Opelclub Fórum
Corsa 1.0 12V 1998 Dusenie motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kokodrilo171
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.08.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: SNV

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 8:36 pm    Predmet: Corsa 1.0 12V 1998 Dusenie motora Odpovedať s citátom

Zdravím,
Mam problém s ktorým si neviem rady.
Pri akcelerácií motora do vyšších otáčok auto prestane ťahať.Zasvieti oranžová kontrolka. Musím pedel uvolniť a po opätovnom zošlapnutí kontrolka zhasne a auto chvílu ťahá. Akonáhle ho opäť viac zošlapnem napríklad mierny kopec zase sa opakuje to isté. Pre ozrejmenie na 3 prevodovom stupni mi to začne robiť cca pri 7O km/h , Na 4 - ke cca 85km h. S autom musím jazdiť na nízkych otáčkach a iba veľmi jemne pridávať. Bol som na diagnostike a ukázalo že je chyba v Lambde. Kúpil som novú originál od Bosch ale žiadna zmena. Ak by vedel niekto poradiť budem vďačný. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Yahoo Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzduchový, palivový filter, prisávanie falošného vzduchu...
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jasan21
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.08.2008
Príspevky: 129
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 9:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno sa budete smiat ale sviecky alebo vaha vzduchu, filtre mas vymenene?
mne samotne sviecky ukludnili auto ale menil som aj kable lebo kolisali otacky pocas jazdy aj na volnobehu...samozrejme vsetko NGK- su najlepsie
_________________
OPEL FRONTERA 2.2DTi 16V RS SPORT 3dv., 10/2000
DAEWOO NEXIA 1.5 16V 66Kw 5dv., 11/1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 9:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by sme sa smiali?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kokodrilo171
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.08.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: SNV

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Filter, sviečky som menil.Palivový filter som este nemenil, skusim.Dá sa nejako otestovať či prisáva falošný vzduch ? Ja som rozmýšlal o vyčistení škrtiacej klapky popr. AGR . Cital som to tu už niekde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Yahoo Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 9:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže ti to robí len pri vyšších otáčkach, tak jedine vizuálnou kontrolou jednotlivých hadíc. Vyčistenie klapky a EGR nemôže uškodiť. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Aug 15, 2008 11:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vycisti klapku...mne to pomohlo..pripadne vahu, ale to by ti dusilo po vyradeni rychlosti...
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasan21
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.08.2008
Príspevky: 129
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: So Aug 16, 2008 12:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

palivovy filter...kedysi som daval este jeden priesvitny bezne ho kupit na benzinke za cca 80 korun taky priesvitny mal som ho koly viacerym veciam a jeden z nich bolo aj to ze som malpekne na ociach co sa mi nachadza v benzine...mnohy mi vraveli ze mi odijde pumpa no nic sa nestalo a dodnes krasne ide...
k teme: ta vaha vzduchu..no mas pravdu to by kolisala aj na volnobehu ale co ak?...
skus najprv palivovy filter a kable do sviecok....mne narobili paseku v motore som nevedel co mu je ci volnobeh alebo pocas jazdy lietali otacky o 1000 hore dole...nakoniec to boli kable...
_________________
OPEL FRONTERA 2.2DTi 16V RS SPORT 3dv., 10/2000
DAEWOO NEXIA 1.5 16V 66Kw 5dv., 11/1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
standape
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 14.02.2008
Príspevky: 822
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So Aug 16, 2008 7:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

na 100percent to bude vaha vzduchu.nachadza sa to madzi vzduchovym filtrom a skrtiacou klapkou.skus ju odpojit a chvilu jazdit tak.sice kontrolka bude svietit ale jazdit by to malo trocha lepsie.uz som tu cital mnoho takych prispevkou s dusenim a ze lambda,no nakoniec to bola vaha.ale...... Rolling Eyes
_________________
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kokodrilo171
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.08.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: SNV

PríspevokZaslal: Ne Aug 17, 2008 9:38 pm    Predmet: nič nové Odpovedať s citátom

Dnes som vyčistil EGR ventil a taktiež som skušal jazdiť s odpejonou váhou vzduchu,taktiež som skúšal odpojiť snímač teploty pre RJ. Bz úspechu. zaujímavé je že motor kým sa zohreje ide ako hodinky a potom ho dusí. Skúsim servis opel ale pred tým vymením palivový filter a kupím nejaký sprej na prečistenie klapky. Kde zoženiem taký sprej , čo to asi stojí ?
Neviete poradiť nejaého dobrého servisáka. Problem je že moja corsa je 3 válec so vstrekovaním myslím multec. Nie je uplne štandard..
Myslím že s tým treba mať viac skúsenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Yahoo Messenger
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Aug 17, 2008 11:07 pm    Predmet: Re: nič nové Odpovedať s citátom

kokodrilo171 Napísal:
Dnes som vyčistil EGR ventil a taktiež som skušal jazdiť s odpejonou váhou vzduchu,taktiež som skúšal odpojiť snímač teploty pre RJ. Bz úspechu. zaujímavé je že motor kým sa zohreje ide ako hodinky a potom ho dusí. Skúsim servis opel ale pred tým vymením palivový filter a kupím nejaký sprej na prečistenie klapky. Kde zoženiem taký sprej , čo to asi stojí ?
Neviete poradiť nejaého dobrého servisáka. Problem je že moja corsa je 3 válec so vstrekovaním myslím multec. Nie je uplne štandard..
Myslím že s tým treba mať viac skúsenosti.
normalne rozober klapku a vystriekaj ju cisticom na karburatori...stoji to cca okolo stovky..ten jediny dokaze odkarbonizovat povrch...mne to robiloto iste na tej mojej cooze...nastudeno fajn, a ked za zohriala.tak po vyradeni zacala dusit, a triast..a to siel cely interier vyskocit...ako sa vycistaila skrtiaca bolo to 100a 1...netriaslo..ale netahalo dobre....diagnsotika ukazalana vahu...vymenil som...sice za neoriginal ale novy..a boloto 200 a jedno...po case som sa vratil ku starej vahe..orig co som mal..vycistil som ju..a slape to ako hodinky..taha pekne, netrasie..a je to 1000 a jedno Smile...ale to uz poznate z ineho prispevku..ako som to cistil.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kokodrilo171
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.08.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: SNV

PríspevokZaslal: Št Aug 21, 2008 7:50 pm    Predmet: Vylúčenie váhy vzduchu Odpovedať s citátom

Zdravím,
Tak som došiel konečne k záveru. &&dtiahol som si opeltech 2 vyrobil prevodník a napichol som Auto. Ukázalo chuby 100 - skrat váha vzduchu. Odpojil som ju a auto ide vynikajúco. Chcem sa opýtať aký vplyv to bude mať ked bude váha odpojená ?
Musím zohnať novú a dovtedy nemám náhradu. nemôže sa niečo stať kým ju zohnám ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Yahoo Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group