Opelclub Fórum
Teplota motora a klimatizacia

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
smisik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.04.2007
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ne Júl 08, 2007 10:51 pm    Predmet: Teplota motora a klimatizacia Odpovedať s citátom

Ahojte,

na Vectre B (rv 2001) pozorujem divne kolisanie teploty. Po zapnuti klimatizacie mi v zapchach vystupa teplota az mierne za hranicu 100 a dost pomaly to potom klesa aj pri plynulej jazde. Po vypnuti klimatizacia to klesne skor. Pokial nepouzivam klimatizaciu vobec tak sa to nedeje aj ked teplota zvykne stupnut cez 90 v zapchach. Ventilator zapina tak ako ma. Dik

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ander z KE
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.06.2007
Príspevky: 18
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 12:58 pm    Predmet: ??? Odpovedať s citátom

Aj ja som to spozoroval...dokonca prave vtedy ked sa dvihla takto teplota tak mi usla napln klimy... klima odvtedy nefunguje...
no nastastie uz mam sadu tesneni a chystam sa na to vo stvrtok pozriet odkial mi to fici...
ak niekto by vedel cim tak kolise teplota vdaka za radu...
_________________
Ander z KE
X 20 DTL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrews_ke
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 25.05.2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 01, 2008 8:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

cawes...
dnes som si to hnal do zoo...do kopca cca 5 km..na cca 3500 - 4000 otacok... zrazu sa zacala splhat teplota na 100....
dorazil som do pomaly krokom iducej kolony... Mad
teplota sa zacala splhat dalej... az do cerveneho pola... Crying or Very sad
chvilu tam ostala potom opat klesla na nejakych 95.... po kratkom case pohybu v kolone sa zacala opat splhat ku stovke ...mierne nad...chvilku sa tam teplota drzala...az som dorazil na parkovisko kde som odstavil...
vypol som motor.... hned po vypnuti motora som zapol elektorniku aby sa budiky rozsvietili.... ukazovatel teploty nevystupil vyssie ako na 95....a to nepreslo ani pat sekund od toho ako ukazoval viac nez 100 pri volnobehu motora.. Question
na budiky ide signal od cidla chladiacej kvaplainy?,... moze byt chybne to?...alebo termostat?...
ak termostat...je mozne ze za tak kratku chvilocku otvoril a teplota klesla o viac ako 10 stupnov?...
podotykam ze ziadne kudoly pary sa z motora nehrnuli i ked teplota sa dostala az do cerveneho pola budika....
Question Question Question
_________________
OV B CARAVAN, X20DTL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Po Jún 02, 2008 6:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj postreh - pri zapnutej klime a vonkajsej teplote 30 jazda v meste mi teplota motora vystupa na 95. pri beznej jazde - okresky 90 - 110 Km/h teplota motora 90.
Raz som sa dostal na 105 stupnov - vonkajsia teplota 35 , horsky stupak 12 % plne obsadeny , zapnuta klima. Pri klesani sa postupne pomaly vracala do 95 stupnov , pri ceste spat bola vonkajsia teplota 25 stupnov - teplota motora nesla viac ako 95.

Podla mna dost zalezi na vonkajsej teplote okolia. Cim teplejsie tym sa horsie dycha aj motoru a ked do toho sa pusti klima tak ma co robit.
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 02, 2008 7:38 am    Predmet: Re: ??? Odpovedať s citátom

Ander z KE Napísal:
Aj ja som to spozoroval...dokonca prave vtedy ked sa dvihla takto teplota tak mi usla napln klimy... klima odvtedy nefunguje...
no nastastie uz mam sadu tesneni a chystam sa na to vo stvrtok pozriet odkial mi to fici...
ak niekto by vedel cim tak kolise teplota vdaka za radu...


neviem ci to utesnis, chladic klimy je oprety o klasicky chladic a spustanim ventilatora s nim normalne trasie a vyklepe akekolvek tesnenie, teda ak mas dierku v chladici. Ja som mal dierku a po naplneni klima isla OK, motor som zohrial, zopol ventilator a po odstaveni som uz iba pocul ako mi fuci klima... 15 minut a bola prazdna Sad
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 02, 2008 11:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

utesnis len spoje ine poruchy nie Sad
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
miomio1
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.02.2008
Príspevky: 85
Bydlisko: Hronsky Benadik

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 2:24 pm    Predmet: Klima a teplota motora Odpovedať s citátom

Presne takyto problem mám aj ja so stúpajúcou teplotou pokial je zapnuta klíma....
Je možné že senzor - merač teploty je chybný a ukazuje nesprávnu hodnotu s prípadnou odchylkou??? Question
_________________
Opel Vecta B Caravan X20DTH 1999
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 03, 2008 5:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie len motor ma vacsiu zataz Cool
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group