Opelclub Fórum
ach
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

@Bruno

...nie, nemám na mysli Antiradar v pravom slova zmysle, teda rušičku radaru, ale pasívny radarový detektor, teda prijímač v Ka pásme.

Už 2 roky ho používam a musím povedať, že mi ubudlo mnoho stresu.
Nejde o to, že by som jazdil rýchlo, ale už mi nevadia tie zákernosti, čo robia policajti s meraním rýchlosti. Oni sa hrajú na schovávačku, ale ja o nich už dávno predtým viem a tak som v kľude. Predtým som bol v panike, vždy keď som zbadal auto v kríčku, za billboardom apod. Vznikali aj nebezpečné situácie, keď som v takejto chvíli brzdil ako šialený, lebo som si nebol istý, aká rýchlosť je na tom úseku.
Teraz mám čas jemne si pribrzdiť a porozmýšľať nad všetkým Smile
Preto by ma veľmi mrzelo, keby mi hlúpy zákon zakázal používať moje malé rádio.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a to ako funguje??? kedy ten radarovy detektor zisti ze sa na nejakom miesta meria?? az ked meraju priamo teba nie?? a to uz je neskoro... alebo ako to funguje?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...funguje to perfektne.
Približne 300 metrov predtým, než Ťa zmerajú (niekedy viac, niekedy trošku menej) Ti to začne pípať a povie Ti to po anglicky, o aký druh merania ide (Radar, Laser a pod.)
Ako sa približuješ k hliadke, frekvencia pípania sa zvyšuje. Na displeji vidíš frekvenciu v GHz a silu signálu.
Skrátka, máš presnú informáciu čo a ako a nemusíš sa báť.
Tento detektor je za posledných 15 rokov môjho jazdenia najlepšia investícia do auta, ktorú som spravil.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

kde sa to da kupit a cena?? Laughing Very Happy

musis to mat na prednom skle alebo kde?? nie su s tym problemi s policajtmi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri si:
http://www.antiradar.sk

Som dealer, takže Ti ešte môžem dať zľavu cca 1500 Sk.
Ja mám najlepšiu skúsenosť s BELTRONICS 965.

Polícia nemá oporu v zákone, len sa teraz bojím toho new cestného.
Ale Bel 965 má Stealth technológiu, tzn., že polícia Ti nezistí, že beží.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ale ho vidi na skle nie??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo...no ja som pouzil slengovy vyraz....v novom zakone , ktory je dnes na plane v NRSR na odsuhlasenie je dane, ze bude zakaz pouzivania tychto zariadeni aj aktivnych aj pasivnych.

Este jedna otazka - o beltronicu som pocul , ze je spica...sice sem tam "zblbne" pri mobilnom signale ale poradi si aj s laserovym zariadenim, kedze laserovy luc ma dosah niekolko km ?
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 12:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

@Bruno

...dik za info. Jasne, ze detektor budem pouzivat aj nadalej.
Ale jedno je iste - tymto budu porusene ludske prava.
A kedze mi teraz advokatka pise podanie na ustavny sud (v inej veci), pridam tam aj toto.
Pretoze clovek ma pravo byt informovany o tom, ci je sledovany, odpocuvany atd., pokial sud nerozhodne inak. Toto meranie rychlosti je forma odpocuvania.
V nemecku bol presne o tomto spor a ustavny sud rozhodol, ze detektor radaru bude nadalej zakazany, ale - ak sa meria rychlost, musi byt toto meranie deklarovane, zverejnene. Tak mi vravel jeden pribuzny, ktory zije v Dortmunde.

Dalsia otazka: ano, raz za mesiac sa mi stane, ze mi napr. pride sms a Beltronic hlasi akokeby radar. Ale - je to ine hlasenie, Beltronic si asi nie je uplne isty Smile a este k tomu aj frekvencia na displeji lieta - to je znamenie planeho poplachu.
Inak s tym laserom je to pravda, zisti ho z velkej vzdialenosti, ale vtedy mas naozaj len par sekund na brzdenie (ak ide rychlo).
Laserov je v SK ale malo.
Vacsinou su to tie Ramery a tie Ti Beltronic zisti na 100%
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 2:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja len k tomu meraniu rychlosti... pokial viem meranie rychlosti sluzi na zvysenie bezpecnosti daneho useku ci uz je to prechod pre chodcov alebo nejaka krizovatka neprehladna atd... a podla mna sa zvysi bezpecnost daneho useku ak budu vodici informovani o tom ze sa na nom meria rychlost a vtedy pojdu pomalsie a vtedy sa zvysi bezpecnost... lenze u nas sa meria kvoli naplneniu rozpoctu ...

uvediem nazorny priklad... tu kde byvam je jedna krizovatka s prechodom pre chodcov so 40tkou.. ked viem ze meraju idem 40 ..ak viem ze nemeraju idem 60 takze asi tak...

ako prevencia je to absolutne zbytocne pretoze, aj tak viem presne kde meraju a na tych usekoch si davam pozor a aj tak budem chodit tak isto ci zaplatim pokutu jednu alebo pokut 20...taku dialnici LM RK urobim 2-6krat tyzdenne a uz zdialky ked vidim AUdi S4/Passat V6 ktore ide v pravom pruhu so znackou BA alebo NR tak spomalim na 130 predbehnem ich a este im aj zablikam ze diky ze ma pustili...a ako nahle som im prec z dohladu zase idem viac ako je povolene tak naco je to dobre Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 4:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

@azmodan

Súhlasím.
Je to presne tak, ako vravíš.
Na Slovensku nejde vôbec o to, aby vodiči jazdili poriadne, ale o to, aby platili pokuty.

Na tej diaľnici to robím presne tak, ako aj Ty.
Inak idem trvale 160-170 a niekedy aj viac, ale akonáhle sa blížim k podozrivému autu (tmavé fólie, nízka rýchlosť, Audi RS, Oktávka, Fabia modrá či biela kombi, Passat VR5) spomalím na 120 - pre istotu Smile

Ani detektor by som nepotreboval.

Ale raz ma čapli v Jasenove pri Nitrianskom Pravne, v Budiši ma zmerali a v Jasenove skasírovali. Som sa vrátil, aby som videl, kde sa stala chyba. V tom Budiši sedel civil v záhrade rofinného domu medzi kríkmi, pred sebou mal trojnožku s radarom a foťákom. Vtedy som si kúpil detektor Smile Sú to zákeráci. V tom Jasenove stála rada asi 10-ich vodičov pri policajnom aute. Každý platil. Preto vravím, že tu nejde o prevenciu, ani o výchovu. Tu ide o prachy.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
studna
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.11.2006
Príspevky: 148
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 7:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale mas antiradar a radar detector .. antiradar uz zakazany bol nie? a tearz uz chcu zakazat aj detector?
_________________
Opel Astra Coupe [Bertone Edition]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...ja mám iba detektor. Je to vlastne rádio, ktoré prijíma na frekvencii okolo 34 GHz. Preto vravím, že keď zakážu detektory, akoby zakázali rádiá.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Pi Júl 18, 2008 6:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sakra decka, vsak jazdite normalne, podla predpisov a nebudete mat problem s radarmi ani antiradarmi... a ani s mojou mienkou o zavodnikoch v obci... U nas je 40km/h.. 50m pred koncom dediny som na to dupol a uplne na konci ked som mohol ist asi 60... mamine na chodniku sa vytrhlo z ruk dieta a cupkalo si to rovno krizom cez cestu. Zastal som meter pred vydesenym deckom a ja som mal studeny pot na ksichte. Videl som aj vyraz tej matky... Len som kyvol rukou na znamenie ze je vsetko OK... ona si pribehla pre maleho a ja som odisiel s ponaucenim.... Keby som ho zabil, asi by som bol dnes inde.... Tak nelietajte ako blbci tam kde to nie je vhodne. A ako zistite kde to nie je vhodne ???? Sladujete znacky...
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bobo1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 252
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 21, 2008 8:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Barry Napísal:
Sakra decka, vsak jazdite normalne, podla predpisov a nebudete mat problem s radarmi ani antiradarmi... a ani s mojou mienkou o zavodnikoch v obci... U nas je 40km/h.. 50m pred koncom dediny som na to dupol a uplne na konci ked som mohol ist asi 60... mamine na chodniku sa vytrhlo z ruk dieta a cupkalo si to rovno krizom cez cestu. Zastal som meter pred vydesenym deckom a ja som mal studeny pot na ksichte. Videl som aj vyraz tej matky... Len som kyvol rukou na znamenie ze je vsetko OK... ona si pribehla pre maleho a ja som odisiel s ponaucenim.... Keby som ho zabil, asi by som bol dnes inde.... Tak nelietajte ako blbci tam kde to nie je vhodne. A ako zistite kde to nie je vhodne ???? Sladujete znacky...
Pripájam sa. Napriek tomu sa občas prichytím, že idem ako blázon... potom mi je to ľúto... hlavne ak si všimnem, že frajerka je obtočená okolo kľučky na dverách Embarassed
Ozaj hovorí sa, že blaváci jazdia bezohľadne, no chcem sa opýtať na vašu skúsenosť s našími západnými susedmi - "bratmi čechmi". Nehovorím že všetci, no niekedy mám pocit, že si chodia k nám zazávodiť...
Čo vy na to?
_________________
Opel Astra G Caravan 1.8 - 92 Kw r.v. 2002

Spritmonitor.de

VW - Polo Clasic 1.4 - 44 Kw -na odpočinku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Po Júl 21, 2008 9:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To nebude o narode ani o tom z akeho si mesta.. to bude individualne... aky si..... Je pravda ze v BA ta situacia prinuti jazdit agresivnejsie, hlavne ked mas vyhodenu smerovku a vsetci v tom vedlajsom pruhu to chapu ako znamenie pridat, nalepit sa na auto pred nim a nepustit ta....
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bobo1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 252
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 21, 2008 1:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Barry Napísal:
To nebude o narode ani o tom z akeho si mesta.. to bude individualne... aky si..... Je pravda ze v BA ta situacia prinuti jazdit agresivnejsie, hlavne ked mas vyhodenu smerovku a vsetci v tom vedlajsom pruhu to chapu ako znamenie pridat, nalepit sa na auto pred nim a nepustit ta....
Ja sa fakt snažím byť v rámci možností ohľaduplný k ostatným účastníkom, no niekedy to nevíde.... Rolling Eyes
_________________
Opel Astra G Caravan 1.8 - 92 Kw r.v. 2002

Spritmonitor.de

VW - Polo Clasic 1.4 - 44 Kw -na odpočinku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group