Opelclub Fórum
Športový výfuk

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BUBU
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 36
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 2:58 pm    Predmet: Športový výfuk Odpovedať s citátom

Zdravím chcel by som sa poinformovať má niekto skúsenosti s montážou športového koncového tlmiča na kadett mimo GSI???

Je možné namontovať aj univerzálny tlmič?? Pozeral som produkty od firmy KM konkrétne model: Zadný tlmič universal SKP. Ich produkty nájdete na A-TS webe. Auto som postavil nad jamu pokukal výfukové potrubie obchádza nápravu ale potom ide rovno takže myslím ,že problém s montážou by byť nemal. Možno sa mýlim.

Zaujím sa aj o rezonantory - tiež sa jedná o univerzály parametrom pre kúpu je priemer vstupu. Priemer vstupu = Priemer výfukové potrubia pri vstupe??

Za akékoľvek info budem ako vždy vďačný.
_________________
Corsa GSi 109 koníkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rezonátor: výfukové potrubie má mysím priemer 45mm keď dobre viem takže rezonátor kupovať na ten priemer ale ruku do ohňa nedám že je to 45, a koncový tlmič tam môžeš narvať hocijaký ale dosť často sa stáva že zvuk bude dunivý ale auto lenivé
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BUBU
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 36
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Ne Mar 30, 2008 5:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v súčasnosti tam mám deravý sériový výfuk takže hocičo bude lepšie ako terajší stav Very Happy dieru som si nespravil sám - aby ste si nemysleli ,že som nejaký špekulant Very Happy

však nejak to pokukám
_________________
Corsa GSi 109 koníkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonic68
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.02.2008
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut Apr 01, 2008 8:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim, ja sa pripájam k tejto téme mam racer daewoo ...
neviem ako u kadetta ale ked som pozeral pod racera tak v strede auta je jeden tlmič a na konci je druhy tlmič a ked chcem dať ladený výfuk to už je jedno aky mam dať ten stredový tlmič preč ale pozostava a meni sa iba koncový tlmič ... ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonic68
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.02.2008
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 7:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prosim poradte niekto či ma ostať ten stredný tlmič výfuku alebo ma ist dole aj on ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A prečo ho chceš vlastne dávať dole? Zmysel predchádzajúceho monotónneho príspevku, bez interpunkcie, som akosi nepochopil.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Sonic68
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.02.2008
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 8:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prepáč mi že som nepísal interpunkciu ...
zmysel príspevku je v tom že som ešte nikdy výfuk nemontoval
a nechcem to robit na 2x, tak sa radšej informujem.
Takže keď chcem nahodiť ladený výfuk tak ten stredový tlmič tam ostáva a mením iba ten čo si kúpim čiže koncový.Je to tak ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Apr 02, 2008 9:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, keď chceš vymeniť len koncový diel a neide ti o nič iné, maximálne o zvukovú kulisu, tak meníš len koncový diel.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BUBU
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 36
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 2:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak keď chceš vymeniť aj rezonantor alebo inak stredový tlmič tak vymeníš aj ten. Ono rezonantor ti tiež pomôže čo sa týka lepšiemu odvodu plynov aj zvuk je krajšií.

Dnes som pozeral ten sériový výfuk pasne tam len ovál. Okruhlý tlmič by sa pravedpodobne opieral o podlahu a pri štartovaný ale vlastne celej jazde by to bola plechová zvonkohra.

Stále mi ale nie je jasné aký ovál ono najväčšia šírka sériového oválu je niečo cez 20 cm a najväčšia výška 13,5 cm. Posielal som maila do Cobra Tuningu tak sa snáď dočkám nejakej odpovede. Potom dám vedieť.
_________________
Corsa GSi 109 koníkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kadett EVO II
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.04.2008
Príspevky: 57
Bydlisko: Partizánske

PríspevokZaslal: Ut Apr 08, 2008 10:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nejak som nepochopil o aky oval sa zaujimas.... v podstate ak chces vymenit posledny tlmic vyfuku za nejaky sportovy, staci ti zakupit taky vyfuk aby sa ti tam mestil... ja som mal na 1.6i namontovany vyfuk od KM (ovlany tvar a koncovka bola 2x100 DTM)... trocha som sa s tym pohral a dopasovany bol pekne, nic sa o nic neopieralo, len som menil uhol zalomenia nad napravou... jasne ze aj drziak som riesil inak ako seria... to vsak zalezi na tom ako chces aby to vyzeralo, ci chces rezat do naraznika alebo dokonca do zadneho cela... ale v podstate kadett ma dost velky priestor aby si tam napchal akykolvek tlmic... teraz pracujem na Kadette - dal som tam calibracky motor C20XE a vyfuk som riesil tak, ze mam len zadny tlmic... ma to vsak dost "silny" zvuk, takze idem montovat aj rezonator (podla vsetkeho by mal rezonator spravit nieco aj na vykone)... ak chces pocut ako znie zvuk C20XE len so zadnym vyfukom tak kukni
http://www.sendspace.com/file/8rfxrp
je to dost velky subor ale chcel som aby bola dobra kvalita aj zvuku aj obrazu Smile
_________________
Opel Kadett r.v. 1987 - EVO II 2008-2009, C20XE

Predpokladanych 190PS, uvidime po brzde

www.lubocar.sk
Videa + foto:
www.lubocar.sk/pg032.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BUBU
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 36
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 11:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ááno posledný tlmič no veď práve o to ide aby sa mi mestil bez nejakých vážnejších zásahov. Na jednom webe som narazil na výfuky Ulter Sport sú certifikované sú v primeranej cene a ako som sa informoval ich univerzál výfuk pasne presne na Kadetta.

Toto konkrétne mi došlo od nich:
Rozmery Ulter univerzalneho vyfuku su

Tlmic:

Sirka 19 cm
Vyska 12,5 cm
Dlzka 32,5 cm

Originál Kadett nie GSi

Sirka 20
Vyska 13
Dlzka ani len netuším ale to už nie je podstatné

Rozmery tlmica sa standardne menia az pri dvojkoncovkach, takze pri zmenetvaru jednokoncovky je rovnakych rozmerov.

Takže toľko odomňa. Bye
_________________
Corsa GSi 109 koníkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Ut Apr 29, 2008 8:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aký koncový tlmič odporúčate? mám kadett 1.6 C16NZ katalyzator už tam nemám a rozmýšlam nad výmenou zadného tlmiča.časom budem meniť motor na 1.8E takže budem robiť aj nové výfukové potrubie. nechcem hlboký dunivý zvuk aký má každý borec na fabii HTP ale niečo športovejšie s vyšším tónom ale zase aby nebol príliš hlučný. máte skúsenosti s výfukom ULTER? aký má zvuk?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Po Jún 23, 2008 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nechcem kôli tomu zakladať novú tému, takže, akú trubku použiť na výfuk? priemer viem ale neviem akú hrúbku steny, poprípade aký materiál? nie ze nerezu, nepotrebujem to mať pekné lesklé, ani aby mi to vydržalo bohvie ako dlho, možno tak 2-3roky, takže radte, potrebujem cca 1,2m rovnú rúru takže je to jednoduché len neviem že akú trubku použiť, alebo že kde takú zohnať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group