Opelclub Fórum
Kontrolka ABS

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kvizak
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.03.2006
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St Aug 16, 2006 6:49 am    Predmet: Kontrolka ABS Odpovedať s citátom

Nazdar

Mal som problem s kontrolkou ABS, svietila a dokonca mi jeden cas prestal fungovat aj tachometer. Potom som vsetky kolessa prestriekal konkorom. Sem tam mi to este zablikalo ale ked prisiel tuhy mraz okolo 30°C pod nulou tak to prestalo robit. Az pred tyzdnom mi zase zacala blikat ale niekedy sa zapne, ked vypnem motor a naspat zapnem prestane. Skusal som zase vsetky kolesa prestriekat ale nepomaha to. Sem tam mi zacne aj sama od seba kmitat rucicka tachometra. Ale vsimol som si ze kontrolka mi zacne svietit len ked som sam, a vtedy nepomaha ani vypnutie a zapnutie motora. Ked mam auto nalozene (spolujazdec, vzadu dalsie osoby) kontrolka nesvieti. Moze to byt aj tlmicmi? Je problem rozobrat naboj a precistit ho cely komplet? Kde by som mohol najst nejaky navod? Su tam nejake veci na ktore si treba dat obvzlast pozor?
Diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kvizak
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.03.2006
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St Aug 16, 2006 6:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Astra G 2.0 DTL combi
_________________
Opel Astra G 2.0 DTL combi
9/1999
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Aug 16, 2006 9:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže byť buď zanesené sajrajtom ozubené koleso na náboji, ktorého otáčky snímač sleduje, alebo predraté, či prelomené vedenie k snímaču, alebo vadný samotný snímač. Malo by sa to týkať ľavého predného kolesa (bez záruky). Takže zhodiť koleso a poriadne to tam vyčistiť a premerať vedenie k snímaču.
Pre ilustráciu je na obrázku je snímač na Corse, ale na Astre by to malo byť podobne.

_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kvizak
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.03.2006
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St Aug 16, 2006 1:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ale co ja som mal dole koleso tak som videl trochu inak tie kable.
Mam tam nejaku nastrkovacku s kablami ktore som prestriekaval konkordom a pomahalo to. Nemal som to viac rozobrate a len sa bojim ked dam dole cely naboj aby som nenatrafil na nejaku malickost pre ktoru to potom nedokazem poskladat naspat
_________________
Opel Astra G 2.0 DTL combi
9/1999
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Aug 16, 2006 2:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A nečistil si náhodou konektor, na ktorý sú pripojené brzdové doštičky? Teda ak máš vo výbave kontrolu opotrebovania brzdových doštičiek.
K tomu ozubenému kolesu by si sa mal dostať bez toho, aby si dával dole náboj. Stačí koleso.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kvizak
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.03.2006
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št Aug 17, 2006 5:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

je tam len jeden konektor, takze to by mal byt pravdepodobne na ABS a tachometer spolu. Neviem o tom zeby som mal kontrolu opotrebenia dosticiek. Este jedna otazka. Moze to mat suvis aj s opotrebovanymi tlmicmi? Lebo ak idem sam kontrolka svieti, ak ideme viacery tak kontrolka nezasvieti.Dik
_________________
Opel Astra G 2.0 DTL combi
9/1999
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Aug 17, 2006 5:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvizak Napísal:
je tam len jeden konektor, takze to by mal byt pravdepodobne na ABS a tachometer spolu. Neviem o tom zeby som mal kontrolu opotrebenia dosticiek. Este jedna otazka. Moze to mat suvis aj s opotrebovanymi tlmicmi? Lebo ak idem sam kontrolka svieti, ak ideme viacery tak kontrolka nezasvieti.Dik

Priamo nie, ale tipoval by som to na poškodené vedenie vedenie.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group