Opelclub Fórum
Jazda - drift štýl
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pežot Napísal:
A mimoto, ako Ti policajt dokáže, že ten šmyk bol úmyselný? Very Happy Bol tam sneh, šmyklo sa auto, normálka Smile


ak pri takejto jazde bolo ohrozenie osob alebo majetku tak je to podla mna priestupok. sofer auta ma totizto zvysenu zodpovednost, kedze zlozil skusky atd ... to nie je ako ked male deti sa s niecim hraju

ak sa toto robi vedome, to vidim ako pritazujucu okolnost. ak sa to nepodari dokazat, tak nevadi - plati horeuvedene

a pre petuska - pochopil som to tak, ze to bola vedlajsia cesta so zaparkovanymi autami, nie parkovisko

k tomu ze postih mozny len ak sa nieco udialo - samozrejme sa udialo - auto dostalo smyk a hodiny v blizkosti zaparkovanych aut, v mieste kde sa dala predpokladat zvysena koncentracia ludi. teda tam, kde mala byt zvysena opatrnost
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 1:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vyskusajte si ten bocny smyk rucnou na lade, ze ako rychlo zadok uleti tak, ze to uz nijako predkom nechytite. to je nasobne horsia situacia, ako ked ten smyk nevyvolavate
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 1:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no bolo to parkovisko, na ktore ustila vedlajsia cesta - tak som to pochopil zas ja

iurai, s tym zvyskom dufam ze zartujes...pozri sa do vyhlasky ako je definovane obmedzenie a ohrozenie - ze ako si musi sofer pocinat aby ineho neobmedzil alebo neohrozil
prides na to ze je to hlupost - ze v tejto situacii nikoho neobmedzil ani neohrozil - a v konecnom dosledku sa to ani aplikovat neda, kedze tieto veci je potrebne dodrziavat v pripade ked ma davat jedno auto prednost duhemu

dalej ako som pisal, to ze sa MOHLO nieco stat u nas nie je trestne ani postihnutelne - o dokazovani ani nehovorim pretoze to je totalny nezmysel a stale plati prezumpcia neviny

to ze ty sa smyskas krizom krazom nie je postihnutelne az do momentu ked sa nieco stane - to mi jednoducho nevyhovoris
a tym ako to bolo popisane je uplne jasne ze sa nic nestalo a preto ani nemali policajti preco zasiahnut - samozrejme ako mohli ho zacat riesit za ine veci... ale za toto konkretne nie

este som nepocul o pokute za smyk... kedy to skoncilo iba pri smyku a nedoslo k ziadnym skodam alebo ujmam na zdravi
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 2:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

24petusko Napísal:
no bolo to parkovisko, na ktore ustila vedlajsia cesta - tak som to pochopil zas ja

iurai, s tym zvyskom dufam ze zartujes...pozri sa do vyhlasky ako je definovane obmedzenie a ohrozenie - ze ako si musi sofer pocinat aby ineho neobmedzil alebo neohrozil
prides na to ze je to hlupost - ze v tejto situacii nikoho neobmedzil ani neohrozil - a v konecnom dosledku sa to ani aplikovat neda, kedze tieto veci je potrebne dodrziavat v pripade ked ma davat jedno auto prednost duhemu


v tej vyhlaske je slovo ohrozenie pouzite aspon 50 krat, a je to tam pouzite preto, aby to pri vymenovanych manevroch a situaciach jasne pochopili aj tazko chapavi (teda niektori policajti a niektori vodici). mozno by si tu vyhlasku mal pozriet ty. Zákon 8/2009 Z.z.

- tiez to neznamena, ze v nevymenovanych pripadoch vodic ohrozovat moze. to pre tych, co by chceli nejake fantasticke vyklady vymyslat

Citácia:
dalej ako som pisal, to ze sa MOHLO nieco stat u nas nie je trestne ani postihnutelne - o dokazovani ani nehovorim pretoze to je totalny nezmysel a stale plati prezumpcia neviny
to ze ty sa smyskas krizom krazom nie je postihnutelne az do momentu ked sa nieco stane - to mi jednoducho nevyhovoris


toto je podnetna uvaha. ked budem vyhadzovat pokazenu pracku, bude lahsie ju hodit z okna na chodnik, nez nosit po schodoch

tu este pridam jeden odsek na dalsie uvahy

Citácia:
2) Účastník cestnej premávky je ďalej povinný

a) správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky, pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam


inak som vo vyhlaske nenasiel nic, co by prikazovalo vodicovi ist tak, aby auto udrzal na ceste.
alebo, co by zakazovalo ohrozit zrazit cloveka stojaceho na chodniku

pomoze mi s tym niekto ? Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 2:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ku prvemu odseku:
- moze byt spomenute aj sto krat, ale ked je raz zadefinovane nic to nemeni na tom, ze nikoho neohrozil
-poznas co nie je zakazane , to je povolene? a ze by potrestanie niecoho takeho nijak raz neobstalo...
pravna ( aj prakticka ) stranka veci je jasna a policajny zbor moze konat iba v medziach zakona, ktore mu to dovoluju

k druhemu useku:
- vyhadzovat veci z okna nesuvisi s premavkou, ale chapem ze si to dal ako priklad
- tu zas vidim, ze taketo veci nepovoluje vyhlaska o spolunazivani ktora zakazuje vyhadzovat veci z okna - cize toto by priestupok bol - ale hlavne je vyslovene zakazane taku cinnost robit ale v cestnom zakone driftovanie a smykanie sa zakazane nie je

a opakujem, pokial sa ocividne nic nestalo, policajti to nemaju ako ohodnotit - a on bol dostatocne ohladuplny, neohrozil ani neobmedzil bezpecnost a plynulost cestnej premavky

to ze s tym mas osobne problem, beriem - je to kazdeho vec a ja nikoho sudit nebudem pokial sa ocividne nieco nestalo
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 2:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to kolko krat to tam je spomenute som pouzil na dokumentaciu ako daleko mas k chapaniu tej vyhlasky.
svoj nazor mat mozes a ja ho uz nebudem dalej spochybnovat

ten odsek co som tam napisal, to musi dodrziavat. a ak nedodrziava, tak to je priestupok.
suhlasim, ze policajt radsej pusti blikacky a bude riesit az ked je nehoda
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no dokumentovat si nic nemusel, kedze ja tomu chapem - to ze si to ty nemyslis je tvoja vec

tu nie je dalej o com, jednoducho vec sa ma tak, ako pisem - nedoslo k nijakemu ohrozeniu/obmedzenie a to ani ked je to napisane 100 krat

to ze nieco je viackrat zdoraznovane, neznamena ze to automaticky pouzijes na vsetko - generalizovat to, je scestne

definicia je definicia a ta je jasna, aj keby si ju napisal 1000 krat, nebude to znamenat ze do nej bude spadat cokolvek co sa ti nepaci
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 3:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dalej uz nekomentujem
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 8:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží od danej situácie ... ale pokiaľ nedošlo k nehode, alebo jeho konanie neviedlo do situácie, kedy by nehoda mohla nastať tak nieje čo riešiť ...

Je pravda, že sú miesta, kde by sa malo jazdiť opatrne Wink

A mimoto každý má na to svoj názor Smile a každý má iný pohľad, takto by sme sa tu doťahovali mesiace Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bizzy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 1306
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 2:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

moja vectra a ja Laughing už aj s krídlom Razz parkujeme do garáže

http://www.youtube.com/watch?v=IArb9ml5op4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna si mal stastie ze si nechytil murik pravym bokom
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bizzy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 1306
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 2:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

24petusko Napísal:
podla mna si mal stastie ze si nechytil murik pravym bokom


zatial som este nikde sa nevydrbal, a dufam ze sa ani nevydrbem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 2:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no hej, vsak snad nie ale na tom videu to vyzera dost natesno
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bizzy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 1306
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 2:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

24petusko Napísal:
no hej, vsak snad nie ale na tom videu to vyzera dost natesno


skoda ze to segra nenatocila zvrchu z okna, tak to je vidiet troska naprd... napravo pol metra, nalavo pol metra miesta, presne do stredu som to dal... vsak mozno este niekedy natocim to len dnes segru napadli ze daj mobil a natocim ta Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 3:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

len bud hlavne opatrny aby sa nikomu nic nestalo
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group