Opelclub Fórum
Športový filter
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Respo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.08.2009
Príspevky: 1073
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 4:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

od roku 2008 si 2 krat cistil ... filter ta stal 50€ plus cistiaca sada 15€ nejake to € za sprej na cistenie vahy vzduchu pripadne uplna vymena vahy vzduchu
SORRY ale papierovy filter stoji 5€ menis ho kazde 2 roky dovtedy staci povysavat nezasieras ziadnu vahu vzduchu nemusis sa serkat z impregnaciou ktora trva dost dlho a je to otrava iba koli 1 Kw ktory je sorry ale nerealny ( ked to bolo merane po dazdi tak je realny Smile )...
Co stoho plynie : absolutne nic si neusetril prave naopak , viacej ti to huci a na technickej nemusis prejst kvoly zvisenej hlucnosti takze UPLNA BLBOST nehovoriac o tom co pisal KAJO ...
.... Jedine co som na vlastne oci videl pokrok a bolo to merane pred nasadenim a po nasadeni na 1.4 16V astre g bol GREEN TWISTER vykon vzrastol mozno o 5koni a Nm tiez o nieco malo ale malo to blaho na chod motora ta krivka po nasadeni noveho filtru bola pravidelna ziadne velke skoky co vraj sposobilo : kratsie a hrubsie nasavanie studeneho vzduchu , a rotacia vzduchu ( cele to bolo sot cenovo narocne )

Popravde ked uz chces nieco dosiahnut tak za to das strasne prachy a pomer cena vykon 0bodov
Radsej natankuj 100oktanovy benzin Wink
alebo machruj iba ked je vonku po burke, na horach, v lese ... resp. vsade kde je vo vzduchu viac Ionov ako normalne Wink
_________________
mám OPEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marwi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.01.2009
Príspevky: 553

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 8:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Na horach by to asi neslo... Vo vyssej nadmorskej vyske je redsi vzduch a "atmosfericke" auta stracaju na vykone... Ale to len tak naokraj Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: So Feb 05, 2011 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Respo: no neviem ako ty ale ja by som menil vzduch filter pri kazdej vymene oleja cize kazdych 15tis km a to by som ho menil uz asi 7x a cena jedneho vzduch filtra je okolo 10€ (co je uz zlavnene) ziadnu cistiacu sadu som kupovat nemusel a technicky benzim mam zdara je cisteny iba tym + pred tym dobre vyfukany kompresorom a sprej na cistenie vahy vzduchu mam tiez zadara ale aj kebyho kupujem tak stoji nejake 4€ mozno aj menej..... merany vykon po nasadeni bol na brzde niekde by som mozno nasiel aj ten graf co mi vytlacili ale to by sa mi muselo chciet hladat.... hlucnost motora a STK no prosim nehnevaj sa ale takuto kravinu som este nepocul.... pokial ide o vymeny filtrov v mojom aute su pravidelne a pokial casto jazdim v prasnom prostredi tak vzduchovy cistim po 10tis a ti poviem je pekne spinavy...... je to moja skusenost kezdy nech si robi s autom ako uzna za vhodne ja sa on staram dost precizne(manzelka mi to aj vycita ) Laughing
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lukasopel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.05.2009
Príspevky: 317
Bydlisko: levoča

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 4:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

k tym filtrom:
poziadavky na papierovy su min.70% necistot o veľkosti min10um.
športovy J&R ma napr. 99% o veľkosti min.2.8 um. takze rozdiel tam je.
ja som si min. tyzden kupoval akurat tento: http://tuningshop.sk/1163153461/opel-astra-jr-air-filters.html

predavač mi vyslovene neodporučal čistit to benzinom.
_________________
Astra G-CC 1.6 16V X16XE (L- po novom Smile) SPORTIVE + LPG ELPIGAS http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR0323STT1iQR0323S30033R.ms=iP

Alfa Romeo 145 boxer LPG podtlak - *EX http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR011P1230iQR011P2Q1QS00.ms=iP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 5:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lukasopel Napísal:

predavač mi vyslovene neodporučal čistit to benzinom.


Samozrejme, že nie, veď je to bavlnený filter. Na jeho vyčistenie môžeš použiť napr. gél na pranie.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 7:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano pokial mas bavlneny tak pouzivaj iba pripravky na to urcene alebo lacnejsie ako pise macil su nahrady.... pokial ide ten moj tak tento cistit vylucne iba technickym benzinom a neiprecnovat pokial je uplne cisty tak ma najlepsie vlastnosti Wink
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group