Opelclub Fórum
Zimne pneumatiky

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Orsigo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2010
Príspevky: 5
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 12:20 pm    Predmet: Zimne pneumatiky Odpovedať s citátom

Dobry, mam otázočku :
nachádzam sa pred otázkou, či kúpiť, alebo nekúpiť zimne pneu Razz
Moja situácia je asi taká, že auto v zimnom obodobí surne nepotrebujem, ale zíde sa Wink a pokial by som vedel, že pneumatiky vydrzia dlhsie, tak by som ich kupil ak nie tak by som tuto zimu asi preckal bez auta a kupil neskor na buducu zimu.

No a teraz k tej otázke : Na nete som sa dočítal, že zimne pneu obsahuju urcitu latku, ktora vlastne zabezpecuje tie dobre vlastnosti zimnych voci letnym pneu, ale ze ta sa postupne vyparuje a po 3 rokoch bez ohladu ci na nich vela najazdim (moj pripad), "ztvrdnu" a stavaju sa z nich pneu z vlastnostami podobnými letným akurát iným vzorkom. Je v tom nieco pravdy ? To znamená, že aj keby som na nich malo, alebo vela jazdil, tak či tak je ich po 3 rokoch potrebné vymenit ?
Dikes za postrehy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 12:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, je to možné, že stvrdnú ... ale tak si myslím, že tie 4 roky by mali vydržať Confused
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 12:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedy treba prezuť pneumatiky?

Najväčšiu chybu robia šoféri , ktorý čakajú s prezutím na zimné pneumatiky , až pokiaľ nenapadne prvý sneh. 80% jazdenia v zimných podmienkach , prebieha na nezasneženom povrchu. Kritérium na prezutie pneumatík je teplota. A to konkrétne 7 stupňov Celzia. Pri tejto teplote zmes z ktorej je vyrobená letná pneumatika stvrdne a znižuje sa jej priľnavosť k vozovke. Investícia do kvalitných zimných pneumatík sa Vám rozhodne oplatí. Znižite tak riziko ohrozenia života Vaše aj Vašich blízkych.
Návrat hore
Orsigo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.10.2010
Príspevky: 5
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 1:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja viem, že prezuvat bolo už potrebne, ja na aute teraz nejazdim Wink ... skor som sa pytal na tu zivotnost zimnych pneu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 2:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

su ludia, co maju zimne pneu aj 7dmu sezonu, ked vela nejazdia...a stale su dobre....zalezi aj aku si kupis znacku.

Treba zvazit, ze ci investicia novych pneu (plus pripadne disky) na dajme tomu 4-5 sezon nevyjde drahsie ako vyuzit sporadicky sluzby taxi v zimnou obdobi pri potrebe sa obcasne presuvat Wink

Existuju aj bazare, alebo inzeraty, kde si dokazes aj za lacnejsi peniaz zaobstarat este slusne pneu.. na to obcasne jazdenie isto este vyhovujuce.. castokrat aj za 1/4 cenu ako by stala sada fungl novych.. a to je uz na zvazenie, ci si zaobstaram toto, a viem ze kedykolvek mozem autom vyrazit, alebo sa bat na letnych, co ak zasnezi (riziko smyku, ale zaroven aj pokuty) alebo platit za taxik.

Raz ked mam na auto, adekvatne k tomu musim mat aj na zimne/letne pneu.... to si treba uvedomit pri kupe auta.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 4:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to čo si písla o tej vyparujucej sa zmesi može byť pravda ale určite o nie je kriticka strata vlastnosti.skor sa jedna o marketingový ťah aby biznis nestagnoval.
v tvojom pripade by som iste zvažoval kupu jazdenych pneu za ovela priaznivejsi peniaz ako nove.
ja osobne som pred sezonou zistil že moje gumy majú DOT= r.v. 2000.az ma skoro vystrelo.ale teraz nemam € na nove a dezen je dostatocny na tuto pre nich poslednu sezonu. a jazdu prisposobujem tomu ake mam pneu.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Ut Dec 21, 2010 6:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamoš vždy pred zimou kúpi jazdené gumy ... odjazdí zimu, zahodí Very Happy
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group