako tu bolo mnoho krát spomenuté,sklopiť sedačku,ale takto by som ani ja nejazdil,existujú aj iné iešenia ale to by si musel predať to čo máš a pozerať sa po nových veciach,no bolo by dobre poznať zvyšok tvojej zostavy,vlastne celú,možťno sa príde hneď na to kde je chyba no popozeraj sa do kufra a tak a sám zbadáš čo všetko bráni basom preniknúť do kabíny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
semir89
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.12.2010
Príspevky: 336
Bydlisko: Sedliska Vranov

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 1:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

laktovvu opierku som dal dole,subwoofer predal som dnes,kupujem nieco ovela vykonnejsie,aspon dufam....
chcem uz zostavu poriadnu,subwoofer zosik...
radsej by som teraz investoval do dverí nejake poriadne repro za rozumnu cenu.

pre marwi ho


JVC Autoradio CD/MP3 KD-G333
Subwoofer podotykam...2xrepro po 100w vazi 18kg,,,,je to velke hovado


_________________
Vectra B1.8 16v GL 97.r (automaticka klima, 16 ALU, korozia minimalna) Very Happy Very Happy Very Happy

Vectra B 1.8 16v 85kw 97r. -ex Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 6:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takyto subik som zapajal do A6 co je tiez sedan a basy v kabine boli. Sice neboli tlaky na hrudnik , ze sa neda nadychnut , ale basy v kabine boli. 300 W RMS to ale nema ani nahodou... Ak chces poradit nieco vykonnejsie tak tusim na Bazosi predava chlapik z MI Audison SRx 2S co je zosik ktory realne zatlaci 600 W za 120 Ecok co je pomerne slusna cena na tuto znacku. K tomu subik ktory zvladne tento vykon a ma dobru citlivost (aspon 90 dB ) a budes vysmiaty aj v sedane. Kabelaz napajacia sa mi vidi trochu cudna a ja by som ju vymenil za cca 25 qmm minimalne , ak chces dat zosik aj na repro v dverach tak radsej viac... Pozor nekupit hlinikovu co je v sucasnosti v mode , ale urcite med. Da sa to poznat aj napr. podla vahy. Ak chces tlaky , tak urcite nekupuj aktivny subwoofer... Je toho vela co sa da urobit... Ak chces , posli mi cislo na mobil cez SS a mozme o tom porozpravat. Prajem stastny vyber novych komponentov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 8:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

správne rozhodnutie semir,najprv si postav kvalitný predok,investuj hlavne do tlmenia a uzatvorenia dverí,natiahni adekvátnu kabeláž,repro osaď cez MDF krúžok a sám zbadáš či ti bude potrebný sub,ja osobne mám tiež len predné dvere spravené a som veľmi spokojný,nad woofrom ani moc neuvažujem.....pozri si vlákno "zástavby autohifi" je tam pofotená nejaká robota,budeš múdrejší Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 9:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Coli , zalezi co sa pocuva , a na skusenostiach posluchaca a tiez na kvalite prednych reproduktorov a kvalite vytlmenia prednych dveri . Vacsina ludi da radsej subwoofer , lebo je to jednoduchsie a casto aj lacnejsie. Ak das slusny subwoofer a pomocou nastaveni frekvencnych aj casovych ho zladis s prednym repro , tak prinosom urcite je. Potom mozes predne repro odbremenit od nizkych frekvencii ktore bud nezahraju vobec , alebo s vacsim , alebo mensim skreslenim. A basy hraju nie z kufra ale spolu s prednymi reprakmi... Ja osobne som zastancom reprakov v prednych dverach a subwoofera v kufri. Repraky zadne nedoporucujem. Osobne ich mam odpojene (Boli vo vybave auta) .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
semir89
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.12.2010
Príspevky: 336
Bydlisko: Sedliska Vranov

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tento na obrazku nema.,..ved som pisal...200w
_________________
Vectra B1.8 16v GL 97.r (automaticka klima, 16 ALU, korozia minimalna) Very Happy Very Happy Very Happy

Vectra B 1.8 16v 85kw 97r. -ex Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coli84
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2010
Príspevky: 201
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 8:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

čo myslíš marwi koľko ľudí si kúpi rádio s časovkami?alebo pri výmene reprákov obetuje ešte dvacku navyše na nejaké tlmenie a MDF krúžok,a keď vidím niektoré "montáže" chce sa mi až plakať,reprokáble hrubšie ako napájanie zosíka,na batériovej svorke káblik len tak omotaný o šrób,taktiež aj mínusová vetva...určite vieš o čom hovorím
kombinácia predných a woofra je aj podľa mňa naj,no lepšia ne6 v kufri je to niekde v predu,ale sme tak trochu od témy a myslím si že toto je debatka na takých pár hodín Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 9:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne Coli. Rad to s tebou predebatujem. Verim ze sa podari osobne stretko casom... Semir ma asi inu predstavu o posluchu , ale podstatne je, aby bol so svojou muzikou spokojny on ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 9:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

semir89 má teraz iné problémy, myslím.
Rozvody, snímače...
Ale inak viem presne, o čom hovoríš coli84.
Niektoré inštalácie sú také zlé, že je otázkou času, kedy to celé zhorí, v horšom prípade aj s autom.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group